V Tupadlech oslavují titul v okresním přeboru, už několik týdnů!

29. květen 2016, 20:20

Tupadly - Fotbalisté Star Tupadly už mají několik kol jisté prvenství v okresním přeboru. V neděli se museli vytrhnout z několikatýdenních oslav, aby sehráli utkání 23. kola proti rezervě FK Uhlířské Janovice:

Tupadly - U. Janovice B 1:0 (0:0)

Na hřišti bylo vidět, že už se o nic podstatného nehraje. Jiží jistí vítězové okresního přeboru, fotbalisté Tupadel se sice snažili kombinovat, ovšem první vyloženou šanci si připravili hosté: Ve 13. min. Vl. Svoboda prostřčil míč za obranu D. Marka, poslal ho do samostatného úniku, ovšem Marek mířil vedle. Domácí poprvé pořádně zahrozili ve 28. min., kdy po rohu D. Pipka hlavičkoval Chvátal také vedle. Největší příležitost prvního poločasu si domácí schovali až těsně před přestávku: Císařovu ránu z úhlu sice gólman Kmoch vytáhl, míč se dostal k Haškovi, který z dorážky pálil do tyče!

O osudu utkání se tak rozhodlo brzy po změně stran: V. Pipek svůj centr přetáhl na zadní tyč a Císař poslal hlavičku do protipohybu gólmana - 1:0. Domácí však druhou branku i přes některé slibné situace nepřidali, naopak uhlíři vycítili šanci a obraně Tupadel několikrát zatopili. Ovšem ani oni se gólově neprosadili a tak tupadelské oslavy mohly pokračovat.

"Utrápená výhra," konstatoval domácí trenér Stanislav Krajíček. "Hosté přijeli s defensivní taktikou, byli zalezlí. V první půli jsme hráli do plných a to moc nešlo. Ve druhém poločase jsme prostřídali a hra se trochu zlepšila. Domácí zápasy pro nás ale nejsou," doplnil k zápasu. A uvažují Tupadly o postupu do I. B třídy? "Ještě to musíme probrat na schůzi, uvidíme," zakončil Stanislav Krajíček.

"Zápas byl dobrý, škoda, že nám tam nespadla nějaká šance. Utkání jsme odmakali naplno," shrnul zápas za uhlíře Vladislav Svoboda.

Branka: 55. Císař. Rozhodčí: Kučera - J. Koleček, Babák. ŽK: D. Marek. Diváků: 65. Tupadly: Remeš - V. Pipek, Kořínek, R. Krajíček, Hudec - Chvátal (87. Chleborád), Semrád, D. Pipek, Jiří Kavánek (76. Palinčák) - Císař, Hašek (61. Szabó). Trenér Stanislav Krajíček. U. Janovice B: Kmoch - Sojka, Blecha, Srba, Masarovič - Čížek, Veliký (68. Hrbek), D. Kulhánek, Vl. Svoboda - D: Marek, Stoupa.