Video, foto: Mezinárodní turnaj přípravek v Malešově ovládli mladíci ze Sparty Praha

26. červen 2011, 19:36
(aktualizováno: 26. červen 2011, 19:59)

Malešov – Fotbalový klub SK Malešov pořádal v sobotu 25 června již třináctý ročník mezinárodního turnaje přípravek. Na perfektně připraveném stadionu se v rámci Memoriálu Františka Lhotáka ukázalo deset týmu, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti, poté následovaly zápasy o umístění.

Turnaj  řídila  trojice rozhodčích  Onderka, Fidra a Koleček mladší. Počasí vyšlo perfektně, a tak se bylo na co koukat. Zápasy se hrály 2 x 15 minut s pětiminutovou přestávkou. Turnajové vítězství pak obhajoval tým SK Malešov.

Po roční odmlce hrál na turnaji tým Sparty Prahy, který svůj návrat oslavil  turnajovým vítězstvím. Fotbalový klub SK Malešov děkuje klubům  z Vrdů, Kutné Hory, Zruče nad Sázavou a Kolínu, že umožnili svým hráčům start na tomto turnaji pod hlavičkou SK Malešov.

Poděkování patří rovněž přítomným diváků, kteří dobrovolným vstupným přispěli na turnaj částko 4 300 Kč. Ocenit je třeba také podporu ze strany hlavního sponzora turnaje firmy Vydeko.

Výsledky skupiny červené:

Čes.Budějovice – Bohemians 1905   2:3 , - Bardejov 5:0 , - Čáslav  2:0 ,  -  Hr.Králové 1:3

Bardejov -  Bohemians 1905  2:5 , - Čáslav   2:1 , - Hr.Králové 0:5

Hradec Králové – Čáslav 8:0 , - Bohemians  1905  2:1

Čáslav – Bohemians 1905  1:5

Pořadí  čer. skupiny :  1. Hradec Králové        18:2      12b.

2. Bohemians  1905      14:7       9b.

3. Čes. Budějovice       12:4        9b.

4.Bardejov                     4:16       3b.

5. Čáslav                       1:17       0 b.

O pořadí na 2. a 3.  místě rozhodl vzájemný zápas.

Výsledky skupiny modré:

Malešov  -  SK Kladno  2:0

Domácí vstoupili do turnaje výborně  a hráči Exner a Chodomel  rozhodli zápas již během prvního poločasu.

Malešov  -  Brno  1:0

Další utkání bylo pro domácí podstatně těžší , ale nakonec  urvalo vítězství v posledních vteřinách zápasu , když se trefil do brány hráč Čuchal.

Malešov –  Sparta Praha  1:2

Tento zápas  se od začátku ukazoval  jako rozhodující v boji o umístění ve skupině. Sparta se dostala do vedení v prvním poločase zásluhou proměněné penalty.Ovšem domácí se nevzdali a v 28. min se jim podařilo zásluhou hráče Plíhala vyrovnat na 1:1. Jenže hosté několik vteřin před koncem dokázali skórovat a  strhnout tak výhru na svojí stranu – 1:2 .

Malešov  -  Příbram  0:3

Domácí věděli, že jedině vítězství v tomto zápase jim zachová šanci na boj alespoň o třetí místo.Jenže Příbram neponechala nic náhodně  vstřelením branek ve 2. a 8. minutě  určila směr zápasu.Výsledek ještě potvrdila v závěru utkání, a tak zápas skončil výhrou hostů 0:3 .

Další výsledky  modré skupiny:

Sparta Praha  –  Příbram 0:0 , - Kladno 4:1  , - Brno 3:0

Příbram –  Brno 5:0 , - Kladno 0:1

Brno – Kladno 2:1

Pořadí  modré skupiny : 1. Sparta  Praha     9:2    10 b.

2. Příbram               8:1      7 b.

3. Malešov              4:5      6 b.

4. Kladno                4:7      6 b.

5. Brno                    1:11    0 b.

O pořadí na 3. a 4.  místě rozhodl vzájemný zápas.

Po obědě , který připravili kuchařky ze  školní jídelny  a družiny  v  Malešově se  rozběhly zápasy o konečné  umístění .

Zápas o deváté místo:

Brno – Čáslav  3 : 2

Zápas o sedmé místo:

Kladno – Bardejov  2 : 2 na penalty  3:2

Zápas o páté místo:

SK  Malešov  -  SK Dynamo České Budějovice  4 : 4   na penalty 1:3

Dramatický zápas  až do konce. Malešov se ujal vedení zásluhou hráče  Nováka. Potom ještě domácí hráč Plašil opět dostal vedení na stranu Malešova -  2:1.Hosté ale do koce poločasu ještě skór obrátili  na 2:3. Když ke konci zápasu zvýšili hosté na 2:4 , zdálo se že je o zápasu rozhodnuto.Ale domácí tým se nevzdal a zásluhou hráčů  Vaňka a Čuchala  dokázal vyrovnat na konečných 4:4.Na řadu přišly penalty.Domácí brankář měl na rukách míče dvou střel , ale balón nakonec skončil v síti a tak se z výhry  radovali hosté.

Sestava SK Malešov:

Bednář, Exner, Smetana, Komma, Novák, Masopust, Čuchal, Langer, Toman, Arnolt, Plašil, Chudomel, Plíhal, Vaněk. Trenéři: Bednář, Masopus.

Zápas o třetí místo:

Příbram  : Bohemians 1905  1:2

Finále:

AC Sparta Praha -  FC Hradec Králové  3:0 (2:0)

Sparta Praha vlétla do finále jako uragán a během prvních třech minut vstřelila dvě branky. Hradec se celý zápas snažil o vyrovnání a hlavně v druhém poločase byl velice blízko vstřelení branky. Ovšem  jeho hráči trefili buď jenom břevno, nebo předvedl brankář Sparty výborné zákroky. Ve 29 min. přidala Sparta další branku, a tak se mohla po chvíli začít radovat  z turnajového vítězství.

Sestavy:

AC Sparta Praha:

Tomáš, Šnajdr, Omar, Martinec, Veniger, Alexandr, Čvančara, Trávníček, Oulický, Babka, Konopásek, Ullman, Kováč, Nečas, Soukup , Adámek. Trenéři: Macek, P. Grobl.

FC Hradec Králové :

Douděra, Prchlík, Voženílek, Zapletal, Vašek, Vraspík, Šedivý, Horák, Bartoníček, Sokol, Peřina. Trenéři: P. Matras, Šedivý.

CELKOVÉ VÝSLEDKY TURNAJE:

Nejlepší hráči týmu, které si určili trenéři:

ČÁSLAV – O.Vajgl, BARDEJOV –  M. Murcko, PŘÍBRAM –  M. Benda,  Hr. Králové  - T.Sokol, MALEŠOV  -  T. Exner ,  ČES. BUDĚJOVICE  -  L. Kadlec, Sparta Praha  -  L. Oulický, BOHEMIANS  1905 – D. Jaroš, KLADNO – J. Beneš, BRNO –  R. Auředník.

Další individuální ceny, které rozdala komise turnaje:

Cenu  JOSEFA KLEČÁKA  získal:  Adam  Alexandr  (Sparta Praha)

Střelec nejrychlejší branky se stal:  Petr Vostárek  ( Bohemians  1905,  25. vteřina )

Nejlepší  brankář turnaje   :  MELICHAR  Martin  (Příbram)  - obhájil svoje ocenění  po druhé za sebou

Nejlepší střelec  turnaje:  Marcel  Jiran (České Budějovice, 9 branek)

Nejlepší hráč turnaje:    Peřina  Jaroslav (Hradec Králové)