Uhlíři zvládli i druhé derby, jsou tak podzimními králi Kutnohorska!

16. říjen 2016, 18:57

Uhlířské Janovice - Fotbalisté FK Uhlířské Janovice i Jiskry Zruč nad Sázavou nastoupili ke svému poslednímu podzimnímu derby v I. B třídě, skupina D: Zatímco uhlíři doma porazili Kácov 3:2, Zručští na svém hřišti stejnému soupeři podlehli 1:2. Pokud by Uhlířské Janovice zvítězily, nejen že by upevnily svůj tříbodový náskok na Jiskru, ale staly by se i neoficiálním vládcem Kutnohorska v I. B třídě, skupina D:

U. Janovice - Zruč n. S. 4:1 (3:0)

Hosté nesehráli dobrý první poločas. Jejich výkon byl mdlý, v osobních soubojích jim chyběl důraz, větší přesnost kombinace a hlavně pohyb. To domácí si zahráli s chutí a svůj výkon podpořili i krásnými brankami: Už ve 2. min. Kopecký poslal centr do vápna, na zadní tyč nabíhali volní Wolf a Vinický, ale gól přišel až v 11. min.: Strnad zatáhl míč po levé straně, na vápně našel úplně volného Vinického, po jehož střele k tyči se Cudlín jen ohlédl - 1:0. Aby toho pro hosty nebylo málo, ani ne po dvou minutách se střed obrany rozestoupil před Wolfem, který trefil také parádně k tyči - 2:0. Uhlíři přidali před přestávkou ještě jeden zářez, když ve 32. min. poslal Vedral balón zpoza vápna - jak jinak - než přesně k tyči - 3:0.

Ve druhé půli hosté zařadili vyšší rychlostní stupeň, o koncovku se snažil především Zeman, ovšem jeho střely postrádaly potřebnou přesnost. Zapotil se i na druhé straně gólman Cudlín, například v 61. min.: Vinický po úniku po levé straně nabídl míč volnému Benešovi, jehož parádní ránu vytáhl skvělým zákrokem Cudlín na roh. V 81. min. obrana Jiskry profesorskou rozehrou nabídla balón Wolfovi, který tváří v tvář Cudlínovi pálil jen do tyče. Skóre se pak změnilo dvakrát po dvou penaltách: Nejprve Zeman potrestal faul D: Kulhánka na svou osobu a v zápětí se z penaltového puntíku trefil i Jelínek po faulu na Wolfa - 4:1.

Podle trenéra FK Uhlířské Janovice Antonína Novotného jeho tým o výhře rozhodl už v prvním poločase: "Byli jsme lepší, ve druhé půli jsme trochu polevili, soupeř se dostal do hry. Mrzí mě penalta, kterou kluci udělali. Vzadu to nechali trochu otevřené a penalta asi byla, pořádně jsem to neviděl. Vyhráli jsme ale zaslouženě," shrnul derby Antonín Novotný.

"Zápas jsme si prohráli už v prvním poločase, kdy jsme ve 12. minutě prohrávali 2:0," konstatoval trenér Jiskry Michal Váňa. "Dvakrát to trefili nádherně, třetí gól byl se štěstím a čtvrtý z penalty," komentoval inkasované branky a navázal: "V první půli nám chyběl důraz, na hřišti v Uhlířských Janovicích to bývá vyhrocené. Mně se to od nás líbilo až ve druhém poločase, kdy domácí vedli už 3:0 a trochu polevili. My jsme to ale zužitkovat nedokázali, před bránu jsme se dostávali málo a když už jsme se tam dostali, dáme gól jen z penalty. Netrefili jsme pořádně bránu. Domácí nás zaslouženě porazili už jen v prvním poločase, protože jsme byli všude druzí a nedůrazní. Těžko se takto dá tady vyhrát, když jsme neměli ani tlak. Domácí všechno drželi na kopačkách, byli všude dříve. Zápas byl prohraný už v prvním poločase."

Branky: 11. Vinický, 13. Wolf, 32. Vedral, 88. pok. kop Jelínek - 85. pok. kop Zeman. Rozhodčí: Kocourek - D. Zoufalý, Jak. Koleček. ŽK: Zadražil, Kopecký, D. Kulhánek - Z. Louda. Diváků: 150. U. Janovice: Hromádka (85. Záruba) - Vinický (68. Hervert), Zadražil, M. Novotný, Strnad (63. N. Marek) - Kopecký, Beneš, Vedral (55. D. Kulhánek), Jelínek - Wolf, R. Tancer (78. D. Randlíszek). Trenér Antonín Novotný. Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, Viktora - Diego, Koudela (46. Kovář), K. Petrů, Martinák (55. Brabec) - Zelenka (46. Janda), Zeman. Trenér Michal Váňa.

1 Týnec n. S. 8 7 0 0 1 19:6 21
2 Jílové 8 6 1 0 1 18:6 20
3 Teplýšovice 8 6 0 0 2 23:13 18
4 Průhonice 8 5 0 0 3 24:16 15
5 U. Janovice 8 5 0 0 3 17:14 15
6 Vyšehořovice 8 4 0 0 4 20:18 12
7 Maršovice 8 3 0 1 4 15:19 10
8 Sedlec-Prčice 8 3 0 1 4 11:15 10