Viktorka lídrovi tabulky odpor příliš nekladla

14. listopad 2009, 17:58

Sedlec - Fotbalisté Sokola Nové Dvory přijeli v sobotu k zápasu 13. kola okresního přeboru na hřiště Viktorie Sedlec jako vedoucí tým tabulky. Svou úlohu potvrdili i v závěrečném utkání podzimu, když jim práci usnadnil neškodný soupeř.

Sedlec - Nové Dvory 1:4 (0:3)

Rozdíl mezi oběma mužstvy byl hlavně ve středu zálohy. Zatímco hostům dobře fungovala spolupráce dvojice Brožek - Jan Rak, domácí se k pořádné kombinaci dlouho nedostali. Novodvorští zahrávali několik trestných a rohových kopů, do první vážnější příležitosti se po jednom z rohů dostal Pospíšil, když Rajchman odražený míč vrátil do vápna. Nejlepší střelec soutěže ale hlavou zatím nemířil přesně. Velkou příležitost měl ve 22. min. Brožek, který vklouzl do díry v sedlecké obraně, přehazoval padajícího gólmana, ale ani on bránu Viktorky netrefil. Ve 23. min. se už skóre měnilo - na další z rohů Rajchmana si na přední tyč seběhl Jan Rak a příblížil hosty k vítězství - 0:1. Ve 24. min. po narážečce Maláčka s Michalcem odvracel centr do pokutového území domácí L. Tvrdý málem do vlastní sítě. Ve 38. min. už balón z brány Viktorka lovila: Michalec poslal ostrý centr do vápna, kde si obrana Sedlce nepočínala příliš důrazně a Brožek překonal Šilhána podruhé - 0:2. Ještě do přestávky Nové Dvory výsledek znovu upravily: Akci založil Rajchman, přes Michalce se balón dostal k Pospíšilovi, který trefil do horního růžku - 0:3.

Všechny plány domácích na zvrat ve vývoji zápasu vzaly za své už po dvou minutách druhého poločasu, kdy Maláčkova ne příliš prudká rána ze třiceti metrů proskákala až Šilhánovi mezi nohama do sítě - 0:4. V 59. min. Viktorku zachránil L. Tvrdý, když vyhlavičkoval z brankové čáry také hlavičku Jak. Raka. Ostražitost novodvorských hráčů v obraně pod dojmem bezpečného vedení přece jen polovila a domácí se více dostali na dostřel. V 65. min. Jak. Spáčil vysunul Reicherta, který ale přes stopera Zeleného neměl nárok. Branku tak soupeři hosté museli nabídnout sami: Černý rozehrál míč nešťastně přímo Zdychyncovi, který si ho jemným lobem vychutnal - 1:4. Vedení mohli hosté zvýšit v 71. min., jenže po faulu Kožnara na Michalce Rajchmanovu penaltu zlikvidoval gólman Šilhán! Po nadějných šancích Reicherta a J. Poula měl ke gólu asi nejblíže domácí kapitán Zdychynec v 87. min., ale po rohu Pavlíka hlavičkoval jen do břevna.

Domácí hráči pro brankáře Martina Černého neznamenali prakticky žádné nebezpečí. "Je pravda, že jsme na bránu poprvé vystřelili někdy v 65. minuty," uvedl trenér Viktorie Sedlec Luboš Votava. "Nové Dvory nás ale dnes přehrály ve všech směrech," upozornil a navázal: "Jak v kombinaci, tak v důrazu a nasazení. Dnes jsme šanci neměli." Rozdíl byl vidět hlavně ve středu hřiště. "Střed zálohy nás trápí delší dobu, to musíme přes zimu vyřešit," naznačil Luboš Votava.

"Čekal jsem, že zápas bude mít ostřejší náboj," přiznal trenér Sokola Nové Dvory Miloslav Čepek. "Nakonec to ale dopadlo dobře, tři body jsme chtěli a máme je," pokračoval. Horší ale jsou zranění - kvůli zdravotním problémům nedohráli Jakub Pátek a Jan Rak. "Pátek si zranění způsobil při sprintu sám a Jan Rak utržil šrám nezaviněně v osobním souboji. Je to ale poslední kolo, tak doufám, že to pro jaro bude dobré," zakončil kouč Nových Dvorů.

Branky: 67. Zdychynec - 23. Jan Rak, 38. Brožek, 41. Pospíšil, 47. Maláček. Rozhodčí: Jaroslav Rynda. ŽK: Gono - Michalec, Pospíšil. Diváků: 70. Sedlec: Šilhán - M. Poul, D. Pavlík, Kořínek, Kožnar - Gono, Zdychynec, L. Tvrdý, Jak. Spáčil - Reichert, Stolín (46. M. Poul). Trenér Luboš Votava. Nové Dvory: Černý - Maláček (85. Mar. Čálek), Zelený, Špírek, Rajchman - Michalec, Jan Rak (46. Lev), Brožek, Pátek (32. Melezínek) - Jak. Rak, Pospíšil. Trenér Miloslav Čepek.