V čáslavském dresu se ukázal Steve Ojini, Vyšehradu dal dvě branky

26. leden 2014, 16:34
(aktualizováno: 26. leden 2014, 21:31)

Vyšehrad - Druhé utkání zimní přípravy fotbalisté FK Čáslav sehráli v mrazivé neděli na umělé trávě Slavoje Vyšehrad. Tam na ně čekal druhý tým divize B, který má po podzimu 34 bodů stejně jako vedoucí Louňovice.

Vyšehrad - Čáslav 3:3 (1:1)

Začátek utkání obstaraly šance na obou stranách. Nejprve Ojini hledal přízemní přihrávkou v šestnáctce Mandulu, který ale míč dobře netrefil, na druhé straně později Kočí vysunul Ansumu, jehož střelu ukryl v rukavicích Antošík. Macháček potom našel na úrovni penalty volného Kočího, proti kterému Antošík zasáhl reflexivně nohou. Přesto se domácí ujali vedení, když ve 21. min. si hosté srazili do sítě jejich rohový kop - 1:0. Ještě do přestávky ale Čáslav srovnala: Nejprve se Ojini probíjel obranou, jenže v tísni nedokázal usměrnit míč do sítě. Ve 42. min. Chalupa pod tlakem nedal dobrou malou domů a jeho zaváhání potrestal Ojini - 1:1.

Ve druhém poločase Čáslavští dvakrát vyrovnali: Nejprve na Macháčkův gól z penalty odpověděl Dolejš parádním trestným kopem - 2:2. Pět minut před koncem zakončil brejkovou situaci Ansuma technickou ranou k tyči, i tentokrát ale Čáslavští vyrovnali: Po trestném kopu se za obranu dostal Ojini a chladnokrevně srovnal na 3:3.

Trenérovi Janu Kmochovi se nelíbily tři inkasované branky. "To je na můj vkus docela hodně, tam bylo něco špatně. Musíme se na to ještě podívat," naznačil a pokračoval: "Hráči hráli na různých postech, zkoušeli jsme různé varianty. Hra byla neuspořádaná." Kouče zaujal útočník Steve Ojini, který dal dva góly. "Kromě toho byl nebezpečný," poznamenal a navázal: "I Hoffmann mě potěšil. Měl nějaké ztráta, pracoval ale poctivě. Na některých hráčích byla znát únava, například na Hodasovi, na něm bylo vidět, že se mu herně nedařilo, asi byl unavený."

Čáslavský kádr opustil Mach. "Melechovský si na tréninku obnovil zranění, čekáme na výsledek lékařského vyšetření. Doktor se musí vyjádřit," naznačil a k dalším absencím řekl: "Pokorný byl nachlazený a Kunášek dostal volno, narodila se mu dcera. Touto cestou mu ještě jednou gratulujeme."

Šanci dostal Radek Zoufalý z B týmu. "Chtěl jsem ho vyzkoušet na pravé straně zálohy, okolnosti nás ale donutily, že musel hrát v obraně. Je to dobrý kluk, který dobře pracuje a šanci jsme mu chtěli dát," uzavřel Jan Kmoch.

Branky: 21. vlastní, 56. pok. kop Macháček, 85. Ansoma - 42., 89. Ojini, 79. Dolejš.Rozhodčí: Flimmel. Vyšehrad: Bartalský - Doksanský, J. Chalupa, Hendrych, Nosek - Černý, Frohna, Kočí, Macháček - Ansuma, Letko (78. Čižikov). Trenér Pavel Janeček. Čáslav: Antošík - Šandera (46. Karal), Váňa (65. Zoufalý), Rendla, D. Fikejz - Dolejš, Abena (60. Habbar), Hoffmann, Hodas - Ojini, Mandula (46. Praise). Trenér Jan Kmoch.