Zápas s posledním týmem tabulky měli Kutnohorští pod kontrolou

28. září 2010, 15:34
(aktualizováno: 28. září 2010, 15:34)

Kutná Hora - Mladší dorostenci Sparty Kutná Hora sehráli úspěšnou partii z posledním týmem tabulky krajského přeboru - soupeře ze Slaného porazili 3:1.

K. Hora - Slaný 3:1 (1:0)

Skóre mohl už ve 2. minutě otevřít Wasserbauer po rohu Pudila. Bohužel hra hlavou není silnou stránkou Kutné Hory. Další standardní situace přišla ve 13.min, kdy Wasserbauer zhruba z poloviny hřiště poslal míč před branku soupeře a po závaru Menšík uklidil míč k pravé tyč - 1:0.  Ve 26. minutě a centru Hampla šel do souboje s hostujícím gólmanem a obráncem Pašiak. Odnesl to roztrženým obočím a musel odjet na šití. Vystřídal ho Lacko, který se o deset minut později předvedl pěknou střelou ze střední vzdálenosti, která jen těsně minula branku.

Také druhý poločas domácí začali velkou šancí. Ve 44. minutě pěkně vysunul Hájek Pudila, ten se ovšem nechal vytlačit z lepší střelecké pozice a jeho střela jen těsně minula zadní tyč. Nedorozumnění hostující obrany s gólmanem v 52. min. bohužel nepotrestal Kruliš. O minutu později Lacko zahrával další standardní situaci a Filo na zadní tyči hlavou zvýšil na 2:0. O další dvě minuty později se do první větší šance dostal soupeř. Po přihrávce z levé strany se naštěstí pro Spartu na malém vápně hostující útočník špatně zorientoval a Drtina míč dostal pod svoji kontrolu. "Nedáš - dostaneš" se opět potvrdilo, protože z následující akce se v samostatném úniku nemýlil Kruliš a zvýšil na 3:0. Další příležitost ke zvýšení skóre měl opět Kruliš s Pudilem, když postupovali ve dvou na jediného obránce hostů. Bohužel si Pudil nepohlídal ofsajdovou pozici. Další velkou šanci měl v 70. min. Menšík, ale zhruba ze sedmi metrů mířil nad. Pět minut před koncem se dočkali hosté: Až příliš prostoru domácí nechali ve středu hřiště a záložník Slaného pěknou střelou, na kterou neměl Drtina šanci, uzavřel skóre na 3:1.

"Přestože Slaný je zatím na posledním místě, je potřeba pochválit naši defenzivu, protože v útoku měl soupeř dva, tři fyzicky i fotbalově  dobře vyspělé  hráče, které jsme prakticky k ničemu vážnějšímu nepustili," zdůraznil trenér Kutné Hory Roman Výborný. "Zamrzí jen neproměnění našich dalších stoprocentních šancí. Jinak se dá říct, že jsme měli utkání pod kontrolou," dodal.

Branky K. Hory: Menšík, Filo, Kruliš. K. Hora: Drtina - Hampl, Wasserbauer, Slabý (58. Jiroudek), Rezler - Filo, Menšík, Hájek, Pudil - Kruliš, Pašiak (26. Lacko).