Tupadelskou rezervu zničil hattrickem střídající Volenec

4. říjen 2010, 17:42
(aktualizováno: 4. říjen 2010, 17:42)

Sedlec - V sedmém kole fotbalisté Viktoria Sedlec v kompletní sestavě doma přivítali loňského vítěze III. třídy, tým Star Tupadly B, který se nacházel momentálně na posledním místě tabulky okresním přeboru. Oba soupeři v předešlém kole nebodovali: Čtrnácté Tupadly s jedním bodem prohrály doma s Malešovem 0:2. Osmá Viktoria Sedlec se sedmi body po vyrovnaném zápase nezvítězila ve Zruči 0:3.

Sedlec - Tupadly B 5:0 (1:0)

Obě mužstva hrála rychlý kombinační fotbal, při kterém využívala křídelní prostory. Domácí svými brejky zaměstnávali obranu hostů. Od úvodních minut se Viktoria Sedlec nastěhovala na soupeřovu půlku. A už v 7. min domácí vsítili branku. Útočník Vavřina na pravé straně přihrál napříč vápnem Hvězdovi, ten se nemýlil, ale gól nebyl uznán pro ofsajd.  V 15. min. se domácí ujali vedení. Po rohovém kopu Vavřiny z levé strany se dostal ve vápně k odraženému míči obránce Marcel Poul a levačkou do prostřed branky otevřel skóre. - 1:0. Hosté hrozili především standardními situacemi. O tři minuty poté na druhé straně záložník O. Císař z pravé strany zahrál trestný kop, ale trefil jen postavenou domácí zeď. K odraženému míči se dostal útočník Král, který z těžkého úhlu skákavou střelou nepřekonal brankáře Šilhána. Sobotní duel s rezervou Tupadel připomněl čtrnáct dní starý zápas s Paběnicemi, ve kterém domácí zahazovali jednu šanci za druhou. Gólman Havelka podržel svůj tým několika dobrými zákroky. Do dvou šancí se během šesti minut dostal útočník Jan Vavřina. Na poprvé nastřelil Havelkovy nohy a na podruhé z brejku z velkého vápna pálil vedle brány hostů. Podobně to bylo i v 28. min., když si na Hvězdův trestný kop z levé strany na přední tyči naskočil Spáčil, ale jeho hlavička letěla těsně nad levou šibenicí Havelkovy branky.

Tupadly o sobě daly vědět až po půl hodině hry. Gólman Šilhán chytil nebezpečnou střelu záložníka O. Císaře ze střední vzdálenosti, která nebezpečně zaplavala ve vzduchu.  A v závěru prvního poločasu ve 39. min. z velkého vápna Kožnarovu bombu vyrazil rozchytaný gólman Havelka.
Tupadly jako první po přestávce vystřelily na branku. V 50. min. po autovém vhazování se k zakončení ze střední vzdálenosti dostal útočník Král, ale gólman domácích s přehledem chytil. Naopak gól padnul na druhé straně. Druhou a uklidňující branku domácí vstřelili ihned po přestávce. V 55. min. se poprvé v zápase prosadil střídající útočník Martin Volenec. Po kolmici Spáčila si Volenec zaběhnul za obranu hostů a ve vápně přehodil gólmana Havelku, který stál na malém vápně - 2:0.  Po hodině hry zahrál standardní situaci Vladimír Zavůrka ze střední vzdálenosti, ale mířil hodně nepřesně. Ani ve druhém dějství nebylo výjimkou neproměňování šancí domácích. Postupně nevyzráli na brankáře Havelku Spáčil, Jelínek i kapitán Zdychynec. V 65. min. pro změnu v cestě za gólem stála tyčka. Po Mrštíkově rohu z pravé strany si na přední tyči naskočil Zdychynec a hlavičkoval jen do Havelkovy tyče. A tak v 68. min. se ke slovu opět přihlásil opět útočník Volenec. Zdychynec poslal do uličky Volence a ten z velkého vápna pravačkou usměrnil k levé tyči do protipohybu brankáře Havelky - 3:0. Ani ne o minutu později dal Volenec další branku. Po další přihrávce Lukáše Tvrdého si za obranu Tupadel si zaběhnul Volenec a levačkou překonal gólmana hostů. 4:0 Na svůj první hattrick v dresu Viktorie Sedlec útočník Volenec potřeboval čtrnáct minut. V 75. min. se prosadil další střídající hráč Petr Mrštík, který z velkého vápna vsítil na konečných 5:0. A to nemusela být poslední branka. Protože v 82. min. třetí střídající hráč Procházka rozehrál trestný kop, ale jeho pokus letěl dva metry vedle Havelkovy pravé tyče. V samém závěru zápasu ani na podruhé kapitán Zdychynec ve vápně nepřekonal gólmana Havelku, kterému nastřelil jeho nohy. Viktoria Sedlec po dvou porážkách tak doma porazila Tupadly B vysoko 5:0.

Branky: 15. M. Poul, 55., 68., 69., Volenec, 75. Petr Mrštík. Rozhodčí: Zdeněk Bíža. ŽK: Vác. Závůrka, Kavánek (oba T). Sedlec: Šilhán - M. Poul, Pavlík, Kořínek (75. Procházka), Kožnar - Jak. Spáčil, Zdychynec, L. Tvrdý, Hvězda (46. Petr Mrštík) - Jan Vavřina (46. Volenec), Jelínek. Trenér Luboš Votava. Tupadly B: Havelka - Kroufek, Vác. Závůrka, Rolenec, Papoušek - Poklop, Vl. Závůrka, O. Císař (57. Syrový), Králík - Kavánek, Král. Trenér Luděk Syrový.