Z pohárové bitvy o Jablonec vyšel jako vítěz Slavoj Vyšehrad

30. srpen 2015, 19:47

Čáslav - Fotbalisté FK Čáslav o víkendu o žádné body nehráli, v neděli nastoupili v prvním pohárovém kole proti druholigovému soupeři - Slavoji Vyšehrad. Vítěz utkání se může těšit na druhé kolo, ve kterém vyzve Jablonec:

Čáslav - Vyšehrad 0:3 (0:2)

Kromě Mlynkovy sražené střele, která ve 14. min. nadělala potíže gólmanovi Vyšehradu L. Krbečkovi, se na hřišti dlouho nic nedělo. Až ve 27. min. Gregora kolmou přihrávkou vysunul T. Krbečka, který si před brankářem Stehnem poradil - 0:1. Čáslavského gólmana pak protáhl Gregora tvrdou ranou k tyči, hosté se ale druhé branky před přestávkou přece jen dočkali: Šimkovský unikl po pravé straně, zpětnou přihrávkou přesně našel Jindráčka, který zacílil přesně k tyči - 0:2. Pak domácí založili nadějnou akci, když Mlynka vysunul Vácha, po jehož centru na zadní tyč hlavičkoval nepřesně Váňa. Nový si po svém průniku připravil před vápnem míč ke střele, pálil však nad a na stavu se nic nezměnilo.

Druhý poločas začal šancí hostů, když se Smolák dostal až před gólmana Stehna, jenže z akce byl jen roh. To domácí měli v 52. min. vyloženou příležitost ke vstřelení kontaktní branky: Tomášek vysnul Jíru, který byl před brankářem úplně sám, trefil však jen jeho nohy. Místo toho přišla třetí branka Slavoje, když Petrášek zůstal nekrytý po rohovém kopu na zadní tyči - 0:3. Po dalším rohu hostů T. Krbeček naštěstí hlavičkoval do země a vedle, v 70. min. si v gólovce neporadil Lebduška, protože po centru Váchy z pravé strany hlavičkoval nad. V 77. min. měl Lebduška další příležitost po akci Tomáška s Mlynkou, jenže proti jeho zakončení brankář L. Krbeček reflexivně vytrčil ruku. A když v závěru po Mlynkově průniku nedotlačil míč do sítě Frejlach, skončil zápas vítězství hostů 3:0.

"Utkání koresponduje se zápasy, co poslední dobou hrajeme. Dostáváme jednoduché branky a naoapk své gólové příležitosti neproměňujeme," konstatoval trenér Čáslavi Oldřich Abrhám. "Vyšehrad dal krásné branky, ale v prvním poločase to snad byly první dvě pořádné akce a při třetím gólu to byla naše neudržená osobní obrana. Váňa si neustoupí o krok, kdyby tak udělal, míč by odhlavičkoval. To jsou školácké chyby," zlobil se a dodal: "Platíme za to, že jsme nejmladší a nejmenší mužstvo v ČFL, z toho všechno pramení."

Zápas se lámal ve druhém poločase při Jírově šanci na kontatní gól. Tu nedal a místo toho hosté přidali třetí branku. "Naše gólové šance se mi už komentovat snad ani nechce," pokrčil rameny kouč. "Dovolím si tvrdit, že jsme dnes měli čtyři gólové šance. Nedáme prostě nic, to by branka musela být prázdná a bez brankáře. Možná, že i potom bychom měli problém míč do brány dostat. To, co nedáme snad není ani norrmální," doplnil.

Branky: 27. T. Krbeček, 37. Jindráček, 54. Petrášek. Rozhodčí: Váňa - Mencl, Koval. ŽK: Váňa - Šraga, Gregora, T. Krbeček. Diváků: 250. Čáslav: Stehno - Vácha, Hejný (68. Lebduška), Váňa, Nový - Strnad, Tomášek - Suk, Jíra (71. M. Výborný), Mlynka - Bilinkiewicz (60. M. Frejlach). Trenér Oldřich Abrhám. Vyšehrad: L. Krbeček - Šimkovský, Egert, Petrášek, Šraga (60. Schön) - Gregora, T. Krbeček - Polanský (60. Matějka), Jindráček (55. Madej), Mysliveček - Smolák. Trenér Jiří Novotný.