Všechny body zůstaly na Kaňku, domácí si ve třetí třídě poradili s Chotusicemi

10. listopad 2012, 16:31
(aktualizováno: 10. listopad 2012, 16:49)

Kaňk - Ve 12. kole III. třídy dorazili na hřiště Sokola Kaňk fotbalisté Sokola Chotusice. Oba celky pošilhávají po okresním přeboru a tak zápas mohl ukázat, jak na tom jsou. Souboj nakonec lépe zvládli domácí:

Kaňk - Chotusice 2:1 (1:1)

Bojovné utkání přineslo řadu nepřesností a v prvním poločase i dva gólové momenty: Už v 5. min. zahrozili hosté, když V. Müller zatáhl míč po pravé straně, prostrčil ho J. Goliášovi, který však místo střely volil ještě přihrávku, ovšem do ofsajdu. A tak udeřilo na druhé straně: Po Nedvědově rohu se Klatka hlavou sice neprosadil, míč se k němu ale odrazil a kaňkovský kapitán se přece jen postaral o vedoucí branku zápasu - 1:0. Domácí byli chvíli "na koni", ovšem hosté se dostali zpět do zápasu ve 31. min.: Brankář Veselý dlouhým výkopem našel V. Müllera a Fedorovič z úrovně šestnáctky trefil přesně k tyči - 1:1.

Ještě než se hosté stačili ve druhém poločase rozkoukat, inkasovali: Hned po rozehrání nezachytili útok soupeře, který zakončil Pavlík - 2:1. Na druhé straně M. Hubáček vysunul R. Goliáše, kterému se ale střela nepovedla. Rozhodnout zápas mohl R. Matz, který měl dvě tutovky: Nejprve si za obranu zaběhl na oblouček Nedvěda, jenže mířil vedle a v 77. min. po dlouhém výkopu gólmana ho vychytal hostující brankář Veselý. To už ale Chotusice hrály jen v deseti, protože byl vyloučen po druhé žluté kartě kapitán Vl. Vetešník. O co méně fotbalu hráči po přestávce předvedli, o to více byli slyšet a na stavu se už nic nezměnilo, i když L. Müller prověřil pozornost Pospíšila a po odraženém míči Peroutkovu dělovku obrana Kaňku srazila na roh.

"Fotbal se mi moc nelíbil, zahrát dokážeme lépe a Chotusice určitě také," uvedl kaňkovský trenér Miloslav Čepek a pokračoval: "Hosté hráli o deseti velmi dobře, lépe jak o jedenácti. Měli jsme dvě super gólové šance, při kterých Matz šel sám na bránu, ale nedal. Mohlo být rozhodnuto."

Chotusického trenéra Libora Manu zklamal hlavně druhý poločas. "Po vlastních chybách jsme si nechali dát oba góly. První půle byla herně lepší, ve druhém už to bylo horší," shrnul zápas a dodal: "Byli jsme ale zbytečně podráždění, vyloučení bylo také zbytečné. O přestávce jsem hráče pochválil, ale ve druhém přestali úplně hrát. Kaňk dal dva góly a zaslouženě vyhrál."

Branky: 22. Klatka, 46. Pavlík - 31. Fedorovič. Rozhodčí: Ivan Fencl. ŽK: Pospíšil, Mucha - M. Hubáček, Vl. Vetešník, J. Goliáš, M. Müller. Kaňk: Pospíšil - Mucha, Klatka, M. Horký, Wágner - J. Výborný, J. Horký, Nedvěd, Mandík - Urban (46. R. Matz), Pavlík (90. Baudabouza). Trenér Miloslav Čepek. Chotusice: Veselý - Čmakal (80. Peroutka), Bubeník, L. Müller, Vl. Vetešník - Fedorovič, Žilka, Mar. Hubáček, R. Goliáš - J. Goliáš, V. Müller (66. Dospěl). Trenér Libor Mana.