Uhlířky doplatily na špatnou koncovku, zápas rozhodla jediná branka

27. březen 2012, 10:06
(aktualizováno: 27. březen 2012, 10:06)

Uhlířské Janovice - Domácím utkáním s celkem FC Mělník B fotbalistky FK Uhlířské Janovice zahájily jarní odvety III. ligy. Bohužel neobuly střelecké kopačky, gólové možnosti nevyužily, zatímco soupeřky jednou ano a to jim stačilo na zisk tří bodů.

Uhlířské Janovice - Mělník B 0:1 (0:0)

Uhlířky nezačaly vůbec špatně. V 8. min. Vedralová vyslala na zteč Bílkovou, které však chyběla rychlost, její rozhodnutí na zpětnou kličku se neukázalo jako dobré, následně Vojtěchová ve spolupráci s Toufanovou dokázaly míč odvrátit do bezpečí. Během prvních třiceti minut dál pokračovala hra bez tzv. čistých loženek. Střela Bardové na straně jedné, rohový kop z kopačky Bílkové směřující přímo do brány či projektil Vinické na straně druhé, to byly asi jediné zajímavé okamžiky. Ve 32. min. postupovala Pekárková tváří v tvář Prnkové. A i když rozvlnila síť, žádnou radost neměla, neb se jednalo o síť boční z vnější strany. Ještě před odchodem si Bílková zopakovala situaci ze začátku zápasu. Další její náznak samostatného úniku zastavila rychlejší Vojtěchová.

Hned v úvodu druhého poločasu nevyužily uhlířky další možnosti na změnu skóre. To nejprve Vedralová našla svým centrem Virglerovou, které však stála v cestě Grégrová. O chvíli později vystihla Bílková chybnou komunikaci mezi míč pouštějící Toufanovou a na míč čekající Grégrovou. Poté, co kapitánka uhlířek udělala kličku hostující golmance, netrefila opuštěnou svatyni….  Ke slovu se dostaly i hráčky Mělníka. V 63. min. po rychlém brejku Bardová nabila nabíhající Jarůškové, jejíž zakončení ztlumila Prnková ve svých rukavicích. Rozhodnutí o zisku tří bodů padlo v 70. minutě. To byla Pekárková důraznější než Makalová s Prnkovou a následně "doklepla" míč do sítě - 0:1. "To se dá taky nedat?", položil nevěřícně otázkusám sobě hostující trenér J. Jarůšek v 86. min., kdy D. Pekárková po samostatném postupu napálila míč pouze do břevna a dorážející Bardová poslala míč nad bránu. V samotném závěru měly uhlířky ještě možnost utkání alespoň zremizovat, Broumová však střílela pouze do míst, kde stála připravená Grégrová.

"První mistrovský zápas, bohužel jsme bez tréninku," povzdechla si kapitánka uhlířek Maruška Bílková, kde asi uhlířky nejvíc tlačí bota. "V prvním poločase jsme byly lepší, ve druhém nám 0došly fyzické síly," dodala.  Kdyby uhlířky lépe naložily se svými možnostmi, mohly body zůstat doma. "Šance jsme měly, minimálně pět tutovek, já osobně tři. Je to asi nevyhranost, osobně jsem letošní rok pořádně nekopla do balónu," nešetřila sebekritikou M. Bílková. Jediný gól utkání inkasovaly uhlířky celkem zbytečně. "Nedomluva mezi hráčkami. I když, kdybychom daly naše šance, nemusel nás inkasovaný gól tolik mrzet. Nezadařilo se, v podstatě jsme si to prohrály samy," opakovala kapitánka uhlířek. V zimní přestávce došlo k pohybu hráček oběma směry. "Změny ještě možná budou, ale směrem k nám," naznačila možné rozšíření kádru Bílková. Ve druhém kole mají uhlířky volný los, poté pojedou do Kutné Hory k tzv. derby utkání. "Rádi bychom, získaly body, které potřebujem. Rádi bychom zopakovaly výsledek z podzimu," přála si Bílková.

"Šance byly na obou stranách, z naší strany to bylo víc vydřené vítězství než vyhrané," začal utkání hodnotit mělnický trenér Jaromír Jarůšek. "Dnes to bylo o tom dát gól," připomenul množství neproměněných šancí na obou stranách. "Ve druhém poločase jsme sklidnili rozehrávku ze středu hřiště, více se nám dařila hra, o kterou se snažíme, tedy roztažení do stran. V ten moment mi bylo úzko. Tentokrát neplatilo "nedáš - dostaneš" ale naštěstí jen  "nedáš - můžeš dostat". Byla tam vidět nezkušenost hráček, jedná se o většinou šestnáctileté hráčky. Věřím, že s tímto výkonem můžeme bodovat i proti Kutné Hoře," dodal trenér Mělníka.

Branka: 70. Pekárková. Rozhodčí: J. Rejhon, bez karet. U. Janovice: Prnková - Kutílková, Makalová, Syrovátková, Černá - Vinická, Vedralová, Virglerová - Bílková, Broumová, od 18. min. Vondráčková. Mělník: Grégrová - Vojtěchová, Kováčová, Toufanová, Moulisová - Košatková, Pekárková, Moulisová, Jarůšková, Benešová (50. Fílová) - Bardová.