Uhlířskojanovická mašina se naplno rozjela po změně stran

31. květen 2020, 17:59

Uhlířské Janovice - První zápas po vynucené přestávce si zahráli také fotbalisté Suchdola. Ti v neděli odpoledne zavítali do Uhlířských Janovic:

Uhlířské Janovice - Suchdol 6:3 (0:1)

V úvodní části prvního poločasu měli hru pod kontrolou hosté, kteří aktivním napadáním dělali potíže obraně soupeře. Svou územní převahu vyjádřili ve 20. min. vedoucí brankou, když L. Laštovka dostal míč za obranu a svou akci zkušeně zakončil - 0:1. Domácí se postupně dostávali do tempa a připravili si také několik šancí: Ovšem N. Marek nestihl pořádně zakončit, o chvíli později Barták mířil vedle a ve 32. min. Beneš z další příležitosti vytěžil pouze rohový kop. Ve 44. min. pronikl do suchdolské šestnáctky Vyhnánek, gólman Čižinský ale zatím udržel čisté konto.

Uhlířům stačilo pět minut druhého poločasu, aby otočili stav ve svůj prospěch: Krátce po přestávce D. Marek uklidil hlavou do suchdolské sítě rohový kop a v 51. min. po Vyhnánkově průniku po brankové čáře upravil i na 2:1. A to o chvíli později po akci R. Tancera zvýšil Vyhnánek už na 3:1! I když v 57. min. hosté zkorigovali na 3:2, na koni byli domácí a navíc jim pomohla hrubka gólmana Čižinského, který odevzdal míč při rozehrávce Vyhnánkovi, který ho přehodil - 4:2. V 71. min. Uhlíři aktivním presinkem získali v šestátce Suchdola míč a N. Marek překvapil Čižinského z těžkého úhlu - 5:2. V 78. min. se zaskvěl gólman Mejstřík, který zneškodnil čistou gólovku Langmajerovi. I když Suchdolští zmírnili v 85. min. stav na 5:3, poslední slovo měl Vyhnánek, který tak pečetil vítězství domácích i svůj hattrick - 6:3.

"Do druhého poločasu jsme trochu změnili rozestavění, pomohl nám rychlý gól," konstatoval trenér Uhlířských Janovic Radek Förster.

"V prvním poločase jsme byli zkušenější, na to, že jsme hráli první zápas po takové pauze, tak to šlo. Byl jsem překvapený," uvedl trenér Suchdola David Čižinský. "Po přestávce jsme ke hře přistoupili dost laxně, dostali branku ze standardky a další čtyři chyby po individuálních chybách. Ať už mých nebo dalších," doplnil a dodal: "Trochu jsme si hráli na fotbalisty a chyběla nám pokora. Domácí se chytili, získali sebevědomí a chodilo nám to tam. My jsme své šance nedali."

Branky: 46., 51. D. Marek, 54., 60., 88. Vyhnánek, 71. N. Marek - 20. L. Laštovka, Biroš, D. Laštovka. Rozhodčí: Uher - Mucha, Pipek. ŽK: Vyhnánek. U. Janovice: Kmoch - Zadražil, Novotný, Barták, Vyhnánek - D. Kulhánek, Kopecký, Beneš, J. Kopp - R. Tancer - N. Marek. Střídali Mejstřík - D. Marek, Vokřál, Bílek, Jelínek. Trenér Radek Förster. Suchdol: Čižinský - Zelenka, Volný, Vančura, Dolejš - Herout, Pacák, Böhm - L. Laštovka, Langr, Biroš. Střídali Mich. Kruliš, Zelený, D. Laštovka, Langmajer. Oberreiter. Trenér David Čižinský.