Trenér Kutné Hory B Pavel Král: Zápas s Hlízovem měl skončit 0:0!

15. duben 2017, 19:53

Kutná Hora - Vedoucí tým okresního přeboru zavítal k zápasu 17. kola v sobotu do Lorce, kde na něj čekala rezerva Sparty Kutná Hora. Na podzim si kutnohorské béčko odvezlo z Hlízova pětigólový příděl a tak kromě bodů toužila i po adekvátní odvetě:

Kutná Hora B - Hlízov 0:1 (0:1)

Hosté si sice vynutili územní převahu a vytvořili si i první šanci, když Šmidrkalovu střelu ze strany Jeřábek vyškrábl na roh. Ovšem gólovou příležitost měli i Kutnohorští: V 15. min. se obrana Hlízova rozestoupila před D. Gygalem, jenže jeho střelu Míšek vyrazil. V 17. min. se už skóre měnilo: Po rohovém kopu M. Výborný hlavičkoval ještě do tyče, akce ale pokračovala a u zadní tyče doklepl balón do sítě Janovský - 0:1. V závěru zápasu Hlízov zahrozil ještě dvěma trestnými kopy z nebezpečné vzdálenosti, ale Jeřábek si střely T. Švába a Linharta pohlídal. Ke gólu nevedl ani závar před kutnohorskou bránou po rohovém kopu těsně před přestávkou a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1.

Po přestávce si brankové příležitost připravili nejprve hosté: V 63. min. Tomíškova střela z pravé strany skončila těsně vedle, v 75. min. T. Šváb poslal dlouhý trestný kop do šestnáctky domácích a Janovský hlavou trefil jen nohy gólmana Jeřábka. Ten v 85. min. vytáhl hlavičku Luk. Křeliny po rohovém kopu. Ovšem v posledních dvaceti minutách Kutnohorští vycítili šanci a soupeř se strachoval o výsledek. Dvě minuty před koncem vysoký odkopnutý míč padal k noze D. Gygala, který z pokutového území zamířil těsně vedle tyče.

Podle trenéra Kutné Hory B Pavla Krále mělo utkání skončit bez branek. "Gól neměl vůbec platit, jsem si na sto procent jistý," zlobil se. Vadila mu situace při rohovém kopu, po kterém jediná branka utkání padla. "Roh byl rozehraný rukou a ještě asistent rozhodčí signalizoval ofsajd. Dvě chyby, to prostě nepřekousnu," nechal průchod svým emocím a opakoval: "Hosté vyhráli, já zápas beru jako 0:0. S výkonem svých hráčů jsem spokojený, odvedli jsme maximum. Byli jsme připravení na nakopávané míče soupeře a tak se také hrálo."

Hrající trenér David Linhart očekával těžké utkání. "Začali jsme dobře, kombinovali a měli jsme i nějaké šance, které jsme nedali," pustil se do hodnocení utkání a navázal: "Ve druhé půli jsme se začali strachovat o výsledek. V naší hře bylo hodně nepřesností, dobře jsme nehráli. O to více mě těší, že jsme to urvali, máme zase nulou. Když to zvládneme příští týden, budeme už zřejmě v pohodě."

Branky: 17. Janovský. Rozhodčí: Luboš Pluhař. ŽK: Filipec, Vojáček, Franc - Linhart, M. Výborný. Diváků: 100. K. Hora B: Jeřábek - Kopecký, Vojáček (39. Franc), Filipec, Michálek - Secký, F. Nedvěd, Piskač, Turkovský (84. Lebeda) - D. Gygal, Hulman. Trenér Pavel Král. Hlízov: Míšek - O. Tomíšek, P. Holík, Linhart, M. Výborný - T. Šváb, Židík (33. Kvíčala), P. Růžička, J. Špitálník (84. Luk. Křelina) - Šmidrkal (68. Hanuš), Janovský. Trenér David Linhart.

1 Hlízov 17 14 1 1 1 61:13 45
2 Sedlec 17 9 3 1 4 43:20 34
3 Nové Dvory 16 7 4 3 2 39:17 32
4 Malešov 16 9 1 2 4 27:21 31
5 U. Janovice B 16 9 1 1 5 34:34 30
6 Malín 16 7 3 0 6 33:43 27
7 Zbraslavice 17 7 2 1 7 32:29 26
8 Vrdy 16 7 1 2 6 51:38 25