Trenér Sparty Radim Truksa o sestavě proti Dobrovici ještě jasno nemá

27. únor 2011, 16:13
(aktualizováno: 27. únor 2011, 19:42)

Kutná Hora - Střetnutí zimního turnaje v Kolíně s Převýšovem fotbalisté Sparty Kutná Hora předehráli ve středu a tak si v neděli na svou umělou trávu pozvali druhý tým podzimní tabulky I. A třídy Kraje Vysočina - FK Sklo Bohemia Světlá n. S.

K. Hora - Světlá n. S. 6:1 (3:0)

Kutnohorští se o první gól postarali už po osmi minutách: T. Šváb autovým vhazováním poslal do šestnáctky Auera, který přehodil vybíhajícího gólmana Janotu - 1:0. Do střelecké listiny se pak dvakrát zapsal Martin Frejlach: Nejprve ve 31. min. po brejkovém úniku prostřelil gólmana a na 3:0 zvýšil ve 37. min. po Krupičkově přihrávce do velkého vápna - 3:0. Hosté zahrozili jednou, když ve 34. min. dalekonosná střela Hradeckého přistála na břevně.

Také druhý poločas patřil domácím. V 57. min. zahrával Krupička rohový kop a Luňáček u zadní tyče vyskočil nejvýše - 4:0. Za chvíli se gólman Janota musel pořádně natáhnout po Luňáčkově střele, ovšem pátý gól dostal vzápětí: O. Tomíšek odcentroval z pravé strany a Vodička pohotovou a přesně umístěnou ranou upravil na 5:0. V 78. min. Světlá zaznamenala čestný úspěch, když se Pohnětal trefil z vápna po zemi k tyči - 5:1. Poslední slovo ale měla Sparta - O. Tomíšek vrátil přetažený centr před gólmana, kde se skvěle zorientoval Vodička - 6:1.

Kutnohorský trenér Radim Truksa prostřídal řadu hráčů a ve dvou poločasech si vyzkoušel různé herní varianty. "Je nás poměrně dost, chtěl jsem, aby si zahráli všichni minimálně jeden poločas," uvedl po zápase a pokračoval: "První poločas byl určitě lepší, hru ve druhé půli poznamenal jasný výsledek. Za stavu 5:0 nebo 6:1 zápas už samozřejmě vypadá jinak." Kouče nejvíce mrzí inkasovaná branka. "S tímto soupeřem bychom měli uhrát nulu, gól byl úplně zbytečný," upozornil a dodal: "Naopak si myslím, že branek na druhé straně mělo být daleko více."

Kutná Hora má před sebou poslední přípravný zápas. Rýsuje se trenérovi sestava pro první mistrovské utkání v Dobrovici? "Ještě úplně ne, v sestavě je ještě mnoho míst, u kterých nejsem rozhodnutý," zakončil Radim Truksa.

Branky: 8. Auer, 31., 37. M. Frejlach, 57. Luňáček, 65., 80. Vodička - 78. Pohnětal. Rozhodčí: Šťastný - Michal, J. Koleček. ŽK: Štros. Kutná Hora: Šimon (46. Stoupa) - O. Tomíšek, M. Tomíšek, Mach, Filipec - T. Šváb (46. Kozel), Černohlávek (46. P. Růžička), Krupička (64. Černohlávek), M. Frejlach (Luňáček) - Bareš, Auer (46. Vodička). Trenér Radim Truksa. Světlá n. S.: Janota (70. Novotný) - Císař, Čáslavský, Náděje, Petřík (75. Muzikár) - Jelínek, Hradecký, Pohnětal, Závorka - Štros, Karel. Trenér František Polák.