Zbraslavice testují Pospíšila a Čálka, Suchdol zase Stoupu, Pánka a Raka

30. červenec 2011, 20:55
(aktualizováno: 30. červenec 2011, 20:56)

Zbraslavice - Fotbalisté Sokola Zbraslavice, kteří se připravují na další ročník v I. B třídě, si k sobotnímu přátelskému utkání pozvali ambiciozní tým Sokola Suchdol. Ten by se rád do nejnižší krajské soutěže probojoval v příštím ročníku okresního přeboru. Oba celky představily nové tváře:

Zbraslavice - Suchdol 2:0 (2:0)

Skóre se poprvé měnilo už po pěti minutách, když se za obranu Suchdola dostal Šindelář - 1:0. V Jinak vyrovnaném utkání Suchdolští pomohli domácím i k druhému gólu: Stoupa při ukvapeném výkopu podlouzl, trefil hráče před sebou a J. Veselý míč doklepl do sítě - 2:0. Ještě před přestávkou si hosté mohli připsat kontantní gól, jenže Janu Rakovi pokutový kop za faul T. Pospíšila na Radila gólman Březina kryl.

Ve druhém poločasu Suchdolští sice měli míč více na svých kopačkách, jenže gólman Potměšil mohl být v klidu, hosté se totiž nebyli schopní dostat do koncovky. A když už se ke střele dostali, pálili hodně nepřesně, včetně trestných kopů.

"Soupeř byl lepší, v poli hrál lépe, ovšem kromě desítky jiné šance neměl," upozornil zbraslavický trenér Jan Jursík, který do sestavy zařadil i Tomáše Pospíšila z Kutné Hory a Milana Čálka z Nových Dvorů. "Oba zatím zkoušíme, Pospíšil vypadá dobře, Milana Čálka jsem viděl dnes poprvé. Dlouho nehrál, snad se připraví," naznačil zbraslavický kouč.

Suchdolští měli sice opticky navrch, ovšem brankářům soupeře příliš horkých chvilek nepřipravili. "Ve druhé půli bylo vidět, že jsme domácí přetlačili fyzicky," uvedl hrající trenér Suchdola David Linhart a navázal: "Před bránu soupeře jsme se ale vůbec nedostali, chybí nám střední ofenzivní záložník. Havrda je asistentem trenéra v Kolíně a musel být na zápase tam. Chyběl i Böhm, některé lidi jsme měli na dovolené."

V sestavě Suchdola se objevili i Stoupa, Pánek, Rak a Rezler. "Rezler hrál chvilku ve druhém poločase, asi to na to nevypadá," naznačil David Linhart a doplnil: "Ohledně Ondřeje Stoupy jsme již dohodnutí, příchod ještě musíme administrativně dotáhnout. Jan Rak už je náš a ohledně Jaroslava Pánka budeme ještě jednat. Stejně jako o Hoškovi z Kouřimi."

Branky: 5. Šindelář, 43. J. Veselý. Rozhodčí: Procházka. Bez karet. Zbraslavice: Březina (46. Potměšil) - Havránek, Semerád, Herčík, T. Pospíšil - Hlava (60. Škramovský), Mil. Čálek, M. Veselý, J. Veselý - Jursík (60. Kakáček), Šindelář. Trenér Jan Jursík. Suchdol: Stoupa - Volný (46. Langr), Linhart, Klička, Jar. Pánek - Zelenka (65. Rezler), Jan Rak, Štainz, Radil - Janovský (46. K. Němec), V. Schwarz ml. Trenér David LInhart. Další zápasy: Uhlířské Janovice - Zbraslavice (sobota od 17 hodin), Bílé Podolí - Suchdol (sobota od 17 hodin).