Uhlíři doma konečně zabrali, po velké bitvě udolali třetí celek tabulky

28. duben 2013, 14:20
(aktualizováno: 28. duben 2013, 14:23)

Uhlířské Janovice – V dalším kole I. B třídy přivítali Uhlíři třetí celek průběžné tabulky, mužstvo Zdislavic. I díky zlepšenému výkonu oproti minulým zápasům dosáhli na plný bodový zisk.

Uhl. Janovice – Zdislavice 2:1 (0:0)

I když Uhlíři začali velmi aktivně, mohl je velmi záhy zchladit po rohovém kopu neobsazený hlavičkující Jankovský, ke štěstí domácích mířil nad bránu. Poté však do poločasové přestávky Uhlíři dokazovali, že koncovka stále nepatří mezi jejich silné stránky. Na hranici velkého vápna vypíchl Kopecký míč Gregorovi, avšak ten se za brankovou čáru nedokutálel. Nedlouho poté M. Svoboda tváří v tvář Klenotovi potvrdil, že střelecké kopačky obouvá prozatím pouze v „B“ týmu. Po zásahu zdislavského gólmana a následném rohovém kopu se do odraženého míče parádně opřel T. Kulhánek, ale ani v tomto případě se skóre neměnilo. Ve 26. minutě po standardní situaci rozehrané Jelínkem rozezněl Kopecký svým volejem levou tyč svatyně střežené Klenotem. Při ojedinělém brejku hráčů Zdislavic se hosté marně dožadovali pokutového kopu při údajném hraní rukou Zadražila. Před odchodem do kabin byla k vidění další „zahozená“ šance Uhlířů, kdy po centru D. Kulhánka pálil z voleje vysoko nad bránu Kopecký.

Začátek druhé poloviny zápasu mohl pro Uhlíře začít šokem. To po krátké kombinaci Filip přeloboval vyběhnuvšího Hromádku, mířil však těsně nad bránu.Nedlouho poté se do míče opřel Kubálek, ale hradbu těl před sebou neprostřelil. Na druhé straně Klenot s námahou vyrazil akrobatické zakončení Uhra, ale v 60. minutě již sahal pro míč za svá záda. To standardní situaci výborně rozehrál Uher a těsně před gólmanem míč za jeho záda usměrnil hlavou Kopecký – 1:0. Brzkého vyrovnání se mohli hosté dočkat v 62. minutě, ale zakončení Jankovského z brankové čáry odvrátil Veliký. Skóre se neměnilo ani poté, co na druhé straně M. Kopecký vyslal do samostatného nájezdu M.Svobodu. Místo navýšení skóre navýšil srdeční tlak trenéra Machurky, neb poslal míč nad bránu. A tak to byl Filip, který po nahrávce Kupsy dokázal poslat míč mimo dosah Hromádkových rukavic – 1:1. Poté, co Jelínek po centru Kopeckého hlavičkoval nad bránu, přinesla rozzluzlení 80. minuta. Samostatně postupující Kopecký byl zastaven Hejným a z následné standardní ituace se nemýlil T. Kulhánek – 2:1.

Po delší době byl slyšet potlesk od leckdy kritických diváckých řad. „Musím pochválit tým, kluci měli dnes snahu, bojovali, měli jsme územní převahu,“ usmíval se po zápase trenér Uhlířů Františk Machurka. Spokojen však nemohl být spokojen s tím, jak jeho svěřenci nakládali s gólovkami. Hlavně M. Svoboda již v několikátzém zápase marně hledá cestu míče do sítě. „Rozebírali jsme to, ikskrát jsme to zkoušeli, a stejně to kopne nad,“ zachmuřil se František Machurka. Po dobrém výkonu v prvním poločase začali Uhlíři druhé dějství trochu zakřiknutě. „Myslím, že soupeř začal po přestávce lépe hrát, lépe kombinovali,“ všiml si František Machurka. Střelec rozhodující gólu si vysloužil trenérovu pochvalu: „T.Kulhánek hrál výborně už v minulém zápase, stejně tak dnes, gól je pro něho odměna za jeho výborné výkony.“ Na Uhlíře teď čekají dva zápasy během týdne, dokáží přidat další bodový zisk? „Snažit se o to budeme,“ přislíbil za celý tým František Machurka.

„Osobně bych takovéto zákroky nepískal, je to sporné. Ale pokud se píšťalka ozvala, měla následovat červená karta,“ připojil se k pozápasové diskuzi o momentu před rozhodujícím gólem zkušenostmi protřelý obránce Uhlířů Michal Černík.

„Řekl bych, že v poslední době špatně a málo trénujeme, proto hrajeme hůř a hůř. V tom je celý problém,“ viděl jednu z příčin bodové ztráty trenér Zdislavic Miloš Král. „V prvním poločase jsme my byli špatní, domácí v útoku nemohoucí, proto to bylo nula nula,“ shrnul první polovinu duelu Miloš Král. „Druhý poločas byl vyrovnaný, mohli jsme i vyhrát. Vzhledem k celkovému průběhu zápasu je vítězství domácích asi zasloužené,“ dodal hostující trenér. „Některé ofsajdy mávány nebyly, ale rozumím tomu, domácí potřebovali body,“ usmíval se s nádechem ironie hostující trenér, který ještě jednou zopakoval: „Hrajeme špatně, netrénujeme, dnešní utkání nebylo nic moc.“

Branky: 60. Kopecký, 80. T. Kulhánek – 70. Filip.

Rozhodčí: Kvasnička – Drábek, Hamřík. ŽK: 2/4 (Kopecký, P. Kulhánek – Hejný, Jankovský, Bouček, Kubálek).

U. Janovice: Hromádka – Černík, Zadražil, T. Kulhánek, Uher (72. P. Kulhánek ), Wolf, Jelínek, Veliký – M. Svoboda (76. Srba), Kopecký (88. Hošta). Trenér František Machurka

Zdislavice: Klenot – Páv (68. Kupsa), Filip (83. Žák), Gregor, Jankovský – Bouček, Kubálek, Hejný, Pecháček – Müller, Lapáček. Trenér Miloš Král.