V souboji pátého se šestým celkem tabulky zvítězil v tabulce hůře postavený Malešov

29. březen 2014, 20:17
(aktualizováno: 29. březen 2014, 20:18)

Malešov - V 15. kole okresního přeboru přivítal domácí Malešov na svém hřišti fotbalisty Sokola Zbraslavice. Šlo o souboj sousedů, co se postavení v tabulce týče. Domácí ztráceli na svého soka před zápasem tři body, a tak se na něj v případě výhry mohli bodově dotáhnout.

Malešov - Zbraslavice 3:0 (1:0)

Zápas začali lépe hosté ze Zbraslavic, kteří si již v první minutě vytvořil slibnou šanci, tu ale nedokázali proměnit v gól. Ovšem to bylo na dlouhou dobu vše, jelikož následovala hluchá půlhodinka, kdy měli chvíli převahu domácí a chvíli hosté. Za výjimku by se dala považovat 12. minuta. To domácí kapitán Rejthárek poslal z trestného kopu nebezpečný pozdrav směrem k brankaři Březinovi, ten ovšem dokázali střelu zlikvidovat. Ve 35. minutě si útočník Malešova Klečák navedl míč na střed a pěknou přízemní střelou k tyči donutil brankáře Březinu k výbornému zákroku. Ovšem ještě v téže minutě se míče zmocnil na pravé straně malešovský R. Špitálník, po jehož vynikající křižné přihrávce před bránu skóroval Rak. Ten mimo jiné předvedl i smysl pro drama, kdy nejprve balón podebral a poslal ho pouze nad sebe, naštěstí pro něj mu míč spadl zpět k nohám, a tak mohl pohodlně doklepnout do prázdné svatyně – 1:0. První poločas se pak již dohrál bez výraznější šance na obou stranách, a tak se hráči odebrali do šaten za stavu – 1:0

Ve druhém poločase jasně dominovali domácí, kteří nepustili svého soupeře téměř do žádné šance. Naopak sami si je dokázali vytvářet. V 55. minutě zahrával Malešov rohový kop. Na centr si nejvýše naskočil Koubek a hlavou uklidil míč za Březinova záda – 2:0. Nechybělo mnoho a Malešov se mohl radovat v 66. minutě ze třetího gólu, když Radil předvedl výborné sólo, postrčil míč Rakovi a ten z hranice šestnáctky nastřelil pouze chytře vyběhnuvšího brankáře Březinu, od kterého se ovšem míč odrazil do jednoho z jeho spoluhráčů a od něj míč nabral znovu směr na branku Zbraslavic, tu ale těsně minul. V 84. minutě byl v hlavní roli opět Radil. Tentokráte přesně našel ve vápně volného Rejthárka, který akrobaticky zakončil, bohužel pro něj vysoko přestřelil. Ale i hosté si dokázali vypracovat menší šanci. V 87. minutě práskl do balónu kapitán hostů Herčík. Jeho střela však skončila jen těsně vedle branky gólmana Táborského. V 89. minutě gólový účet duelu uzavřel Malešov. Postaral se o to střídající Horyna po akci jeho parťáka z útoku Klečáka – 3:0.

Branky: 35. Rak, 55. Koubek, 89. Horyna. Rozhodčí: Zdeněk Lev. ŽK: Radil, Nekola, Klečák, Rejthárek, Rak, Poklop - Herčík, J. Veselý. Diváků: 75. Malešov: Táborský - Nekola, Barenčík, Novotný, Poklop - Špitálník, Koubek, Rejthárek, Radil - Klečák, Rak. Střídali Žídek, Horyna, Zajíc. Zbraslavice: Březina - J. Veselý, M. Veselý, Semerád, Dvořák - Dubják, Herčík, Dudok, Šupka - Šindelář, Čálek. Střídali Hlava, Mezera, Červinka.