Trenéři Dobrý a Toman se svými žáky pořádně rozeberou víkendové utkání s Chrudimí

28. září 2011, 23:13
(aktualizováno: 28. září 2011, 23:13)

Čáslav - Všechny čtyři žákovské celky FK Čáslav o víkendu sehrály další ligová utkání:

U-15: Čáslav - Chrudim 2:5 (2:3)

Do utkání Čáslav vstoupila dobře a odměnou byla rychlá branka kapitána Jelínka. Bohužel našidomácí nedokázali udržet po brance koncentraci a nechali soupeře za dvě minuty vyrovnat! I nadále se hrálo ve svižném tempu a šance se střídaly na obou stranách. Do vedení se Chrudimští dostali ve 20. minutě, když se po hrubce obrany nedohodli hráči a nepochopitelně nechali útočníka zakončit. Vyrovnání přišlo z kopačky Jakuba Procházky, který dorazil střelu Štěpána Pipka. Další zkrat domácích hráčů přišel chvíli před poločasem, když darovali chrudimským roh. Následně neobsadili nabíhajícího hráče, který snad nemohl branku nedat - 2:3!

Druhý poločas začali mnohem lépe hosté, kteří hned v úvodu skórovali po rohu, když opět komunikace všech hráčů v čele s gólmanem, byla nulová. Hosté se uklidnili a zbytek zápasu dohráli bez vážnějších problémů. Před koncem zápasu ještě upravili výsledek na ostudných 2:5!

Hodnocení trenérů Dobrého a Tomana: "Dnešní utkání mělo diametrálně rozlišné oba poločasy. Po prvním - nebýt našich hrubých chyb - bychom určitě vedli. Co se ale dělo druhý poločas dost dobře nechápeme. Druhou půli jsme absolutně nebojovali! S takovým přístupem se opravdu nedá hrát žákovská liga. Budeme si muset s hráči pořádně dnešní výkon rozebrat."

Branky Čáslavi: Jelínek, Procházka. Čáslav: Terč - Masopust, Basl, Richard, Toman - Ronovský, Jelínek, Procházka, Lebduška - Pipek, Kokeš. Střídali Mikula, Šmidrkal.
[[Soutez? &soutez=52 &datum=2011-09-28 ]]

U-14: Čáslav - Chrudim 3:3 (2:1)

Hodnocení trenéra Milana Miklušičáka: "Očekával jsem hodně těžké utkání, to se také potvrdilo. Chrudim sice špatně začala, ale postupně se zlepšuje, což se potvrdilo i u nás. V úvodu zápasu jsme byli lepším týmem, potvrdili jsme to i vstřelením dvou branek. Do dvacáté minuty prvního poločasu jsme lépe kombinovali a hru jsme měli pod kontrolou. Škoda, že jsme ještě neproměnili dvě vyložené šance a nastřelili břevno a tyč. Od dvacáté minuty soupeř pomalu vyrovnával hru, začal lépe kombinovat a vytvořil si i šance. Jednu z nich v poslední minutě prvního poločasu proměnil. Do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit tak, jako na začátku utkání, to se nám ale nepovedlo. Nepodrželi jsme vpředu balón a kazili jsme hodně přihrávek. Soupeř nás potrestal dvěma brankami a dostal se do vedení. My jsme se nemohli ke své hře, kterou jsme předváděli v předcházejících zápasech, dostat. Ale i tak chci kluky pochválit, i když se nám nedařilo, zabojovali a podařilo se nám vyrovnat a dokonce jsme mohli i utkání vyhrát. V poslední minutě postupoval náš nejlepší hráč utkání J. Petržilka sám na bránu, byl za cenu červené karty faulován, ale přímý kop jsme zahráli špatně. Za stavu 2 : 3 nás podržel gólman L. Žilka dvěma skvělými zákroky. Výsledek 3:3 beru, tak jak jsme mohli utkání vyhrát, tak jsme ho mohli i prohrát."

Branky Čáslavi: J. Petržilka 2, Šlejmar. Čáslav: Žilka - Plíhal, Fuxa, Šimůnek, Danyi - J. Petržilka, Semrád,  Koubský, Šlejmar - O. Petržilka, Machů. Střídali Vidlák, Sobek, Strnad.
[[Soutez? &soutez=53 &datum=2011-09-28 ]]

U-12: Kolín - Čáslav 4:12 (1:2, 2:5, 0:1, 1:4)

Čáslavská jednička v prvním zápase (1:2) předvedla zatím svůj nejlepší letošní výkon. Velká bojovnost, snaha a důraz v osobních soubojích znamenaly mírnou převahu na začátku zápasu, kterou korunoval výstavní bombou Ondra Vajgl. Čáslavští si vytvořili několik výborných gólových šancí, na jejichž vzniku měl největší podíl Para. Bohužel v zakončení chybělo více klidu a někdy i trocha štěstí. Domácí vyrovnali střelou z dálky na 1:1. Vítězství čáslavským zajistil tečí další Vajglovy střely Lengál.

Také druhý zápas (0:1) jednička odehrála velmi zodpovědně a vítězství jí zajistil, a tím korunoval svůj výborný výkon, Vláďa Para.
Čáslavská dvojka v prvním zápase (2:5) jednoznačně přehrála soupeře a od začátku diktovala tempo hry. Gólově se prosadili Uher, Bašek a po rohu Vaňka Masopust. Poté přišla chyba v obraně hostů, včasné nepřistoupení k útočníkům domácích a po střele z dálky korekce stavu na 1:3. Čáslavští odpověděli krásnou gólovou hlavičkou Baška (1:4). Poté přišla další chyba čáslavské obrany nezajištění bránícího hráče a opět snížení na 2:4. Poslední slovo ale měla opět Čáslav a Uher upravil na konečných 2:5.

Druhý zápas (1:4) začala dvojka velmi aktivně, ale dlouho se nemohla gólově prosadit. Zakletí kolínské branky zlomil až dvěma góly Bašek. Bohužel přišla opět chvilková nepozornost, kdy po rozehrání čáslavského rohového kopu Kolín z rychlého protiútoku dokázal vsítit laciný gól. Pak přišly chvilky, kdy předvedl své technické dovednosti Vaněk. Dvakrát z pozice levého záložníka umotal domácí obránce a bez problémů překonal brankáře.

Hodnocení trenérů: "Obě sedmičky vyhrály oba své zápasy, takže jednoznačná spokojenost. Jednička dostala pouze jediný gól a velmi dobrý týmový výkon podtrhl výborným individuálním výkonem Para. Dvojka zopakovala dobrý výkon z předchozího zápasu a opět hrála převážně na jednu bránu. Nevyvarovala se však drobných chyb v obraně, které soupeř potrestal celkem třemi góly. Mírně zlepšená produktivita přinesla její dvě jednoznačná vítězství."

Čáslav I.: Bednář - Matoušek, Vajgl, Krátký - Jelínek, Para, Brom - Stiburek. Střídali Hromjak,Lengál. Čáslav II: Havlík - Zdeněk, Procházka, Varga - Uher, Masopust, Vaněk - Bašek. Střídal Šindelář.