Žákovský tým U14 FK Čáslav jasně přehrál třetí Viktorku Žižkov

2. duben 2014, 09:31
(aktualizováno: 2. duben 2014, 09:32)

Čáslav - Žákovské celky U15 a U14 FK Čáslav sehrály další zápasy České ligy žáků doma. Ve Vodrantech přivítaly Viktorii Žižkov:

U15: Čáslav - Viktoria Žižkov 2:5 (0:2)

Ani v dalším domácím zápase se Čáslavi nepodařilo bodovat. Celý první poločas byl soupeř lepší, důraznější, rychlejší. První gól do domácí sítě padnul z pokutového kopu, druhý těsně před přestávkou.

Po přestávce se naše hra zlepšila a přišlo snížení na 1:2 a následně vyrovnání  2:2. Obě branky dal Michal Vančura. Po vyrovnání přišlo vystřízlivění, když  našeho gólmana během tří minut třikrát soupeř překonal a bylo rozhodnuto.

"Kluci v dnešním zápase  vůbec neplnili to, co jsme si v kabině řekli. Někteří měli v hlavách to, že soupeř je v tabulce za námi a vítězství přijde samo. Bohužel realita byla jiná. Kritiku snad snese výborný gólman Foršt, který stačil ještě zabránit vyššímu brankovému rozdílu a za druhý poločas Filip Frýba. Kluci si to musí srovnat v hlavě sami, hrát fotbal umí, ale musí chtít hrát všichni a ne jenom pár jedinců. Mrzí mě hodně přístup některých hráčů," zhodnotili zápas trenéři.

Branky Čáslavi: Vančura 2. Čáslav: Foršt - Chudomel, Menšík, Semerád, Plíhal - Suchomel, Smetana (Stieber, Babák), Frýba, J. Kopp - Vančura (Vavřina), T. Kopp.
[[Soutez? &soutez=120 &datum=2014-04-02 ]]

U14: Čáslav - Viktoria Žižkov 6:3 (4:2)

První poločas začali aktivněji hosté, měli o něco častěji míč na svých kopačkách. Domácí hráli zataženěji na své obrané půli, ale kombinace hostí okolo středového kruhu žádné nebezpečí neznamenaly. V 7. minutě rozehrál Procházka přímý kop z půlky hřiště, Uher si zpracoval míč do pohybu a prostřelil vybíhajícího brankáře hostí. Od té chvíle domácí stále hrozili po rychlých přímočarých kombinačních akcích a další branky byly jen otázkou času. V 18. minutě po rychlé akci zatáhl Para míč po pravé straně a přízemní centr skrze vápno doklepl na zadní tyči Vajgl - 2:0. Jednadvacátá minuta přinesla nejhezčí gólovou akci zápasu. Velmi rychlá kombinace na jeden dotek po ose Uher, Vajgl, Para a opět Uher, kterou zakončil posledně jmenovaný - 3:0. O minutu později už to bylo 4:0, kombinaci z pravé strany zakončoval střelou ve vápně opět Uher, který završil svůj hattrick. V 25. minutě se hosté dostali centrem před bránu, domácí obrana odkopla pouze na střed  vápna a Viktorka z dálky snížila na 4:1. Hned další minuta a opět změna skóre, domácí špatně přebrali hráče, nezajistili střed obrany a dovolili hostům velmi snadno projít do zakončení 4:2.

Ve druhé půli byl domácí tým jednoznačným pánem na hřišti, hosty nepouštěl vůbec do žádných příležitostí a sám si svou velmi rychlou hrou vypracovával řadu šancí. Bohužel využil pouze tu z 50.minuty, kdy Brom prostrčil mezi stopery na Paru a ten proměnil svůj nájezd - 5:2. V 60. minutě došlo ke střetu domácího a hostující záložníka, po kterém museli oba ze hřiště a po zápase absolvovali prohlídku v čáslavské nemocnici. Hostující hráč si bohudík odnesl pouze zhmožděninu holeně, domácí záložník vyvázl s koňarem a lehkým otřesem mozku. V 66.minutě hosté využili zavání domácího brankáře a snížili na 5:3. Konečný výsledek upravili domácí v 70.minutě na 6:3 - po další velmi podařené kombinaci zakončoval svou druhou  trefou Vajgl.

Hodnocení trenérů: "Vyjma pěti minut ke konci první půle jsme Viktorku k ničemu nepustili, byli jsme lepším týmem a kontrolovali průběh zápasu. Prosazovali jsme se po rychlém přechodu do útoku, když jsme se do zakončení dostávali v dostatečném počtu hráčů a dohrávali některé kombinace do prázdné branky."
Branky Čáslavi: Uher 3, Vajgl 2, Para. Čáslav: Bednář - Kurka (36. Bašek), Jelínek, Procházka, Havrda (60. Zdeněk) - Masopust,  Uher - Para, Brom (63. Hromják), Dolejší  - Vajgl.