V nastaveném čase srovnal Pipek

28. březen 2010, 22:17

Pěnčín - Divizní dorostenci Zenitu zajížděli k prvnímu mistrovskému utkání jarní části sezóny do Pěnčína. Po podzimu domácí týmy uzavíraly tabulky a měly být první prověrkou omlazených čáslavských celků v cestě za prvními body. Na bahnitém terénu hosté nakonec doslova vyválčili čtyři body.

Pěnčín-Turnov - Čáslav 1:2 (1:1)

Úvod utkání byl velmi svižný. První akce domácích přinesla únik po pravé straně a nebezpečnou přihrávku na útočníka, naštěstí do ofsajdu. Hosté odpověděli rohovým kopem, po kterém se držel za hlavu Špičák – ve vyložené pozici hlavičkoval mimo. Změnu skóre přinesl další roh – odhlavičkovaný míč Altmann přistrčil Zadinovi, jeho střela změnila v bahnitém brankovišti směr a propadla Kroupovi mezi nohama – 0:1. Tlak hostí mohl navýšit nejprve Altmann, jehož bomba těsně minula pravou tyč, a poté Špičák, kterému ale míč přizvedl Ryšán. A tak přišel zákonitý trest. Ve 34.min na vynikající Bártovu přihrávku si mezi obránce naběhl Korček a křížnou střelou nedal Výbornému šanci – 1:1. A těsně před odchodem do šaten mohlo být ještě hůře, ovšem ze závaru na hranici pokutového území domácí nevytěžili nic.

I druhý poločas začali lépe hosté. V 51.min. Ryšán poslal z první míč za obranu, Špičák mazácky obešel i brankáře a skóroval do prázdné brány -1:2. Od tohoto okamžiku měli více ze hry čáslavští, ovšem nedokázali proměnit své šance. Špatné řešení dvakrát zvolil Ryšán, sám na brankáře z úhlu postupoval i Žiak. Podobně jako v první půli mohly neproměněné šance hosty hodně mrzet – v jediné vážné šanci střílel Bárta, naštěstí bombou sestřelil spoluhráče. Další šanci si domácí již nevypracovali a protože neskórovali ani hosté, skončilo utkání vítězstvím Zenitu.

"Na těžkém terénu jsme vyhráli zaslouženě, nicméně domácí nebyli jednoduchým soupeřem," upozornil trenér Čáslavi Václav Vondra a pokračoval: "Bylo vidět, že přes zimu zapracovali na kádru. Výborně jim zahráli oba útočníci a střední záložník. Věděli jsme, že jsou nebezpeční, přesto jsme po jejich akci inkasovali. Druhý poločas byl již v naší režii, ale nevyřešili jsme spoustu příležitostí tak, jak bychom měli. Výhru považuji ze velmi důležitou, domácí se mohli přiblížit na "dostřel". My jsme se naopak třemi body dotáhli na týmy před námi."

Branky: 34. Korček - 10. Zadina, 51. Špičák Pěnčín-Turnov: Kroupa – Lhoták, Štefan, Čermák, Vondráček, Kréta, Korček, Bárta, D. Hurt, Jaček, Vít. Střídali V. Hurt, Drbohlav, Eichler. Čáslav: T. Výborný – M. Výborný, Vajgl, Votava, Král – Altmann (86. Goliáš), Zikmunda (75. Veselý), Zadina, Žiak – Ryšán (85. Mlynka), Špičák.

Pěnčín-Turnov - Čáslav 1:1 (0:0)

Domácí tým mladších dorostenců, který v podzimním utkání inkasoval v Čáslavi osm branek, tentokrát dokázal bodovat. Čáslavští si sice od úvodu vytvořili převahu, ovšem hlavně díky svým nepřesnostem se nedokázali prosadit. Nezáživný první poločas skončil bez branek.

Ve druhém poločase se navíc povedlo hostům vyrobit obrovskou minelu, po níž zůstal na malém vápně nikým nekrytý domácí hráč a skóroval – 1:0. Čáslavští sice trochu zvýšili obrátky, ale snaha o obrat dlouho nenesla kýžené ovoce. Alespoň remízový gól nakonec vstřelil v nastavení Pipek.

"Z dnešního výkonu jsem rozčarován," neskrýval zklamání čáslavský trenér Jiří Parachin: "Až na výjimky kluci zahráli pod své možnosti. Na hřišti nám chybí osobnost, která by ostatní hráče usměrnila, vyhecovala. Kluci jsou jak "leklé ryby", když se nedaří, mají hlavy dolů. Působí jako by je fotbal nebavil nebo jim nezáleželo na výsledku. Je pravda, že chybělo asi pět hráčů, ale na to se nemůžeme vymlouvat."

Branky: 54. Havel - 80.+1 Pipek. Čáslav: M. Výborný II - J. Goliaš, Pipek, Hejný, Horyna - Doležal (56. Smutný), R. Goliáš, Brunclík, Čerimi – Mlynka, Veselý.