V Čáslavi byli blízko k senzaci, ale vedoucí Jablonec nakonec udržel stoprocentní bilanci

25. říjen 2011, 12:22
(aktualizováno: 25. říjen 2011, 12:23)

Čáslav - Čáslavské fotbalistky přivítaly v dalším utkání III. ligy lídra soutěže, dosud neporažený celek Jablonce. Ale ani ony nedokázaly severočeškám sebrat body a po velmi slibném výkonu nakonec prohrály.

Čáslav - Jablonec 0:2 (0:0)

Los 9. kola III. ligy žen přivedl do čáslavských Vodrant doposud neporažený celek skupiny FK Baumit Jablonec. O tom, že je soutěž takřka vyrovnaná, se čáslavské fotbalistky přesvědčily právě s lídrem soutěže, neboť sehrály vyrovnané utkání, a to, že Jablonecké fotbalistky vedou soutěž zatím bez ztráty kytičky, se v utkání nijak zvlášť neprojevilo. "Na utkání jsme se nijak zvlášť nepřipravovali, brali jsme to, že je to jedno z mnoha utkání. Pouze jsme děvčatům zdůrazňovali, aby hrála bez zbytečného respektu, že každé mužstvo je k poražení," řekl na úvod trenér Jindřich Vaněček.

Soupeř působil na oko herně vyzrálejší, dobře kombinoval hlavně ve středu hřiště, ale na dostřel čáslavské branky se dostával pouze ze střední vzdálenosti, zejména fyzicky vyspělejší Trojákovou, a to jen díky dobře hrající čáslavské obraně. Postupem času se začaly prosazovat i domácí fotbalistky. Postupně se do bezprostřední blízkosti gólmanky Plátkové dostávala jak Horálková, tak i Pohlová, ale jen přesnější finální přihrávky zabránily lepšímu zakončení. Ve 27. min. po faulu na hranici dvaceti metrů zahrávala přímý kop Veselá, ale míči v cestě do sítě zabránilo břevno a tak se skončil i poločas.

"Hráčky Jablonce působily fotbalovějším dojmem, ale bojovnost z naší strany první poločas zařadila do naprosto vyrovnaného utkání, kde jsme tušili, že pravděpodobně rozhodne jediná branka," dodal trenér Vaněček.

Začátek druhého poločasu domácím hráčkám totálně unikl, nebyly schopné udržet míč na vlastních kopačkách, nepřesností v rozehrávkách okamžitě ztrácely míč a tak se prvních deset minut v podstatě nedostaly pořádně za půlku. Hostující hráčky v této úvodní fázi dobrou a přesnou rozehrávkou, kombinační hrou, přehrávaly domácí fotbalistky, ale do vyložené šance se opět nedostaly. Po tomto ospalém začátku druhé půle se začaly domácí hráčky dostávat postupně do tempa a srovnaly se soupeřkami krok i fotbalovost a začaly se nadechovat k převzetí rytmu utkání. Právě v této době, kdy se soupeř zatáhl na vlastní polovinu, paradoxně ve středu pole domácí zbytečně ztratily kontrolu nad míčem a otevřeným prostorem po pravé straně, kde se domácí nestačily vrátit, soupeřkám umožnily samostatný únik a Bornerová umístěnou střelou poslala míč za záda brankářky Veselé 0:1. Po obdržené brance se domácí hráčky snažily o rychlé vyrovnání, ale nervozita a nezkušenost, nepřesná finální přihrávka, brzdily v lepším zakončení. Velkou příležitost měly domácí v podání dobře umístěné střely Veselé, ale Plátková bravurně vytáhla na roh, po kterém míč cestoval podél brankové čáry a čekal na hráčku od které se odrazí do branky, bohužel domácí hráčky "zaspaly" na čáře malého vápna.

V době, kdy se čáslavské fotbalistky usadily na hostující půli, přišla 85. min., která přinesla hodně vzruchu a emocí,  neboť při odkopu míče stoperkou Veselou ji Bartošová nešetrně přejela přes nárt, k podivu všech bez povšimnutí hlavního rozhodčího Pařeza, po faulu zůstala Veselá ležet na trávníků, ale rozhodčí pustil hru a z následného dvoumetrového ofsajdu, který viděli všichni kromě arbitrů Pařeza a Kratochvíla, šla Trojáková sama, která se nemýlila a druhou brankou rozhodla utkání. "Jak chceme hráčkám vysvětlovat hru Fair-play, když rozhodčí udělá takovouhle fatální chybu!" zlobil se trenér Vaněček. Čáslavské fotbalistky i přes porážku zůstávají dvě kola před koncem podzimní části v horní polovině tabulky, na nováčka soutěže na velice pěkném šestém místě.

V závěrečném hodnocení utkání trenér Jablonce Jan Štol vyzdvihl kvalitu čáslavského družstva: "Utkání bylo pro nás velice náročné, každý si myslí, že když vedeme bez porážky, že hrajeme excelentní fotbal, ale tak tomu není. Máme i hodně štěstí, jako zrovna v tomto utkání. Bylo to remízové utkání. Co se týče druhé branky, tak té předcházel faul na domácí hráčku, ofsajd nedokážu na vzdálenost posoudit," uvedl hostující trenér a s úsměvem na tváři dodal: "Ještě se nám nestalo, aby rozhodčí tímto způsobem poškodil domácí mužstvo!"

Domácí trenér Ivo Ducheček k samotnému utkání uvedl: "Zápas se mi nehodnotí dobře, neboť jsme v utkání ztratili minimálně bod, ani jedno z mužstev si moc ložených šancí nevypracovalo. Děvčata až na výpadek v úvodu druhé půle, zahrála podle svých možností, bojovala, měla chuť vyhrát, k čemuž nám scházelo to pověstné štěstíčko, které se přiklonilo na stranu soupeře. Škoda zaváhání v rozehrávce před první brankou, co se týče druhé branky, tak k tomuto se nebudu vyjadřovat, to ať si každý aktér přebere sám. Nechceme v žádném případě brečet, ale děvčata si takováto utkání pak  moc berou. Soupeři samozřejmě k vítězství blahopřejeme."

Branky: Bornerová, Trojánková. Rozhodčí: Pařez - Kratochvíl, Michal. Diváků: 80. Čáslav:  K. Veselá I. - Podhorová (46. B. Jiroušková), K. Veselá II, Pešoutová (75. Nezbedová), Havlíčková (53. T. Jiroušková) - Krasnayová, Buřvalová, Truhlářová, Danešová - Pohlová, Horálková. Trenéři Ducheček, Vaněček.