Zimní příprava Čáslavi B jde hladce

31. leden 2010, 16:48

Čáslav - Po vysoké výhře nad Habry fotbalisté FC Zenit Čáslav B přivítali dalšího soupeře z Vysočiny: V neděli po obědě hostili Sokol Herálec, po podzimu třináctý tým tamního krajského přeboru. I toto mužstvo odjelo s přídělem branek.

Čáslav B - Herálec 6:0 (3:0)

Domácí zápas od začátku ovládli a už po pár vteřinách mohli vstřelit vedoucí branku: Králův trestný kop v malém vápně našel volného Svobodu, který ale hlavičkoval vedle. Přesto se Čáslavští radovali, i když o dvě minuty později: Po rohovém kopu Krále se prosadil Wolf - 1:0. Herálec byl sice vyrovnaným soupeřem, ovšem domácí přece jen o něco přesněji kombinovali a agresivním napadáním dostávali obranu hostů do úzkých. Ve 30. min. Wolfovu táhlou střelu k tyči gólman Koubek jen vyrazil a Matoušek byl ve správnou chvíli na správném místě - 2:0. Vedení domácí pojistili ještě do přestávky: Po faulu na Matouška proměnil pokutový kop Petr Váňa - 3:0. Váňa se pokusil skóre změnit ještě ve 39. min., jeho tvrdou ránu ale vytáhl gólman Koubek.

Přesto se Petr Váňa do listiny střelců ještě zapsal, ovšem až po přestávce: V 60. min. J. Kročák na hranici šestnáctky chytře podržel míč a počkal si na nabíhajícího Váňu - 4:0. Za tohoto stavu ostražitost obrany Čáslavi B přece jen trochu polevila, ovšem hosté některé zaváhání potrestat nedokázali. Gólů se naopak dočkali ještě domácí v poslední desetiminutovce: Po centru Krále upravil na 5:0 Maxa hlavičkou a v 88. min. na pravé straně dobře zapracoval O. Tomíšek, po jehož přízemní přihrávce do malého vápna měl Král před sebou už jen síť - 6:0.

Trenér Čáslavi B Jiří Antoš v průběhu zápasu otestoval několik herních variant, naposledy se třemi obránci a jedním hrotem. "Hráli jsme dva rozdílné poločasy s odlišným rozestavěním," uvedl a pokračoval: "V současné době hodně trénujeme a zápas je pro ně zpestřením. Výsledek není důležitý, ale jsem rád, že jsme dokázali vyhrát oba poločasy. Hráči vše splnili až na nějaké drobnosti, které pramení z únavy. Jsem spokojený s výkonem i výsledkem."

Pozoruhodné také je, že čáslavská defenziva odešla opět s čistým štítem. "I když jsme si ve druhém poločase trochu koledovali," upozornil kouč. "To ale bylo výsledkem změny rozestavění a únavy z tréninku," opakoval a dodal: "Je těžké udržet koncentraci devadesát minut."

V neděli Čáslav B přivítá od 14 hodin Světlou nad Sázavou. "Ještě přemýšlím, že bychom v sobotu místro tréninku jeli na zimní turnaj do Červených Peček na zápas proti Kutné Hoře. Ještě o tom ale uvažuji, třeba zvolíme raději trénink," uzavřel Jiří Antoš.

Branky: 3. Wolf, 30. Matoušek, 34. pok. kop, 60. Petr Váňa, 84. Maxa, 88. Král. Rozhodčí: Říha - Fidra, Kracík. Bez karet. Čáslav B I. pol.: Míšek - J. Kročák, P. Holík, Petr Váňa, Svoboda - Matoušek, M. Janda, Krupička, J. Holík - Wolf, Král. Čáslav B II. pol.: Potměšil - Hudec, Petr Váňa (69. Matoušek), P. Holík, J. Kročák (67. Svoboda) - O. Tomíšek, Vojt. Vondra, M. Kročák, M. Janda, Krupička (79. Král) - Maxa. Trenér Jiří Antoš.