Zápas v Malíně rozhodl Martin Vala

20. červen 2009, 21:17

Malín - Nejlepší tým jarní části okresního přeboru Sokol Malín přívítal v sobotu na svém hřišti fotbalisty Rozvoje Křesetice. Ti se na jaře také zlepšili a tak se v posledním utkání soutěžního ročníku nehrálo špatné utkání. Chyběly jen góly.

Malín - Křesetice 1:0 (0:0)

O první střelu zápasu se pokusil Čunderlík, ale v 5. min. těsně minul, stejně jako na druhé straně o necelé dvě minuty později po zemi Suchorebský. Vyrovnané střetnutí pokračovalo, v 15. min. po Faltýnově centru pálil hostující J. Franc vedle a slabě, o minutu později to zkoušel technicky domácí P. Štoček, ovšem Černovský balón vyškrábl na roh. V 19. min. L. Kraus přehazoval vybíjícího gólmana Křesetic Červnovského, s ním ale přehodil i bránu. Stoprocentní příležitost měl ve 24. min. domácí Vala, který vyběhl "z druhé vlny", ale v přímém souboji s ním vyšel vítězně brankář Černovský.

Křesetický gólman se nenudil ani ve druhém poločase. V 56. min. vyrazil tvrdou střelu P. Štočka na roh, v 69. min. na druhé straně Šafránek poslal P. Leopolda, proti kterému ale včas vyběhl brankář Lhoták. V 72. min. přesný centr J. France bez přípravy napálil M. Svoboda, ale mířil jen do míst, kde stál malínský gólman Lhoták. V 78. min. spolupráce střídajícího Poklopa s Valou branku ještě nepřinesla, ovšem vzápětí si míč připravil Vala a po zemi k tyči ho uklidil do sítě - 1:0. V 88. min. po trestném kopu Suchorebského odvrátil míč Lhoták, Pokorný neudržel Valu, ovšem ten vedení domácích nepotvrdil. Na to Malín mohl doplatit v poslední minutě, kdy Bláha zpětnou přihrávkou "pod sebe" našel J. France, který ale už důrazně zakončit nestačil. Ke gólu nevedla ani další spolupráce Valy s Poklopem a tak se na stavu už nic nezměnilo.

"Náš výkon byl špatný, hráči se už viděli už někde na rozlučce," podotkl trenér Sokola Malín Tomáš Vojtíšek a dodal: "Sehráli jsme asi nejhorší zápas na jaře." Přesto to na vítězství nad Křeseticemi stačilo. "Měli jsme také spoustu štěstí a hlavně neproměnit takové množství gólových šancí je trestuhodné," zdůraznil nakonec.

Křesetice na jaře prohrály teprve počtvrté. "Podali jsme nesoustředěný výkon a na rozdíl od domácích jsme nechtěli hrát," kritizoval svůj tým hostující trenér Petr Jirsa a pokračoval: "Naše slabina je koncovka. Do šancí se dostaneme, ale míč si pořád připravujeme a připravíme se o nejvhodnější okamžik ke střele. to soupeř dokáže přečíst."

Branka: 78. Vala. Rozhodčí: Martin Šanda. ŽK: M. Novotný - Faltýn, Suchorebský. Diváků: 60. Malín: Lhoták - Puchýř, M. Novotný, J. Šťastný, Čunderlík - Zelený, P. Štoček, L. Kraus, Hylský (46. J. Vrba) - M. Šťastný (77. Poklop), Vala. Trenér Tomáš Vojtíšek. Křesetice: Černovský - Nevole, Bláha, J. Pokorný, P. Franc - Faltýn (46. Hrbek), Suchorebský, P. Leopold, Šafránek - J. Franc, M. Svoboda. Trenér Petr Jirsa.