Zručský gólman Tomáš Cudlín vychytal třetí nulu ze čtyř zápasů!

15. září 2018, 21:02

Zruč nad Sázavou - Čtvrté kolo I. B třídy, skupina C v sobotu nabídlo další z "derby" zápasů: Na hřiště zručské Jiskry dorazil nováček ze Slavoje Vrdy:

Zruč n. S. - Vrdy 2:0 (1:0)

"Máme tři body, spokojený jsem. Během zápasu tam ale byly otřesné pasáže, některé obranné zákroky byly strašné," ulevil si Michal Váňa ze Zruče nad Sázavou. Jiskra sehrála s Vrdy přípravné utkání, které po divoké přestřelce skončilo 4:4. "To jsem dopustit nechtěl, věděl jsem, že hostům tvoří hru jediný hráč uprostřed. Nasadili jsme na něj Kamila Petrů, který má největší fyzický fond. Běhal s ním, aby nedostával míče a to byl celkem recept na to, jak ustát útok Vrdů a jejich rozehru," naznačil Michal Váňa a pokračoval: "Slušně jsme bránili, za čtyři zápasu byly tři s nulou. Hodně se na tom podílel brankář Tomáš Cudlín, který nás podržel při dvou přímých kopech. Ten druhý byl hodně důležitý, letělo to tam, Tomáš se vyšponoval a míč vyrazil."

Michala Váňu mrzí, že se neprosazuje "letní" střelec Jáchym Zeman. "V létě dával góly ze všeho možného, v sezoně skóroval v Sadské a od té doby tápe," upozornil a navázal: "Šancí jsme dneska měli mraky, stoprocentních minimálně pět a tři z toho Jáchym Zeman. Když jdeme sami na gólmana, skórovat bychom měli. Na druhou stranu Vrdy zahrozily po chybě Jouzy, když šli dva na jednoho a minulo to těsně tyčku. To se stalo ve druhé půli taky, pak tam byla situace, kdy Cudlín míč neměl, ale odrazil se mu od tyče do ruky. Tyto momenty jsme přežili a uklidnila nás druhá branka Kamila Petrů. Potom už jsme to defenzivně zvládli. Nemůžu říci, že vyhrál lepší, ale dali jsme dva góly a udrželi nulu. Některé momenty byly v zápase dobré, byla tam ale spousta školáckých chyb a zákroků, odkopů, nepřesných rozehrávek a zbytečných ztrát."

"Jednoznačně jsme zaspali první poločas," měl jasno trenér Slavoje Vrdy David Plašil. "K zápasu jsme přistoupili špatně. Soupeř využil první standardku, chtěli jsme něco hrát a bylo to úplně obráceně," naznačil kouč a pokračoval: "Vstřelenou brankou se hra změnila, my jsme útočili do "plných", domácí čekali na brejky. Měli ještě tři gólové šance a ty neproměnili. Po prvním poločase vedli zaslouženě 1:0. Do druhé půle jsme to chtěli změnit, ovšem hru podle mě ovlivnila hned první polovina druhého poločasu, kdy jsme šli sami na bránu. Cudlín vychytal Lukáše Petra. To by bylo na 1:1 a ještě by to bylo hodně hratelné. Ve druhém poločase jsme byli lepší, z naší ztrátě na polovině hřiště vyplynul druhý gól Zruče a pak už to bylo hodně těžké. Kdybychom dnes hráli 140 minut, gól bychom nedali. Nastřelili jsme tyč, ve druhé půli měli dvě, tři čisté gólové šance, ale bohužel. Když to shrnu, domácí si vítězství zasloužili. Chtěl bych pochválit brankáře Martina Šindeláře, který nás podržel."

Branky: 9. Jouza, 58. K. Petrů. Rozhodčí: Tichý - Musil, Herda. Bez karet. Diváků: 90. Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Jouza, L. Martinák, Hájek - Arnolt (79. Závorka), T. Martinák, Janda, K. Petrů, P. Jelínek - Zeman (69. Kovář). Vrdy: M. Šindelář - J. Růžička (78. Svoboda), Šolta, Mil. Tomíšek, L. Petr - Vítek (46. M. Franc), O. Plašil (69. Vavřina), V. Plašil, Štěpánek (68. J. Šindelář) - Víšek, Nesládek. Trenér David Plašil.

1 Loučeň 3 3 0 0 0 10:2 9
2 Pečky 4 2 0 2 0 10:7 8
3 Hlízov 3 2 1 0 0 4:1 8
4 Škvorec 4 2 0 1 1 9:5 7
5 Zruč n. S. 4 2 0 1 1 4:1 7
6 Vrdy 4 1 2 0 1 5:6 7
7 Sokoleč 3 2 0 0 1 13:7 6
8 Bílé Podolí 4 2 0 0 2 6:4 6