Trenér Radim Truksa: "Případ Štefan Auer je pro mě uzavřenou kapitolou!"

6. říjen 2013, 18:32
(aktualizováno: 7. říjen 2013, 11:50)

Kutná Hora - V devátém kole divize C fotbalisté Sparty Kutná Hora narazili na vedoucí celek tabulky - Jiskru Ústí nad Orlicí. Doma v Lorci ale chtěli potvrdit tři body, které vybojovali minulý týden v Pěnčíně.

Kutná Hora - Ústí n. O. 3:0 (0:0)

Pozorná obrana domácích soupeře k ničemu vážnějšímu nepustila, naopak příležitosti si v prvním poločase připravila Sparta. Ve 3. min. Vančura vysunul Váchu po pravé straně, jeho přetažený centr Urban vrátil, odražená střela se dostala k volnému Antošovi, který ale netrefil odkrytou bránu. Ve 20. min. po obléhání branky Jisrky Urban u zadní tyče také přestřelil a ve 33. min. Schwarz po rohovém kopu hlavičkoval jen středu brány. Podobně mířil na druhé straně hlavou i Ráb po standardní situaci a tak se diváci v prvním dějství branky nedočkali.

Sparta soupeře zaskočila hned zkraje druhé půle: Vácha zatáhl míč po pravé straně a po jeho centru Antoš šikovnou tečí překvapil gólmana - 1:0. O pár chvil později, po rohovém kopu domácích unikl Smejkal, vedl míč přes celé hřiště, až ho musel zastavit gólman Šimon. To ale bylo ze strany hostů vše, v 61. min. po dalším Váchově centru Schwarz nasměroval hlavičku do sítě - 2:0. Domácí se dostali "na koně", Vančura z trestného kopu trefil tyč a v 64. min. po Antošově centru, tentokrát zleva upravil už na 3:0! Kutnohorští měli zápas pod kontrolou a bezpečně jej dovedli do vítězného konce.

Trenér Kutné Hory Radim Truksa byl tentokrát spokojený jak s útočnou hrou svého celku, tak i s obranou. "Spokojený jsem byl i po prvním poločase. Soupeře jsme pustili do jednoho, či dvou nebezpečnějších zakončení, sami jsme tam ale měli tři velmi dobré příležitosti, které jsme ale neproměnili. Naše hra v první půli nebyla vůbec špatná, jen jsme to nedokázali vyjádřit gólově," upozornil a k druhému poločasu dodal: "Povedl se nám start do druhé půle, po druhém gólu byl zápas asi rozhodnutý. Hráli jsme dobře, v aktivní hře jsme pokračovali a kromě třetí branky jsme si připravili ještě další příležitosti. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, jsem spokojený s výsledkem i hrou."

Podle informací www.svoboda.info ze zdroje blízkého klubu měl Štefan Auer hrát "na černo" za jiný klub, ovšem to prasklo a Auer měl dostat vyhazov z klubu. "Vyhazov z klubu nedostal, je s ním vedeno nějaké disciplinární řízení a nemůže hrát. Vyjadřovat se k tomu nebudu, případ Auer je pro mě uzavřenou záležitostí," zakončil Radim Truksa.

Branky: 48. Antoš, 61. Schwarz, 64. Jak. Vančura. Rozhodčí: Klupák - Krupka, Hasíková. ŽK: Smejkal, Grepl, Ráb. Diváků: 168. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Franc - Vácha, M. Černohlávek (66. R. Vocel), Jak. Vančura, Urban - Antoš (85. Hačka), A. Schwarz (78. Kroutil). Trenér Radim Truksa. Ústí n. O.: Novák - Felcman, Felgr, David, Tomášek - Brabec (54. Kukla), Nágl, Falta, Grepl - Vaňous (40. Smejkal), Ráb (85. Rejda). Trenér Otto Jáně.