Útočník Dalibor Cimr Malín pořádně šetřil, sám měl řadu gólových příležitostí

1. listopad 2014, 17:08
(aktualizováno: 2. listopad 2014, 18:11)

Sedlec - Jedenácté kolo okresního přeboru přineslo další předměstské derby: Na hřiště Viktorie Sedlec v sobotu dorazili fotbalisté Sokola Malín. Oba celky chtěly potvrdit vítězství z předchozího kola: Sedlec vyhrála v U. Janovicích a Malín doma porazil Zruč:

Sedlec - Malín 4:0 (2:0)

Domácí překvapili soupeře už v první desetiminutovce: V 7. min. gólman Opasek sice vyrazil hlavičku Cimra po trestném kopu, dobíhající a volný Hvězda mu ale míč vrátil do sítě - 1:0. Ani ne za dvě minuty Pav. Mrštík ideální kolmicí vysunul Cimra, který uklidil míč k tyči bezmocného Opaska - 2:0. Otřesení hosté se k ničemu vážnějšímu nedostali, jejich útoky většinou končily nepřesnou finální přihrávkou. Naopak ještě v prvním poločase mohli inkasovat: Ve 34. min. po Hvězdově centru z levé strany volný Cimr z vyložené pozice hlavičkoval vedle, vzápětí Hyka poslal křižný pas do pokutového území Malína a Cimr z úhlu mířil tentokrát do břevna. Ve 44. min. dlouhý výkop prodloužil hlavou Ivičič a Cimr nastřelil pouze nohy brankáře Opaska.

Ve druhé půli domácí zahazovali jednu šanci za druhou: Hvězda v 54. min. přešel přes dva hráče, před malým vápnem míč nabídl Pav. Mrštíkovi, který ale přestřelil. Pak se v několika dobrých pozicích ukázal Cimr, skóroval ale až v 68. min. - 3:0. V 79. min. Cimr mohl přidat svůj třetí gól, když byl úplně sám před gólmanem, ale trefil jen jeho nohy. Vzápět se ocitl v podobné situaci, tentokrát mu radost z gólu překazili společnými silami Husa a Voháňka. Až v 80. min. Jelínek upravil na konečných 4:0.

"Spokojeni jsme nadmíru, potvrdili jsme tři body z Uhlířských Janovic," konstatoval trenér Sedlce Luboš Votava. "Zápas se rozhodl už v prvních sedmi minutách a po našem výborném začátku," upozornil a dodal: "Potom už jsme výsledek udržovali, hráli na brejky a diváci viděli festival neproměněných šancí, dneska to mohlo klidně skončit 8:0."

Miroslav Zvolánek, který v Sedlci vedl tým Malína, po porážce těžko hledal slova. O poločasové přestávce sáhl ke střídání brankářů. "Josef Opasek je celou sezonu zraněný, dneska už to dál nešlo," vysvětlil a k zápasu doplnil: "Dneska to bylo špatné. Hráči si nebyli schopní přesně přihrát, hráli bez pohybu a jenom si vyčítali chyby."

Branky: 7. Hvězda, 9., 68. Cimr, 80. Jelínek. Rozhodčí: Jelínek. ŽK: Pav. Mrštík - M. Novotný, Husa, L. Kraus, Růžička. Sedlec: Jón - Hyka, Jan Vavřina, Gono, Pavlík - Ivičič (55. Jelínek), M. Vrba (70. D. Košátko), Pav. Mrštík (80. Culek), Petr Mrštík, Hvězda - Cimr. Trenér Luboš Votava. Malín: Opasek (46. Voháňka) - Pátek (80. L. Vokoun), Dastych (64. J. Vrba), P. Štoček, Husa - Růžička, T. Vojtíšek, L. Kraus, Hylský - Mukařovský, M. Novotný. Mužstvo vedl Miroslav Zvolánek.