Ve finále poháru OFS Kutná Hora na sebe narazí fotbalisté Malína a Suchdola

15. květen 2019, 20:27

Vrdy/Zbýšov - Pohár OFS Kutná Hora měl ve středu v programu obě semifinálová utkání: V obou potvrdili papírové předpoklady účastníci okresního přeboru, i když Suchdol ve Zbýšově postoupil až na pokutové kopy:

Zbýšov - Suchdol 1:1 (1:0)

Pokutové kopy 3:4. Branky: 3. L. Sobotka - 48. Langr. Rozhodčí: J. Volenec - Kučera, Jiřík. ŽK: V. Radil. Diváků: 25. Zbýšov: O. Radil - Jukl, Králik, J. Sobotka (73. L. Tvrdý), L. Sobotka, V. Radl, P. Vebr, Škodák, Šemík, Čáp, Bilinkiewicz. Suchdol: D. Čižinský - Procházka, Volný, Zelenka, Böhm, Pacák, L. Laštovka (73. Zelený), Herout (22. Gallistl), Langr, Dolejš, Biroš.

Vrdy B - Malín 1:3 (1:1)

Po vyrovnané půlhodince se do vedení dostali domácí: Po faulu T. Čížka na L. Petra proměnil pokutový kop Z. Cakl - 1:0. Domácí ještě do přestávky mohli přidat další branky, jenže po brejku Mich. Tomíška ve 38. min. Havránek z dobré pozice přestřelil, o chvíli později šel na gólmana Lhotáka osamocený M. Franc, jenže neuspěl a FIlipi z dorážky netrefil malínskou bránu. Místo gólové pojistky tak přišlo vyrovnání, když se z trestného kopu opřel do míče T. Vojtíšek a zamířil přesně k tyči - 1:1.

K finále poháru se Malínští přiblížili hned v 55. min.: To M. Vojtíšek vysunul T. Vojtíška, který se prosadil podruhé - 1:2. Domácí držel v dalších minutách gólman Hronovský, který v 70. min. zneškodnil další šanci T. Vojtíška a o chvíli později si skvěle poradil i s brejkem Mukařovského s Dytrychem, jenž pálil z malého vápna právě do vrdského brankáře. V 74. min. J. Šindelář z trestného kopu z ideálního místa trefil jen zeď, v 79. min. malínská obrana v poslední chvíli zastavila rodící se gólovku Filipiho. Definitivní jasno o výsledku zápasu bylo až v 88. min., kdy rychlou kombinační akci zakončil svou třetí brankou Tomáš Vojtíšek - 1:3.

"Rozhodl první poločas, kdy jsme za stavu 1:0 nedali další branky," konstatoval trenér Slavoje Vrdy B Martin Doubvek. "Ve druhém poločase už jsme odešli fyzicky," přiznal a dodal: "Také byla vidět vyspělost soupeře, který nás přehrál po taktické stránce."

Trenérovi Malína Tomáši Vojtíškovi se nelíbil výkon jeho svěřenců v první půli. "V prvním poločase jsme hráli špatně. Nechtěli jsme běhat, nedávali si přihrávky do volných prostor," upozornil a dodal: "Druhý poločas se zlepšil v pohybu a hlavně v zakončení."

Branky: 35. pok. kop Z. Cakl - 44., 55., 88. T. Vojtíšek. Rozhodčí: Tomáš Volenec. ŽK: Vavřina, Šolta, Z. Cakl, Filipi, M. Cakl - Lhoták, Málek, M. Vojtíšek, J. Husa, Pátek. Diváků: 20. Vrdy: Hronovský - Rubeš, Šolta, Z. Cakl, L. Petr - M. Franc (63. M. Cakl), Filipi, Havránek, Vavřina, Mich. Tomíšek - Zdeněk (52. J. Šindelář). Trenér Martin Doubek. Malín: Lhoták - Pátek, Novotný, P. Štoček, J. Husa - Málek, M. Vojtíšek, Martínek (60. Dytrych), T. Čížek - T. Vojtíšek, Mukařovský (90. Břinčil). Trenér Tomáš Vojtíšek st.