Za čáslavskou juniorku nastoupili i David Hybler a trenér áčka Jiří Antoš

24. leden 2016, 18:05

Čáslav - Čáslavská rezerva v neděli sehrála první přípravné utkání - na své umělé trávě přivítala fotbalisty Slavoje Vrdy:

Čáslav B - Vrdy 5:4 (2:2)

Už v prvních minutách měl obrovskou šanci Plíhal, ovšem jako první skórovali hosté: Po autovém vhazování Šindelářův lob doklepl do sítě hlavou Hronek - 0:1. Domácí srovnali ve 21. min., když Kubátovu tvrdou střelu brankář Doubek jen vyrazil a Čuchal uklidil míč do sítě - 1:1. Vedení Čáslavi B pak odmítl Plíhal, když z jasné pozice vysoko přestřelil, přesto ve 27. min. vstřelil druhou branku domácích Petržilka přesnou ranou k tyči - 2:1. Ještě do přestávky Vrdy stav dorovnaly: Ve 40. min. Šolta podržel míč, do strany vysunul Baja, který se uvolnil a vrátil balón před bránu Šoltovi - 2:2.

Krátce po změně stran podruhé v zápase skóroval Čuchal, aby se v 59. min. Růžička protáhl do pokutového území a opět srovnal - 3:3. Po chybě hostující obrany se v příležitosti ocitl Petržilka, ovšem gólman Šindelář zaváhání spoluhráčů napravil. Přesto v 81. min. kapituloval po přesné kombince, na jejímž konci byl Kubát - 4:3. I tentokrát Vrdy vyrovnaly, když dlouhý míč zalétl za domácí obranu na kopačku Baja - 4:4. Poslední slovo ale měli domácí mladíci: Antoš ideálně vysunul Vránu, který se po kličce brankáře dostal do těžkého úhlu, v 88. min. ale Kubát přihrál přesně do běhu Vránovi, který balón uklidil už k tyči - 5:4.

Trenér čáslavské rezervy Radek Toman poslal do zápasu silně omlazený tým. "Zápas pro ně byl dobrou školou," poznamenal a pokračoval: "Vrdy byly dobrým soupeřem, důrazným a rychlým. To naši kluci nestačili v prvním poločase zachytávat, špatně jsme protihráče dostupovali, byli všude později." Čáslavská rezerva ale dokázala střetnutí dovést k vítěznému konci. "V zápase bylo hodně nepřesností, příště bude i sestava úplně jiná," naznačil Radek Toman a dodal: "Nějaké šance jsme kvůli nezkušenosti v prvním poločase neproměnili, naopak jsme v obraně chybovali. Nastoupilo ale asi šest hráčů ročníku narození 1998, dobře zahrál autor dvou gólů Čuchal."

Fotbalisté z Vrdů v rámci zimní přípravy absolvovali horské soustředění, k prvnímu utkání nastoupili právě v neděli. "Na soustředění nás bylo šestnáct, kluci poctivě trénovali. Teď trénujeme dvakrát týdně a na okresní přebor je účast slušná," hodnotil start zimní přípravy trenér Slavoje Vrdy Karel Truksa. "V dnešním utkání bylo vidět, že domácí hráči jsou na hřiště zvyklí, my jsme byli na trávě poprvé," upozornil a dodal: "V prvním poločase jsme se s umělou trávou srovnávali, jsem ale spokojený."

Branky: 21., 49. Čuchal, 27. Petržilka, 80. Kubát, 88. Vrána - 13. Hronek, 40. J. Šolta, 59. P. Růžička, 83. Bajo ml. Rozhodčí: Mucha - Havránek. Čáslav B: Žítek - Kraus, Hybler, Basl, Petržilka - R. Plíhal (60. Antoš), Pavlík, Čuchal (85. Nesládek), Nesládek (46. R. Zoufalý) - Vrána, Kubát. Trenér Radek Toman. Vrdy: M. Doubek (46. M. Šindelář) - Bajo ml. (46. O. Tomíšek), M. Tomíšek, K Truksa (72. Novák ml.), Vocl - J. Šindelář (68. Bajo ml.), J. Šolta, P. Růžička, Novák ml. (46. V. Plašil) - Jiří Luňáček (46. Jan Luňáček), Hronek (55. Jiří Luňáček). Trenér Karel Truksa.