Tři body pro Kutnou Horu zachránil autor vítězné branky Milan Antoš

22. září 2013, 19:09
(aktualizováno: 22. září 2013, 19:14)

Kutná Hora - Po prohře v Železném Brodu fotbalisté Sparty Kutná Hora nastupovali v neděli k utkání 7. kola divize C získat doma v Lorci tři body. Hostili tým TJ Sokol Jablonec n. J. a i když si připravili řadu brankových příležitostí, o výsledek se strachovali.

K. Hora - Jablonec n. J. 2:1 (0:0)

Domácí si po celý první poločas udržovali územní převahu, jenže nic z toho. I když šance měli: V 10. min. Antoš posunul míč Váchovi, který ale zblízka netrefil odkrytou bránu. Ve 14. min. také nad mířil Schwarz, v 16. min. Wolfův tečovaný pokus skončil v náruči gólmana Farského. V 17. min. Antoš z pravé strany postupoval na gólmana Farského dokonce sám, ale ze své příležitosti vytěžil jen roh. Hosté hrozili především po standardních situacích, s přibývajícím časem se osmělili i před Šimonovu bránu, jenže ani oni nedokázali brankáře příliš ohrozit.

Druhou půli domácí začali lépe a také se postarali o první změnu skóre: Ve 49. min. Antošovu pohotovou ránu vytáhl pozorný gólman Farský na rohový kop, který se dostal do zadní strany pokutového území a Tomíšek po zemi prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Sparta se ale neradovala dlouho - v 58. min. po rozehraném rohu Rudolf pasem vrátil míč do pokutového území a Paldus hlavou srovnal na 1:1! Kutná Hora pokračovala ve své hře a rozhodnutí přinesla 75. min.: Po dalším rohu propadl míč za hlouček hráčů a Antoš ho hlavou doklepnul do sítě - 2:1. Hosté se ale rozhodně nevzdali a patřil jim závěr zápasu. Braun pořádně protáhl Šimona technickou ranou. Otevřená obrana Jablonce vybízela Spartu k brejkům, ale ta nedokázala nadějné útoky dotáhnout. V nastaveném čase Vančura zprava ideálně našel Kroutila, který si míč ještě přehodil na pravou nohu, střela se mu ale pak vůbec nepovedla...

Kutná Hora se podle slov trenéra Radima Truksy připravovala na mladého a běhavého soupeře. "Minulý zápas v Železném Brodě, který se nám bodově nepovedl, nám zůstal na kopačkách," přiznal a pokračoval: "Na vstřelený gól spotřebujeme hodně šancí, v prvním poločase jsme měli minimálně čtyři šance na vstřelení branky. Na druhou stranu směrem do obrany jsme hráli celkem dobře, protože jsme soupeře do vážnějších šancí moc nepouštěli."

Po dobrém začátku druhé půle ale hosté zanedlouho srovnali na 1:1. "Inkasovali jsme strašně lacino, z první nebo druhé pořádné rány na bránu," zlobil se kouč. "Mám radost, že jsme ten gól pak dali," ulevil si a navázal: "Ještě větší radost mám, že ho dal Milan Antoš. Hrál velmi dobře, dostával se do šancí a odměnou za jeho práci byla právě ta branka. Zasloužil si jí, chtěl bych ho touto cestou pochválit."

V závěru utkání se Jablonec n. J. hnal za vyrovnáním. "Hru jsme podřídili tomu, abychom gól nedostali. To se nám naštěstí povedlo," poznamenal Radim Truksa. "Mrzí mě brejkové situace, kdy jdeme tři na jednoho nebo tři na dva a tyto akce nejsme schopní dotáhnout ani do zakončení," dodal.

Už v prvním poločase musel střídat kapitán Marek Wolf. "Dobíhal balón a přivodil si svalové zranění. Uvidíme, jestli to bude natažené nebo natržené, minimálně to bude ale na čtrnáct dní," odhadoval Radim Truksa.

Branky: 51. Tomíšek, 75. Antoš - 58. Paldus. Rozhodčí: Šimek - Starý, Kvaček. ŽK: Wolf, Skokan, Antoš - Povr, Braun. Diváků: 170. K. Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Franc - Vácha (81. R. Vocel), M. Černohlávek, Vančura (90.+1 Hačka), Wolf (39. Urban) - Antoš (87. Kroutil), A. Schwarz. Trenér Radim Truksa. Jablonec n. J.: Farský - Helm, Šilhán, Barcuch, Braun - Povr, Krystan, Hrbek (90.+1 Bistiak), Koštíř (46. Zonyga) - Paldus, Rudolf. Trenér Zdeněk Bryscejn.