V bahně zvítězily ženy z Liberce, holky Čáslavi na soupeře tentokrát nestačily

24. září 2013, 14:50
(aktualizováno: 24. září 2013, 14:50)

Čáslav - Celé utkání dalšího kola České fotbalové ligy žen bylo poznamenáno dvěma skutečnostmi: Tou první byl takřka nezpůsobilý terén na hranici regulérnosti, tou druhou kvalita libereckého celku.

Čáslav - Slovan Liberec 0:5 (0:2)

V utkání  hrály prim liberecké fotbalistky, které předváděly rychlou a v rámci možností  terénu i pohlednou kopanou, akce na pár doteků, křídelní hra s centry a kvalitní střed hřiště, to vše domácí fotbalistky po většinu  zápasu odsuzovalo do role přihlížejících.
"Rozhodně nemůžeme vyčíst našim děvčatům, že by se nenažila nebo zápas podvědomě vypustila, ale prostě a stručně řečeno - na soupeřky jsme dnes neměli," řekl jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček.

I když se domácí hráčky vesměs bránily, přesto si vytvořily několik slibných šancí. Ve  12. minutě, kdy po rohovém kopu Buchtové nabíhala Hromádková, ta však v poslední chvíli podklouzla a míč skončil mimo, další o chvíli později, kdy se na levé straně uvolnila Buchtová a dalekonosná střela končí jen těsně vedle.

Běžela 38. minuta, kdy si na liberecký roh kromě liberecké Pomijové nikdo nevyskočil, ta pak měla snadnou pozici 0:1. Ve 40. minutě se z domácího výhody trestného kopu stala po špatné rozehrávce rázem nevýhoda, kdy Matějková založila rychlý protiútok a připravila míč pro Jarchovskou 0:2.

Hned v úvodu druhé půle zahrávaly liberecké fotbalistky trestný kop, na přetažený míč si naběhla volná Kovářová 0:3. V 54. minutě zahrávaný trestňák Karafiátovou pokryla gólmanka Pižlová, která s námahou vytlačila na roh.  Naopak se opět prosadily hosté, kdy v 58. minutě po rohovém kopu Fridrichové domácí hráčky zaspaly a nechaly bez povšimnutí Kovářovou 0:4.

Čáslavandy přesto, že se jejich hra po přestávce zlepšila, paradoxně dostaly více branek než v prvním dějiství. Velice blízko gólu byly v 78. minutě, když se po centru dostala k míči v bezprostřední blízkosti branky Buřvalová, ale ani z osmi metrů nepřekonala výborně chytající Pižlovou, která ji dobře kopnutý míč reflexně chytla. Obě gólmanky, a to jak domácí Jelínková tak i hostující Pižlová, patřily svými výkony k těm nejlepším na hřišti. Závěrečný účet podtrhla Jarchovská z pokutové kopu 0:5.

"Soupeřkám gratulujeme k zaslouženému vítězství. Na těžkém terénu předvedly velmi pohledný fotbal. A právem jsou na špici tabulky. K výkonu našich hráček musíme říct, že za nasazení, bojovnost a chutí se poprat s kvalitním soupeřem, zejména ve druhém poločase - jim děkujeme. Toto  jsou právě zápasy, které našemu týmu do budoucna hodně dají, sama děvčata mají z čeho čerpat a každý zápas se silným soupeřem, je jen posílí," dodal Vaněček.

Branky: 38. Pomijová, 40. Jarchovská, 47., 58. Kovářová, 80. pok. kop Jarchovská. Čáslav: Jelínková - Culková, Hromádková, Veselá, Kunášková (50. Peroutková) - T. Prchalová, Bělinová (62. Miláčková), A. Prchalová (50. Buřvalová), Truhlářová (80. Podhorová) - Buchtová, Karafiátová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.
Příští utkání: Čáslav - Zbrojovka Brno (druhé kolo poháru, středa od 16 hodin).