V zápase proti Velimi řádil domácí útočník Bartoš, soupeři dal čtyři branky!

1. květen 2013, 09:56
(aktualizováno: 1. květen 2013, 10:01)

Uhlířské Janovice - V utkání krajského přeboru přivítali žáci Uhlířských Janovic soupeře z Velimi. Starší žáci navázali na vítězství v Lysé nad Labem a připsali si do tabulky další 3 body, jejich mladším kamarádům se již tak nedařilo, po zásahu Jiřího Plzáka prohráli 1:8.

U. Janovice - Velim 6:0 (2:0)

Čekání na první gól netrvalo dlouho. Již ve 4. min. si centrovaný míč z kopačky T. Koppa srazil do vlastní sítě Kasal - 1:0. Uhlíři měli víc e ze hry, ale dalšími možnostmi k navýšení skóre pohrdali. Po průniku Vokřála napálil odražený míč nad bránu Novotný, ve 20. min. skončilo zakončení Bartoše vysoko nad. Ve 22. min. se již domácí útočník nemýlil, kdy zužitkoval  nahrávku Novotného - 2:0. S blížícím se koncem poločasu zahrozili i hosté - Svárovský mířil těsně vedle, o chvíli později předvedl Záruba své umění při střele Mareše. Při následném protiútoku postupoval Barták sám na hostující bránu, ale míč mu  v rozhodujícím okamžiku utekl.

Krátce po přestávce uhlíři předvedli povedenou kombinaci po ose Novotný - Hrabánek a zakončující Bartoš - 3:0. Domácí hráče jakoby náskok trochu ukolébal, z jejich hry se vytratila přesnost a pohyb. Přesto v 57. min. přidal T. Kopp po nahrávce Bartoše další gólový zápis - 4:0. O vítězi zápasu nebylo pochyb, otázkou bylo jen konečné skóre. V 62. min. po nahrávce Vokřála zahrál Bartoš hostujícímu gólmanovi Dejmkovi na housle - 5:0, v 65. min. domácí útočník po dlouhém výkopu Záruby hlavou přeloboval vyběhnuvšího Dejmka a upravil na závěrečných 6:0.

"Dnes jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Na druhou stranu musím říct, že i soupeř měl příležitosti ke vstřelení gólu, byl fyzicky dobře vybavený," byla první pozápasová slova domácí trenéra Antonína Sojky. "Snažili jsme se hrát míče za obranu, ale na mokrém terénu je kluci nestíhali doběhnout. V druhé půli jsme už kombinovali po zemi," prozradil taktiku, s kterou uhlíři na své soupeře vyrukovali."

Ve hře uhlířů našel Antonín Sojka i slabší úseky. "Po vstřelených dvou gólech už naše nasazení odpadlo, kluci si byli vědomi, že utkání mají dobře rozehráno, nehráli to, co bylo potřeba. Konec prvního poločasu byl špatný."

Hlavně po přestávce se střelecky dařilo Bartošovi, který dal celkem čtyři góly. "Od začátku jsem mu říkal, aby hrál v klidu, s rozvahou, podíval se, kde golman stojí. Ve druhém poločase toto přesně splnil a začalo to tam padat," byl Antonín Sojka spokojen. Spolu se svým kolegou Antonínem Novotným se do utkání nebojí nasazoval i hráče mladších ročníků. "Rádi bychom tam mladší kluky dávali více, ale s ohledem na následný zápas jejich kategorie je nechcem vysilovat. Musím říct, že nás nikdy nezklamali, hrají dobře," nešetřil Antonín Sojka pochvalnými slovy.

Na uhlíře nyní čekají tzv. anglické týdny díky dohrávaným zápasům (FK Rakovník, Tatran Rakovník, Čelákovice, Brandýs n. S). "Po fyzické stránce to kluci určitě zvládnou. Spíše jde o to, aby se nikdo nezranil, pro nás je každý hráč důležitý, už nyní máme tři kluky mimo hru, lavičku máme úzkou," dodal Antonín Novotný. Pokud se týmu bude dařit dál jako doposud, není nereálná medailová pozice, s kterou asi málokdo počítal. "Rádi bychom klukům připravili pěknou rozlučku, celou sezónu hrají nad očekávání dobře, parta je dobrá, není co vytknout," pochválil své svěřence Antonín Sojka.

Branky: 4. vlastní (Kasal), 22., 49., 62., 65. Bartoš, 57. T. Kopp. U. Janovice: Záruba - Vinický, Barták, Zábraha, J. Kopp - Bílek, Vokřál, Novotný, Hrabánek - Bartoš, T. Kopp , střídali Vondráček, Sojka, Brunclík. Trenéři Antonín Novotný, Antonín Sojka. Velim: Dejmek - Krejčik, Rys, Kasal, Kovaříková - Tůma, Ceral, Pikner, Kopecký, Svárovský - Mareš. Střídali Krejčí, Nezavdal, Němec, Koděra, Pánek, Bunc.