Ve finále okresního přeboru přejeli Vrdy

25. červen 2010, 19:07
(aktualizováno: 25. červen 2010, 19:08)

Malešov - Fotbalový stadion v Malešově hostil v neděli 20. června finále okresního přeboru starších přípravek. Utkání již před výkopem vzbudilo silné emoce . Jeho termín byl stanoven až týden po krajském kole, na které byl delegován celek Kutné Hory, což se nelíbilo Vrdům a tak o náboj utkání bylo postaráno.

Vrdy - Kutná Hora 2:5 (1:2)

Výprava Vrdů přijela do Malešova pomalována válečnými barvami a s početnou skupinou fanoušků vybavenou transparenty a vírou ve vlastní vítězství. Bohužel se na finále nedostavil rozhodčí, a proto zápas musel odpískat Bartoš Jan z Malešova.
Do začátku zápasu ale vlétla naplno Sparta  a na branku Vrdů se valil jeden útok za druhým. Bohužel pro Kutnou Horu jejich střelci spalovali jednu šanci za druhou. Skóre se měnilo až po samostatné akci Brůži, který svou akci z pravé strany zakončil přesnou střelou 0:1. Ani poté se situace na hřišti nezměnila a hrálo se pouze na jednu branku se spoustou neproměněných tutovek,  které prolomila až pěkná kombinace Sparty se zakončením Vojtíška. V samotném závěru prvního poločasu dostal kapitán Vrdů Chudomel  prvně větší množství prostoru a  individuálně se prosadil přes obránce Sparty, kteří jeho průnik hasili až na poslední chvíli. K údivu přihlížejících a radosti fanoušků Vrdů odpískal rozhodčí penaltu, kterou Vrdy bezpečně proměnili a snížili na poločasových 1:2.
 V druhém poločase byla nadále zřejmá převaha Sparty,  která předváděla kombinační fotbal se spoustou příležitostí , které postupně proměnily opět Brůža a Vojtíšek 1:4. Poté přišla i pěkná chvilka Vrdů , při níž se dostali její hráči do otevřené obrany sparťanů a snížili na 2:4. Následovalo přeskupení sestavy Sparty, která od té doby opět kontrolovala hru a zvýšila Němcem na konečných 2:5. O její celkové výhře rozhodla větší fotbalovost a souhra celého týmu, oproti spíše individuálnímu pojetí soupeře.
Po zápase nastala bujará oslava vítězného celku a po předání trofeje a odeznění prvního zklamání u poražených, si svou radost užíval i tým Vrdů. Utkání mělo dobrou kvalitu a náboj, o který se po jeho celou dobu starali výborní fanoušci obou týmů.

Branky K. Hory: Brůža 2, Vojtíšek 2, Němec. K. Hora: Foršt – Masopust,Vaněk, Markup – Čuchal, Brůža ,Němec – Vojtíšek (střídali Berka, Gygal, Kurka , Dytrych).