Vítězství v Uhlířských Janovicích vzal Kutné Hoře B v poslední minutě Ondřej Bílek!

26. květen 2013, 20:41
(aktualizováno: 26. květen 2013, 21:19)

Uhlířské Janovice - Po sobotním vítězství Viktorie Sedlec nad Novými Dvory fotbalisté Sparty Kutná Hora B spadli na druhé místo tabulky okresního přeboru. Aby se dostali zpět do čela, potřebovali na hřišti Uhlířských Janovic v neděli vyhrát:

U. Janovice B - K. Hora B 1:1 (0:0)

Kutnohorská rezerva v současné době nehraje v optimální formě, což se projevilo i v Uhlířských Janovicích. Hosté se prakticky za celý první poločas nedostali k ohrožení Kmochovy brány, kombinovali nepřesně a mnohdy zbytečně ztráceli míče. To domácí si připravili gólové příležitosti: V 11. min. Srba vyvezl míč a vysunul M. Svobodu. Hostující obrana se spoléhala na ofsajd, který rozhodčí neodpískal, ale naštěstí pro Spartu útočník domácí rezervy přestřelil. Ve 28. min. Srba poslal směrem na hostující bránu parádní střelu ze střední vzdálenosti, která ale těsně minula cíl. Domácí zahrozili ještě z trestného kopu v závěru první půli, míč ale propadl do malého vápna a do zámezí, aniž by ho někdo tečoval.

Po změně stran hosté přece jen zvýšili útočnou aktivitu a také se dočkali vedoucí branky, když ve 49. min. Krupička po centru do pokutového území dotlačil se štěstím míč do sítě - 0:1. Dramatickou zápletku pak přinesl až deštivý závěr střetnutí: V 88. min. po Bílkově centru vytáhl Markovu hlavičku na rohový kop kutnohorský brankář Procházka. Ve druhé minutě nastavení mohla Sparta B zápas definitivně rozhodnout: Rumpli prostrčil balón Melezínkovi, který však ve vyložené pozici nastřelil jen nohy gólmana J. Kmocha. Nakonec se diváci ještě jedné branky dočkali - do sítě Kutné Hory B: Poslední trestný kop Dotlačil poslal z poloviny hřiště až do pokutového území, míč se odrazil k Bílkovi, který tečovanou ranou k tyči srovnal na 1:1.

"V první půli jsme nevyužili zaváhání soupeře," litoval šancí v prvním poločase trenér FK Uhlířské Janovice B Rastislav Masarovič a pokračoval: "Chtěli jsme se vyvarovat brzké inkasované branky po přestávce, to se nám ale nepovedlo. Hra se pak začala přelévat, nakonec jsme vyrovnali šťastným gólem. Jak jsme minulý týden inkasovali v Nových Dvorech, tak teď dostala Kutná Hora B. Kluci podali dobrý výkon."

Na tváři hostujícího trenéra Františka Onderky bylo po utkání patrné zklamání. "Proti mladému domácímu mužstvu doplněnému o zkušené hráče jsme čekali těžký boj," začal hodnotit nedělní střetnutí a pokračoval: "Zápas byl podle předpokladů vyrovnaný. Dostali jsme se do vedení. Místo toho, abychom v poslední minutě udrželi u rohového praporku soupeře balón, tak kopeme na bránu. Takový zkušený hráč jako je Pavel Král by tuto situaci měl vyřešit správně." Za týden čeká Kutnou Horu B zápas s Viktorií Sedlec, oba celky mají nyní na svém kontě po 51 bodech. "Podle mě půjde o rozhodující zápas sezony," zakončil František Onderka.

Branky: 90.+3 Bílek - 49. Krupička. Rozhodčí: Petr Jelínek. ŽK: Král, Lebeda. U. Janovice B: J. Kmoch - Kalous, Dotlačil, Blecha, Duna - P. Kulhánek, Hošta, Veliký (78. N. Marek), Srba (62. Bílek) - Stoupa (56. D. Randlíszek), M. Svoboda. Trenér Rastislav Masarovič. K. Hora B: M. Procházka - O. Nedvěd, Fajfr, M. Šváb, T. Pospíšil - B. Pospíšil (83. Melezínek), Král, Krupička, Kopecký - Lebeda (59. Rumpli), Hulman (59. O. Černý). Trenér František Onderka.