28. květen 2011, 22:59
(aktualizováno: 29. květen 2011, 13:12)

Kutná Hora - 18. kolo udělalo tečku za III. ligou žen 2010 - 2011. Fotbalistky Sparty Kutná Hora hostily Jestřábí Lhotu a kromě příprav rozlučky se také loučily - se svou brankářkou Bárou Janálovou, která ohlásila konec své fotbalové kariéry. Chce se totiž věnovat rodině. "Neříkám, že se po porodu nevrátím," nezavřela si vrátka jedna z nejpracovitějších hráček kutnohorského kádru.

Kutná Hora - Jestřábí Lhota 5:1 (2:1)

I když Kutné Hoře dobře fungovala spolupráce Buchtové s Karafiátovou, domácí příznivci si na první branku museli "netradičně počkat" až do 24. min., kdy se tvrdou ranou pod břevno trefila Karafiátová. "Tu bychom potřebovali do áčka," zašumělo mezi hráči, kteří se právě vrátili ze zájezdu z Libiše. Jenže tým, který dosud dal pouze čtyři branky, se radoval o chvíli později z vyrovnání: Ve 36. min. se Pokorná protáhla kutnohorskou obranou a postarala se o vyrovnání - 1:1. Překvapení se ale nekonalo. Ještě do přestávky se Sparťanky dostaly opět do vedení, když na ránu Dibelkové ze střední vzdálenosti do šibenice se výborně chytající brankářka Plačková natahovala marně - 2:1.

Ve druhé půli pak Kutnohoračky přidaly ještě tři branky - v 67. min. Dibelková asistovala u třetího gólu Buchtové a v 78. min. upravila Podoláková na 4:1, když těsně před gólem hosté reklamovali faul. Pět minut před koncem zpečetila výsledek Monika Dibelková, která z penalty potrestala faul Bělinové na pronikající Karafiátovou. Sparta tak zakončila sezonu vítězně, nepokazila si rozlučku ani loučení s brankářkou Bárou Janálovou.

"Je mi to líto hodně," dělila se o první dojmy po svém posledním zápase dnes už bývalá brankářka Kutné Hory Bára Janálová. "Chtěla bych touto cestou poděkovat svému osobnímu trenérovi Martinu Mocovi, že se mi věnoval. Doufám, že se po druhém dítěti mezi tyče zase vrátím," naznačila.

"Výsledek potěšil," usmál se pod vousy trenér Kutné Hory Alexandr Nagy. "Šlo o poslední zápas, holky hledaly zbytek motivace," omlouval hru svého celku a pokračoval: "Upozorňoval jsem je na nebezpečí podcenění soupeře. V prvním poločase jsme šance měli, ale bohužel."

Ve druhé půli Kutná Hora už hřiště opanovala, navíc pět minut před koncem zahrávala pokutový kop Dibelková. Proč nedostala příležitost Bára Janálová, která by tak udělala tečku za svou fotbalovou kapitolou? "Udělat jsme to mohli, to je zajímavá myšlenka. Na penaltu byly ale hráčky určené," vysvětlil kouč.

Pro kutnohorská děvčata posledním zápasem ale tréninky nekončí. "Trénovat budeme do konce června, za čtrnáct dní se zřejmě zúčastníme turnaje v Radotíně. Dostali jsme pozvánku na další dva turnaje, rádi bychom hlavně posledního července do Borovan u Českých Budějovic, kde jsme vloni zvítězili," připomněl Alexandr Nagy.

Trenér Jestřábí Lhoty Jaroslav Cepek litoval absence Novákové. "Na tu spoléháme hlavně v koncovce," vysvětlil a pustil se do hodnocení zápasu: "Nezačali jsme špatně, v prvním poločase byla hra vyrovnaná. Podržela nás tradičně brankářka Plačková. Nescházíme se ale kompletní, abychom do útoku mohli postavit někoho, kdo by dal branku. Herně třeba stačíme, ale dostaneme zbytečný gól a na víc zatím nemáme. Chybí nám i hráčky na střídání, ke konci už holkám docházely síly."

Branky: 24. Karafiátová, 44., 85. pok. kop Dibelková, 67. Buchtová, 78. Podoláková - 36. Pokorná. Rozhodčí: Oldřich Jonáš. Bez karet. Kutná Hora: Janálová - Strnadová (58. Havlíčková), Olivová, Viktorová (46. Danešová), Vašková (34. T. Prchalová) - Vavřičková (52. Podoláková), Dibelková, Buchtová, Hačková (34. Horálková) - Karafiátová, A. Prchalová (63. Vaníčková). Trenér Alexandr Nagy. Jestřábí Lhota: Plačková - Bělinová, Kvasničková,  Kurešová, Hradecká - Pelikánová, Švandová, Pospíšilová, Krajíčková - Forštová (46. Špinková), Pokorná. Trenér Jaroslav Cepek.