V posledním přípravném utkání Suchdol vysoko vyhrál, Křelina si připsal hattrick

3. srpen 2013, 17:58
(aktualizováno: 6. srpen 2013, 17:39)

Suchdol - V rámci letní přípravy na blížící se start v I. A třídě fotbalisté Sokola Suchdol sehráli přátelský zápas s juniorkou Slavoje Vyšehrad. Soupeře, který působí v pražské I. A třídě, porazili 6:2.

Suchdol - Vyšehrad 6:2 (3:1)

Začátek zápasu domácím vyšel. Už v 6. min. se Janovský po pravé straně protlačil do pokutového území a jeho přihrávku doklepl do sítě Müller - 1:0. Další branku Suchdolští přidali ve 27. min., kdy Javorek do prázdné brány potrestal zaváhání v rozehrávce vyšehradské brány - 2:0. Diváci zatleskali ve 30. min. Kmochovi, který se neohroženě dostal až před gólmana Stoupu, který jeho šanci zlikvidoval. Třetí gól přidal ve 35. min. Janovský, kterého za obranu vysunul Müller. Gólman Stoupa sice vyběhl až za hranici šestnáctky, Janovskému ale ve skórování nezabránil - 3:0. Hosté se dočkali ve 38. min., kdy Červený dostal na středu šestnáctky více místa a trefil přesně horní roh - 3:1.

Na začátku druhé půle hosté vsítili i kontkatní brranku, když se v 54. min. prosadil Červený střelou zpoza vápna po rozehraném rohovém kopu - 3:2. Na tuto branku Suchdolští vytáhli odpověď o čtyři minuty později, když nejistý zákrok Blažka hlavou dorazil Křelina - 4:2. Ten si potom zadělal na hezký večer, když si v 82. min. vyměnil míč s Millerem a zvýšil na 5:2 a ani ne na za minutu dotáhl i Janovského únik - 6:2.

"Šlo o generálku, chyběli nám ale někteří hráči. Snad do mistrovských utkání budou," doufá trenér Suchdola Vlastimil Chlád. "Chyběl Kalivoda, ten by snad měl být, a Jiří Štainz, který laboruje se zraněním," upřesnil a doplnil: "Soupeř byl hodně běhavý, myslím, že nás prověřil."

Poprvé v suchdolském dresu viděl i Václava Dittricha. Hráče Libodřic, který naposledy působil v Radimi a před tím třeba i v čáslavském béčku. "Měl by přijít až za měsíc, začátek sezony odehraje ještě v Radimi," zakončil suchdolský trenér.

Branky: 6. Miller, 27. Javorek, 35. Janovský, 58., 82., 83. Křelina - 38., 54. Červený. Rozhodčí: Pospíšil - R. Pařez, Semirád. ŽK: Houdek (V). Suchdol: Míšek (46. Hebr) - Pacák (46. Dittrich), Svoboda, Holub, Jan Rak (74. Pacák) - Siřínek (46. Křelina), Kmoch (69. Siřínek), Böhm, Javorek - Janovský, Müller. Trenér Vlastimil Chlád. Vyšehrad: Stoupa (46. Blažek) - Rajnoch, Čižikov, Příhoda, Doksanský - Turbák, Houdek, Veverka - Bratchynskyy - Togbe, Bohuslav. Dále průběžně střídali Brouček, Primus, Červený. Trenér Jaroslav Klíma.