Ve druhé půli za Spartak chytal hráč z pole, ovšem domácím to nebylo nic platné

27. březen 2011, 13:17
(aktualizováno: 27. březen 2011, 13:19)

Kutná Hora - Starší dorostenci Sparty Kutná Hora chtěli v 18. kole krajského přeboru navázat na vítězství s Čelákovicemi 5:0 z prvního jarního utkání. Na umělou trávu do Kutné Hory ale dorazil třetí tým tabulky, Spartak Příbram. Ten své kvality potvrdil a odvezl si všechny body.

K. Hora - Sp. Příbram 1:3 (1:1)

Kutnohorští starší dorostenci se ujali vedení už v první čtvrthodince a pomohla jim k tomu chyba soupeře: Nádherný zahrál malou domů a gólman Solnař odkopl přímo k Výbornému. Už se zdálo, že překvapivá šance Kutné Hory "vyšumí", ale Jarkuliš ještě přece jen stihl zakončil k tyči - 1:0.

V 17. min. hosté srovnali na 1:1, když po autovém vhazování a centru Phama úplně volný Petrásek překonal Dastycha hlavou. Hosté byli od této chvíle aktivnější, úspěšnější v osobních soubojích, důraznější a nebezpečnější.

Teprve v závěru první půle se před Spartou otevřela další šance, ale po autu a centru Krause Jarkuliš z dobré pozice přestřelil. Při tom se nezaviněně zranil hostující gólman, který sice dochytal první půli, ale v té druhé ho nahradil hráč z pole Branžovský.

Druhý poločas začal pro Kutnou Horou ledovou sprchou: Odražený trestný kop napálil přesně k tyči Petrásek - 1:2. Domácí si ale připravili dostatek šancí na vyrovnaní, jenže bez efeku. Výborný vysunul Kalányose, jehož přihrávku před bránu nedokázal zužitkovat Jarkuliš. Vzápětí ten samý hráč z gólové příležitosti zamířil vedle.

S příbývajícím časem se kutnohorští hráči dostávali do "křeče", v 72. min. Dražanovu jedovatou ránu vyrazil gólman Dastych, který v 82. min. zlikvidoval i čistou gólovou Lagrona. Konec nadějí Sparty přinesla 89. min.: Matějka se prodral před Bareše a Lagron se štěstím jeho akci dotáhl k třetímu gólu hostů - 1:3.

"I když soupeř byl fotbalovější, prohráli jsme zbytečně," hlesl po zápase kutnohorský trenér Bohuslav Šváb a pokračoval: "Za stavu 1:1 jsme měli proměnit vytvořené šance. Zápas bychom potom asi zvládli. Hosté ale asi ne náhodou jsou na třetím místě tabulky, hráli dobře a my bohužel nemáme kam sáhnout, abychom některé hráče prostřídali."

Branky: 12. Jarkuliš - 17., 47. Petrásek, 89. Lagron. Rozhodčí: Michal - J. Koleček, Kratochvíl. ŽK: Koubek - Dražan, Matějka, Hájek. Kutná Hora: J. Dastych - Kraus, Bareš, Poklop (60. R. Menšík), O. Nedvěd - Nekola, B. Pospíšil, Koubek, Kalányos (73. Jahoda) - Jarkuliš (78. L. Fedor), Výborný. Trenér Bohuslav Šváb. Sp. Příbram: Solnař (46. Lagron) - Dražan (65. Plíhal), Hájek, Rampa, Nádherný - Kleindienst, Plocha (89. Drašnar), Branžovský (ve druhé půli v bráně), Pham (75. Bělohradský) - Petrásek, Matějka. Trenér Miroslav Bodnár.