Z Kolína odjeli se vztyčenou hlavou

26. duben 2010, 10:08

Kolín - Mladší žáci Sparty ČKD Kutná Hora po bojovném a zodpovědném výkonu prohráli v dalším utkání krajského přeboru s AFK Kolín.

AFK Kolín - Kutná Hora 2:1 (1:0)

Sparťanská omladina odjela na hřiště FK Kolín, kde byli domácími hráči AFK, doplněna o tři hráče starší přípravky. Na hře to ovšem nebylo vůbec znát. Kluci podali velice zodpovědný a bojovný výkon. Samozřejmě, že prohra je mrzí, ale jako trenér jsem je musel pochválit za předvedenou hru.

Hosté sice už od 4 min. prohrávali, kdy po ragbyovém závaru v malém vápně a několika pokusech domácích míč dopravit do sítě, jim to tam spadlo 1:0. "Byla to velice nepřehledná situace a těžko z ni někoho vinit," uvedl trenér Josef Kraus.

V 8 min. Kutnohorští sami zahrávali sérii tří rohových kopů, žádný ale nevedl k dosažení vyrovnávací branky. K té měl blízko Suchomel, když střílel po Brůžově přihrávce. Střela měla však opačnou faleš a tak se stočila těsně vedle tyčky domácí branky. První poločas přinesl velký boj bez výrazných šancí.

Z druhého poločasu uběhlo deset minut, když hostující stopeři nezachytili kolmici na domácího útočníka, který vybíhajícího Jeřábka přehodil a zvýšil na 2:0. Ve 45. min. si míč narazil Lodinský s Brůžou, jenže jeho krásnou střelu gólman zneškodnil. Ve 47. min. Martin Štěpánek pálil z poza velkého vápna a Suchomel míč sklepl. Zasahoval musel domácí brankář.

V 55. min. se domácí opět dostali kolmicí do brejku, ale krásná střela jejich útopčníka skončila na břevně Jeřábkovi branky. Hned z protiútoku se z voleje opřel do odraženého míče Kraus a střelou z pětadvaceti metrů přestřeli domácího brankáře a snížil na 2:1.

Závěr zápasu byl v režii hostů, kteří se rvali o vyrovnání. Žádná vyložená šance se z jejich snahy nezrodila a tak odešli ze hřiště s tou nejtěsnější porážkou.

Komentář trenéra Josefa Krause: "Kluci se opravdu vydali ze všech sil. Splnili to, co jsem po nich v kabině před zápasem požadoval. Samozřejmně, že nějaké chyby jsme se dopustili, ale o tom ten fotbal přeci je. Musím poděkovat trenérům přípravky Němcovi s Čuchalem, že nás nenechali při velké hráčské absenci v nouzi a jejich svěřenci zápas odehráli, jako by byli dlouhodobými členy našeho týmu. Vlastně jsem měl ve druhém poločase na hřišti čtyři hráče, kteří patří do starší přípravky. Takže smekám před tímto týmem, že zápas herně zvládli a i když prohráli o jednu branku, mohli hřiště opustit se vztyčenou hlavou."

Branka K. Hory: 55. Kraus. K. Hora: Jeřábek - Škrobák, Marek Štěpánek, Puchoň, Kraus, Piskač (31 Čuchal), Brůža, Martin Štěpánek, Lodinský, Černý (31. Němec), Suchomel.