Vítězné tažení čáslavských fotbalistek ve druhé lize pokračuje!

28. září 2017, 09:02

Čáslav - V dalším kole 2. ligy fotbalistek zavítal do čáslavských Vodrant celek Zbrojovky Brno, který si v uplynulé sezóně vyzkoušel nejvyšší soutěž. Do ní postoupil díky odmítnutí této soutěže právě domácím týmem.

Čáslav - Brno 5:1 (3:0)

Lepší úvod zápasu si Čáslavandy ani nemohly přát, neboť ihned po rozehrání se přesně trefila Brothánková 1:0. Branka domácí hráčky uklidnila a ty se dále snažily o zteč brněnské branky. Nepříznivé počasí moc kombinace nedovolilo, přesto se oba celky snažily o technický fotbal. Režii utkání však měly na svých kopačkách domácí hráčky.

"Začátek nám vyšel přesně podle našich představ. Nabádali jsme děvčata k důraznému presingu od soupeřových rozehrávek, což se nám dařilo. Díky vytrvalému dešti bylo hřiště podmáčené a kluzké, proto jsme chtěli hrát co nejvíce na půlce soupeřek, což se nám dařilo," řekl jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Do přestávky se ještě dvakrát trefila Ašenbrennerová, kdy nejprve po čtvrthodině hry zúročila rychle rozehraný aut Brothánkovou, prošla brněnskou obranou a z úhlu poslala podruhé míč za záda Výletové 2:0 a takřka gólem do šatny, po samostatné akci, přesnou střelou uklidnila své spoluhráčky 3:0.

I ve druhém poločase se bojovalo o každý míč, přesto to byly domácí hráčky, které si vytvořily více příležitostí  a když nedaly branky i z těch ložených šancí, přišel na řadu zákonitě trest. Vavřičková využila chvíli nepozornosti v čáslavské defenzívě a snížila na 1:3. Místo toho, aby si domácí hráčky navýšily po tutovkách skóre, přišlo pro ně nepříjemné snížení, což na těžkém terénu nabádalo k ostražitosti. Uklidnění do domácích řad přinesla Kovaříková, která využila dorážku po předchozí střele Buchtové. Vítěznou pojistku pak deset minut před koncem zajistila Buchtová, jejíž střelu si srazila Kratochvílová do branky.

"Před utkáním jsme nevěděli, co můžeme od soupeře očekávat, v jakém rozpoložení se po sestupu nacházejí. Proto jsme nechtěli ponechat nic náhodě a od začátku jsme šli jasně za vítězným cílem. Děvčata hrála na doraz a na těžkém terénu se neuchylovala jen k nakopávaným míčům, ale snažila se hrát líbivý fotbal," dodal Ducheček.

Branky: 15., 41. Ašenbrennerová, 1. Brothánková, 77. Kovaříková, 80. Buchtová (Kratochvílová vlastní) - 64. Vavřičková. Rozhodčí: Navrátilová - Pařez, Opločenský. ŽK: Krejcarová, Culková, Kovaříková - Chrenková, Lišková. Čáslav: Jelínková - Culková (85. Grulichová), Krejcarová, Karafiátová (46. Truhlářová), Bížová - Brothánková, Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková - Burešová (80. Němcová), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.