Vítězství ve druhém poločase pojistil druhou brankou střídající Jakub Vančura

9. září 2012, 20:00
(aktualizováno: 9. září 2012, 20:00)

Kutná Hora - V pátém kole divize C na sebe narazily dva sedmibodové celky: Fotbalisté Sparty Kutná Hora přivítali FK Nová Paka. Domácí z minima vytěžili maximum, když prakticky ze dvou povedených akcí dvakrát skórovali:

Kutná Hora - Nová Paka 2:0 (1:0)

V prvním poločase působili fotbalověji hosté, kteří kombinovali přece jen přesněji, ovšem v koncovce několikrát selhali. Ve 13. min. po domácím rohu Nová Paka podnikla rychlý výpad na domácí polovinu, Bažík hledal před bránou Vavrince, který naštěstí pro Spartu mířil jen vedle brány. Kutnohorákům stačila prakticky jedna akce ke vstřelení branky: Ve 26. min. Urbanův přesný centr z levé strany přistál na hlavě M. Frejlacha, který trefil do protipohybu gólmana. Ve 33. min. centroval z podobného místa ještě Wolf, ovšem Melechovský tentokrát hlavičkoval nad. Ve 43. min. Šimonův přesný výkop podběhl Macháček, ovšem Melechovský se už poněkolikáté utopil ve svých kličkách.

Po změně stran hosté přidali a byla na nich vidět jasná snaha o vyrovnání. To měli na nakopačce v 61. min.: V šestnáctce Sparty se po dlouhém pasu uvolnil Bažík, přihrál na úroveň penalty úplně volnému Vavrincovi a při Spartě stálo podruhé štěstí, když novopacký útočník z jasné pozice vysoko přestřelil. Teprve s příchodem Jakuba Vančury na hřiště hra domácích ožila: V 81. min. právě Vančura v rychlém útoku vysunul Wolfa, který si míč ale dobře nezpracoval a z pádu před gólmanem mířil nad. Přesto se domácí druhé branky dočkali: V 86. min. po dlouhém míči se dostal za obranu J. Vančura a rozhodl - 2:0.

"Máme za sebou pět kol, se startem soutěže jsem spokojený. Dnes jsme dokázali vyhrát doma," uvedl trenér Kutné Hory Radim Truksa. "Jsem rád, že jsme vzadu udrželi nulu," dodal a navázal: "Spokojený nejsem s mezihrou, která nám stále drhne. V zápase, který můžeme dohrát, 3:0 nebo 4:0, řešíme brejky špatně a góly nedáme."

Trenér může být spokojený s produktivitou - v prvním poločase Kutné Hoře stačila prakticky jedna šance ke vstřelení branky. "Za stavu 0:0 měli hosté čistou šanci, kterou neproměnili," připomněl a zopakoval: "Ve druhém poločase byla hra neurovnaná, mrzí mě, že si šance připravíme, ale góly nedáme."

Branky: 26. M. Frejlach, 86. J. Vančura. Rozhodčí: Janíček - Kotalík, Štuk. ŽK: M. Frejlach, Černohlávek, Melechovský, Wolf, Kozel - Pivrnec, Bažík. Diváků: 245. Kutná Hora: Šimon - Skokan, M. Tomíšek, Jeníček, Urban - M. Frejlach (88. Filipec), Černohlávek, Wolf, Auer (81. Kozel) - Melechovský, A. Schwarz (66. J. Vančura). Trenér Radim Truksa. Nová Paka: Kanaval - Kordík, Borovička, Macháček, Jisl - Povr, Rozsévač, Pivrnec, Lejovec (57. Vích) - Vavrinec (65. Voldán), Bažík. Trenér Josef Hloušek.