Ve čtvrtečním přípravném zápase padlo osm branek!

27. červenec 2017, 21:23

Sázava - Fotbalisté Kavalieru Sázava se ve čtvrtek střetli na svém hřišti s Kácovem. Pro hosty šlo o první herní test v letní přípravě:

Sázava - Kácov 3:5 (2:1)

Sázavští měli v prvních minutách herní převahu, která jim ale venesla pouze několik nedotažených náznaků útočných akcí. Taktovku postupně převzali s chutí hrající hosté. Po spolupráci s Vobeckým se v šestnátce Sázavy dostal k zakončení Červeňák, ovšem Burcev balón vytáhl na roh. Větší přiležitost přinesla Kácovu kombinace po levé straně po autovém vhazování, ovšem Cetlovu přihrávku před prázdnou bránou netrefil Červeňák. Po dalším centru Vobecký hlavičkoval jen do obránce, o chvíli později centroval zase Vobecký a Červeňák hlavičkou trefil na brankové čáře Burceva. Po půlhodině se prosadili jako první domácí, když po Bruclíkově centru dostal Martin Chrpa u zadní tyče míč do sítě - 1:0. Brunclíkova hlavička po centru Martina Chrpy šla vzápětí nad, za chvíli Dušek o brankové čáry hledal Švece, ovšem jeho zpětná přihrávka byla hodně těžká. To ve 42. min. Kyselka zpětným míčem vysunul Cetla na vlastní bránu a bylo srovnáno - 1:1. Těsně před přestávkou domácí vrátili vedení na svou stranu, když po rohovém kopu skóroval hlavou Chuchla - 2:1.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté: V 53. min. Červeňák z pravé strany otřel míč o břevno, v 62. min. Červeňák posunul míč Vlasákovi, který trefil jen tyč. Produktivnější byli Sázavští, když v 72. min. Švec zvýšil na 3:1. Jenže poslední čtvtrhodinka patřila hostům. Nejprve Vlasák z trestného kopu upravil na 3:2, chvíli po rozehrání pak zakončení L. Petrů stihl gólman Burcev jen vyrazit a Červeňák vrátil míč do prázdné brány - 3:3. To ještě nebylo vše: V 79. min. L. Petrů strhl vedení na stranu Kácova a minutu před koncem Červeňák po kolmé přihrávce za obranu pečetil výhru Kácova na 3:5.

I přes prohru byl sázavský trenér Pavel Chuchla se zápasem spokojený. "V první půlce byl soupeř živý a hrál dobře, my jsme potom pětadvacet minut byli lepší, zápas jsme měli poměrně pod kontrolou. Soupeř hrál ale dobře a byl běhavý, s takovými týmy se budeme potkávat v soutěži," hodnotil utkání. "Je nás ale málo a chceme na hřiště dostat všechny hráče - áčko, béčko dohromady," naznačil a pokračoval: "Střídání se na hře muselo projevit a proto hosté otočili výsledek. To mě ale celkem nevadí, chci, aby všichni hráli. Kluky musíme mít připravené tak, aby kdyby se něco stalo, mohli jsme dát mužstvo dohromady."

"Jsem spokojený, výsledek bych ale nepřeceňoval," upozornil kácovský trenér Václav Toupal. "Máme za sebou tři týdny přípravy, dnes to byl náš první zápas," doplnil a pokračoval: "Kluci hráli s chutí a Sázavu jsme chvilkami přehrávali. To je jedině dobře." Hosté ovšem inksovali tři branky po centrech. "To je naše velká slabina, s tím jsme měli velký problém na jaře. Na to se musíme zaměřit," uvedl kouč a uzavřel: "V každém zápase dostaneme gól z rohu, to jsou věci, které musíme vylepšit."

Branky: 32. Martin Chrpa, 45. Chuchla, 72. Švec - 42. Cetl, 76. Vlasák, 77., 89. Červeňák, 79. L. Petrů. Rozhodčí: Jiří Uher, bez karet. Sázava: Burcev - Dušek (46. Marek Chrpa), Kyselka (59. Chuchla), Říčař, Chuchla (46. Sedláček) - Brunclík (60. Martin Chrpa), Jelínek (55. Dušek), Martin Chrpa (46. Švehla), Marek Chrpa (27. Marčík) - Keltner, Švec (78. Danko). Trenér Pavel Chuchla. Kácov: Štecher (46. Císař) - Toupal (75. Brýl), Vlasák, Habal - Albrecht (73. Filip), Brýl (64. L. Petrů), Cetl (46. Skiba), Filip (46. Ezedien) - L. Petrů (46. Zamrzla, 75. Vobecký), Červeňák, Vobecký (64. Cetl). Trenér Václav Toupal.