V generálce porazili Písek

27. únor 2010, 17:00

Červené Pečky - Fotbalisté FC Zenit Čáslav chtěli sehrát generálku na jarní část II. ligy na přírodním trávníku, což ovšem kvalita terénu nedovolila. Na umělou trávu v Červených Pečkách si v sobotu pozvali čtvrtý celek podzimní tabulky ČFL - FC Písek. Soupeř k utkání dorazil i s trojicí hráčů, kteří v Čáslavi dříve hráli: Skopalík, Pravda a brankář Vršecký.

Čáslav - Písek 3:2 (2:0)

Poprvé se Čáslavští radovali v 16. min.: Pacák přetáhl centr na zadní tyč, Šisler míč vrátil do malého čtverce a Fikejz jemnou tečí otevřel skóre - 1:0. Písek zahrozil brejkem Vašáta s Galbavým, ovšem brankář Poštulka mohl být v klidu, neboť ne příliš důrazné zakončení šlo stejně vedle. To ve 31. min. Hlava po akci Šislera zakončoval daleko tvrději, jenže jen do tyče. Ve 38. min. se čáslavským pokutovým územím probíjel Galbavý, ale pomohl si faulem a tak se z protiútoku radoval Zenit: Dlouhý kolmý míč z hloubi vlastní poloviny propadl píseckou obranou a Pacák přehodil Vršeckého, který byl z brány venku - 2:0.

Prvních třicet minut druhého poločasu měla Čáslav ještě více ze hry, přesněji kombinovala a natěšené příznivce potěšila i pěknými akcemi. V 52. min. si do pokutového území naběhl Haniak, ale balón napálil jen do tyče. Písečtí v těchto minutách měli jen jednu nebezpečnou situaci: V 56. min. po rozehraném rohu Kubiš hlavičkoval nad a vzápětí po dalším rohu Pastyrik z bezprostřední blízkosti trefil jen Poštulku. V 66. min. Džafič poslal míč z levé strany do velkého čtverce, kde dobře zapracoval Pešír, prodral se obranou a zvýšil na 3:0. Ještě v 72. min. Haniak nabídl křížným pasem šanci volnému Špidlenovi, který ale gólmana Vršeckého nepřekonal. V 74. min. Galbavý se dostal až před Poštulku a našel skulinu mezi jeho nohami - 3:1. V 81. min. pálil Džafič tvrdě, ale z úhlu vedle a o minutu později Pešír orazítkoval hlavičkou břevno po rohovém kopu. Ze zápasu se ještě málem stalo drama, protože v 85. min. Pravda potrestal nedoraz čáslavské obrany ve svém trestném území - 3:2.

"Kromě závěru, kdy jsme ze zápasu udělali zbytečný "nervák", jsem spokojený," začal hodnotit poslední přípravné utkání trenér FC Zenit Čáslav Zdenko Frťala. Důležitější bude za týden první jarní boj o body ve Vlašimi. Na ten by měli být připravení téměř všichni hráči. "Až na Pilaře jsou všichni už zdraví," zaklepal na pomyslené dřevo čáslavský kouč. A komu dá ve Vlašimi příležitost v sestavě? To samozřejmě odtajnit nechtěl. "Na devadesát procent mám jasno," naznačil. "V každé řadě mám nějaké otazníčky," dodal s tím, že by se sestava mohla hodně přiblížit té zahajovací v generálce. "Kluci dnes ukázali, že si váží toho, že můžou hrát za Čáslav. Zimu odpracovali a máme týden na to, abychom se rozhodli," doplnil.

Se zimní přípravou je Zdenko Frťala spokojený. "Až na závěr, kdy nás začaly trápit zdravotní komplikace," upozornil. Sám se byl na prvního jarního soupeře Čáslav osobně podívat, rozebíral video zápasů Vlašimi a generálku Vlašimi pak sledoval asistent Ivan Kopecký. "Pozor si musíme dát na všechno," nechtěl se dělit o své postřehy. "V každém zápase chceme být úspěšní. Podzimní výsledky nám ani nic jiného nedovolují, než abychom přivezli body," prohlásil nakonec.

Branky: 16. Fikejz, 38. Pacák, 66. Pešír - 74. Galbavý, 85. Pravda. Rozhodčí: Mikeš - Pudil, Michal. Bez karet. Čáslav I. pol.: Poštulka - Kotrba, Ricka, Ptáček, Růžička - Šisler - Hlava, Dobal, Procházka, Pacák - Fikejz. Čáslav II. pol.: Poštulka - Kotrba, Ricka, Ptáček, Růžička - Špidlen, Haniak, Šisler, Kunášek - Pešír, Džafič. Trenér Zdenko Frťala. Písek: Vršecký - Held, Pivoňka (58. Komárek), Pastyrik, Pravda - Kosoboud (46. Linhart) - Polodna, Vašát, Skopalík, Kubiš (77. Šafarik) - Galbavý. Trenér Karel Musil.