Turnaj starých gard "O putovní pohár starosty obce Zbraslavice" vyhrála Kutná Hora

28. září 2011, 19:43
(aktualizováno: 29. září 2011, 08:12)

Zbraslavice - Na stadionu Sokola Zbraslavice byly ve středu vidět fotbalové boje zápasů v rámci IV. ročníku turnaje starých gard "O putovní pohár starosty obce Zbraslavice". V předchozích třech ročnících kralovali domácí a bylo otázkou, zda do své sbírky přidají čtvrté vítězství v řadě. Podle regulí turnaje mohl mít každý tým v daném okamžiku na hřišti dva hráče mladší 35 let.

Pořadatelé si dali pořádný kus práce s přípravou turnaje a tak mezi hodnotnými cenami nechyběly sada dresů, sud piva, půjčení automobilu na víkend, hodinky, víno, divočák a další. Skvělou tečkou za výborným turnajem bylo i vystoupení Marcely Holanové.

Semifinále: Kutná Hora - Sadská 4:2 (2:1)
Fotbalisté ze Sadské zápas rozehráli výborně - dobře kombinovali a dostali se do vedení gólovou hlavičkou Cempírka po trestném kopu. Kutnohorští se postupem času dostali do tempa, J. Špitálník vyrovnal a T. Šváb povedenou "televizní" střelou z pětadvaceti metrů strhl vedení na stranu Sparty. Kutná Hora pak ještě "přežila" nepřímý kop po malé domů, přesto Sadská po obrátce srovnala gólem M. Svobody. Sparta střetnutí rozhodla ve svůj prospěch až v poslední minutě: Po brance J. Špitálníka výhru vylepšil i T. Šváb - 4:2.
Branky: J. Špitálník 2, T. Šváb 2 - Cempírek, M. Svoboda. Rozhodčí: Jansa. ŽK: M. Svoboda.

Semifinále: Zbraslavice - Chotusice 7:1 (3:0)
Zbraslavičtí se dostali brzy do vedení, když Herčík zakončil rychlý útok - 1:0. Když vzápětí po Švejda po přesné kombinaci upravil na 2:0, začínalo být jasné, že si obhájce trofeje nenechá uniknout postup do finále ani letos. Ještě před přestávkou upravil Hlava na 3:0. Chotusičtí si sice ve druhém poločase připravili slibné šance, ovšem na rozdíl od soupeře skórovali pouze z pokutového kopu a tak se zrodil jednoznačný výsledek.
Branky: Švejda 3, Herčík 2, Hlava, Kakáček - Val. Müller (pok. kop). Rozhodčí: Kučera, bez karet.

O 3. místo: Sadská - Chotusice 3:2 (2:1)
O první změnu skóre se postarali borci z Křesetic: Balvín parádně vysunul za obranu Čmakala, který jemným obloučkem přeloboval padajícího gólmana. Ovšem těsně před přestávkou Sadská skóre otočila dvěma góly M. Svobody - 2:1. Po změně stran  gólman Fedorovič udržel Chotusice ve hře, když parádně vytáhl pokutový kop, navíc Baranovič srovnal na 2:2. Jenže téměř po rozehrání zajistil bronz Sadské Kovařík - 3:2.
Branky: M. Svoboda 2, Kovařík - Čmakal, Baranovič. Rozhodčí: Jansa, bez karet.

Finále: Kutná Hora - Zbraslavice 4:1 (2:1)
Cestu za čtvrtým vítězstvím v řadě začaly Zbraslavice skvěle, když už v 1. min. Sparta neodvrátila roh a Herčík ji za to potrestal - 0:1. Kutnohorští ale zařadili vyšší rychlostní stupeň, svůj slalom mezi obránci zakončil Paták vyrovnávací brankou a ve 21. min. prošel středem zbraslavické obrany i J. Špitálník - 2:1. Když po změně stran početné publikum potěšil utěšenou gólovou střelou Čáp, bylo o vítězi téměř jasno. Vítězství Sparty ještě podtrhl tečovanou ranou T. Šváb.
Branky: Paták, J. Špitálník, Čáp, T. Šváb - Herčík. Rozhodčí: Herda, bez karet.

Pořadí turnaje a ceny

Pořadí turnaje: 1. Kutná Hora, 2. Zbraslavice, 3. Sadská, 4. Chotusice. Nejlepší střelec Pavel Švejda (Zbraslavice), brankář Libor Bednář (Zbraslavice) a hráč Miroslav Paták (Kutná Hora).

Sestavy

Kutná Hora: J. Dastych, Valenta - Malina, Jar. Němec, P. Frejlach, B. Šváb, T. Šváb, Čáp, Víta, J. Špitálník, Paták, Venhoda.

Zbraslavice: Bednář - Nulíček, Havránek, Byrwa, Špička, Hlava, Kakáček, Herčík, Höllge, Švejda, Mičke, Jandus, Padevít, Kubín, Šindelář.

Sadská: Frank - Kříž, Kulhánek, Cempírek, Huťan, Vojáček, Kovařík, Čeliš, Dvořák, Straka, Laštovka, Pešek, M. Svoboda, Jirásek, L. Svoboda.

Chotusice: Fedorovič - Smejkal, J. Šolta, Čmakal, Kurej, Baranovič, Žilka, Rajm, Všetečka, Balvín, Val. Müller, Kubelka, Roubíček.