Trenéra čáslavských fotbalistek Jindřicha Vaněčka vytočila rozhodčí zápasu Tůmová

31. březen 2015, 22:30
(aktualizováno: 31. březen 2015, 22:30)

Dalovice - V úvodním jarním kole české fotbalové ligy žen si čáslavské fotbalisty přivezly z lázeňského města bod, přičemž utkání bylo dohráváno ve velmi emotivní atmosféře, o což se zasloužila velice nepřesným výkonem rozhodčí Tůmová.

Karlovy Vary - Čáslav 3:3 (1:2)

Začátek fotbalového jara nezastihl čáslavské fotbalistky v dobrém rozpoložení, neboť úvodní utkání musely odehrát pouze s deseti hráčkami a navíc dohrávaly o devíti. "K utkání jsme odjížděli pouze s deseti hráčkami, nepřítomnost řady hráček opět jako již mnohokrát zapřičinily nemoci, zranění a osobní záležitosti, takže jsme se od prvních minut museli spolehnout na větší bojovnost," řekl na úvod jeden z trenérů Čáslavi Jindřich Vaněček.

Lepší vstup do utkání si Čáslavandy ani nemohly přát. Hned v první minutě, Karafiátová poslala perfektní, na centimetr přesný pas Čápové a ta nedala domácí brankářce Gruzové žádnou šanci  0:1. Od úvodních minut si pak hostující hráčky vytvářely tlak. Sprcha však přišla v sedmé minutě, kdy z ojedinělého útoku domácích Jelínková podcenila vyběhnutí na dlouhý pas a následně už nestačila zachytit hlavičku Veselé,  která se ji snažila hlavou míč lehce posunout, ta už míč neudržela a soupeř pohodlně vyrovnal 1:1.

Obdržená branka však nevyvedla čáslavské fotbalistky z míry a celý první poločas byl v jejich režii. Domácí hráčky tradičně hrozily jen z ojedinělých dlouhých nákopů na svá dvě rychlá křídla. V 35. minutě hostující hráčky korunovaly svou převahu gólovou situací, kdy Karafiátová našla Buchtovou a ta s přehledem poslala míč podruhé do karlovarské sítě 1:2.

"Do druhé půle jsme šli s tím, že nesmíme podcenit naše horší začátky nástupu do druhého poločasu a opět jsme podcenili situaci z naší levé strany, kdy Jehličková nechala odcentrovat domácí Jandovou, která přesně posadila míč na hlavu nabíhající Janochové, která tak se zakončením neměla problém a tak jsme lehkovážně nechaly soupeřky vyrovnat," řekl Vaněček.

I celý druhý poločas diktovaly hostující hráčky tempo hry, domácí hráčky nepouštěly do žádné nebezpečné situace, byly fotbalovějším týmem a bylo jen otázkou času, kdy své šance promění. V 85. minutě se po pravé straně uvolnila Buchtová, dotáhla míč až na hranu malého vápna a perfektní finálkou vybídla Čápovou ke skórování 2:3.

"Už se zdálo, že nás od vítězství nic nepřipraví a to i přes, už jasně viditelnou nepřízeň rozhodčích, hlavně hlavní Tůmové. Už probíhala asi 95. minuta, kdy za nesmyslně - vymyšlený faul vyloučila rozhodčí po druhé žluté kartě Karafiátovou a z nařízeného trestňáku „přehlédla“ brutální faul na Culkovou, která v té chvíli již ležela zraněná ve vápně a z odraženého míče nechala domácí Janochovou vyrovnat 3:3. Hlavní rozhodčí Tůmová a lajnový Matějka předvedli neskutečný výkon, kdy nás bezdůvodně zastavovali postavením mimo hru a  minimálně čtyřech dalších únicích šla Čápová sama na branku! BRAVO ROZHODČÍ!!!!," zlobil se Vaněček.

Branky Čáslavi: 1., 85. Čápová, 35. Buchtová. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, A. Prchalová, Jehličková - T. Prchalová, Karafiátová,Truhlářová - Buchtová, Čápová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich  Vaněček.