Ve vyrovnaném utkání čáslavské fotbalistky podlehly soupeřkám jen těsně

30. září 2015, 07:27

Čáslav - Los pátého kola 2. celostátní ligy žen přivedl do čáslavských Vodrant dalšího z moravských celků - tým Olomouce.

Čáslav - Olomouc 1:2 (0:0)

První půle se odehrávala ve znamení festivalu zahozených šancí domácích. Čáslavandy se radovaly hned v úvodu utkání, kdy Buchtova poslala míč ideálně na hlavu Čápové, která se zakončením neměla problémy, bohužel radost domácím zkazila hlavní rozhodčí Hasíková odpískáním faulu.

Po chvíli přesnou finálku Buchtové nezužitkovala z malého vápna Burešová, která mířila těsně vedle, poté se ocitla znovu Burešová tváří tvář hostující brankářce Pospíšilové, ale opět vedle. Další příležitost ke skórování měla Buchtová, ale její dělovka skončila na tyči.

Na druhé straně se blýskla skvělým zákrokem Jelínková, kdy správným vyběhnutím zneškodnila tutovku Stanjurové, jinak nejlepší hráčce hostujícího celku.

„Stav po první půli měl být 4:1 a nebylo co řešit, bohužel jak bývá nepsaným pravidlem jsme ve druhém poločase předvedli nevýrazný, nebojový výkon a soupeř trestal,“ řekl jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček.

Druhý poločas nezačal pro domácí vůbec dobře. Nejprve hráčky Olomouce vystihly nepřesnou přihrávku Čápové a Stanjurová nedala Jelínkové šanci 0:1. V 60 minutě si nechala Culková utéct opět Stanjurovou, která lobem překonala Jelínkovou podruhé 0:2.

„Za této situace jsme ještě chtěli se zápasem něco udělat, proto jsme stáhli Burešovou pro zranění  kotníku, na místo předstopera a vysunuli Karafiátovou na posílení útočné fáze. Přestože jsme soupeřky na posledních patnáct minut zmáčkli na jejich polovinu, podařilo se nám pouze snížit v závěru utkání Čápovou 1:2,“ řekl Vaněček a pokračoval: „Zápas lze rozdělit na dvě poloviny: V té první jsme byli jasně lepší my, bohužel bez brankového efektu, v té druhé byl lepší soupeř a ze tří golových příležitostí celého zápasu využil hned dvě - 70% efektivita. A my můžeme jen litovat neproměněných šancí z první půle. Bohužel máme mnoho hráček nemocných, zraněných a nastupovat do zápasu s možností jednoho střídání je málo a některé holky se hold musely „kousnout“ a hrát s teplotou, takový je momentální stav.“

Branky: 89. Čápová - 47., 60. Stanjurová. Rozhodčí: Hasíková - Herda, Linhart. ŽK: Čápová - Černá. Čáslav: Jelínková - Černohlávková, Karafiátová, Veselá, Bížová - Culková (65. Ad. Brothánková), An. Brotánková, Čápová, Truhlářová - Burešová, Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

1 Brno H. Heršpice 5 5 0 0 0 30:0 15
2 Hradec Králové 5 4 0 0 0 21:3 13
3 Čáslav 5 3 0 0 2 11:11 9
4 Rakovník 5 2 0 0 2 11:20 7
5 Brno 5 2 0 0 3 7:8 6
6 Olomouc 5 2 0 0 3 7:9 6
7 Malešice 5 1 0 0 4 6:17 3
8 Ostrava 5 0 0 0 5 5:30 0