Celek Kantor&spol. ve druhé půli doslova zkolaboval

18. březen 2010, 23:45

Kutná Hora - Dva zápasy předkola play-off Club Deportivo futsalové ligy ukázaly, že se diváci mají na co těšit: Velmi vyrovnané souboje v utkáních s prodlouženou hrací dobou 2 x 25 minut, nečekané zvraty i pěknou atmosféru. V prvním duelu se blýskl Filip Thieme, jehož čtyři branky ukončily sezonu loňskému finalistovi soutěže. Ještě dramatičtější zápletku přineslo druhé utkání předkola. Tým Kantor&spol. vedl v zápase nad Sočou Suchdol 6:1, ovšem ani tento náskok mu nestačil k postupu do play-off!

VS35,- - Dřevo Tvrdík 6:3 (3:2)

I přesto, že mužstvo VS35,- na své tiskové konferenci představilo nového gólmana Václava Dastycha, do boje o play-off vtrhlo překvapivě s Jaroslavem Kratochvílem v bráně. "Naše jednička Lukáš Manus dnes nemohla, proto jsme se pokusili soupeře překvapit Jaroslavem Kratochvílem v bráně," vysvětlil taktický tah generální manažer VS35,- Ondřej Havlík. "Svou úlohu skvěle splnil, jsme spokojení hlavně s výsledkem," dodal.

Aby ne! Tři desítky fanoušků vybavených píšťalkami a rachtačkami hnalo hráče v bílém za postupem do čtvrtfinále. Skvěle klapala spolupráce Holuba s Thiemem, která hráčům v bílém vynesla vedení 2:0. Soupeř se dostal do hry v 8. min., kdy Červinka z levé strany postrčil míč A. Volenecovi, jenž z úhlu prostřelil Kratochvíla - 2:1. Chvíli před přestávkou Zeman potrestal chybu v rozehře Dřeva Tvrdík přesnou ranou do horního růžku, o kontaktní gól se ještě před sirénou postaral Černohlávek po autu Kakáčka - 3:2. Hala ale bouřila chvíli před tím, když se po autu O. Černého pokusil o "nůžky" Havlík.

Slabší chvilku si brankář VS35,- Jaroslav Kratochvíl vybral ve 31. min.: Ve snaze zabránit autu odehrál míč přímo na kopačku Černohlávka, který ho téměř z poloviny hřiště poslal do prázdné sítě - 3:3. Ve 39. min. ale vrátil vedení na stranu "bílého" celku Thieme, ve 44. min. Zeman pálil do břevna. Klíčový okamžik přišel ve 45. min.: Rozhodčí Mucha nepřeslechl hanlivý výrok na svou stranu, vyloučil M. Veselého a jelikož tým Dřevo Tvrdík měl již vyčerpaný limit faulů, kopal Holub pokutový kop. Ten však poslal do A. Volence, který se na standardní situaci postavil do brány. Přesto VS35,- přesilovku využilo k dalším brankám: Po Holubově křižné přihrávce skóroval z úhlu Zeman a ve 48. min. si ovace tribun vychutnal Filip Thieme, který upravil na konečných 6:3.

"Byl naprosto úžasný, za to, co předvádí, mu tleskám," zdvihl manažer týmu dlaně na oslavu kanonýra, který ale nevyvázne bez příspěvku do klubové pokladny. "Dal čtyři góly, to máme čtyři krát sto, celkem čtyři sta," vypočítal bleskově. Postup do play-off Ondřej Havlík ještě za úspěch nepovažuje. "Pomyslná hranice mezi úspěchem a neúspěchem je semifinále. Pokud postoupíme mezi čtyři nejlepší celky, budeme sezonu považovat za úspěšnou," naznačil Ondřej Havlík.

Branky a asistence: 5. Thieme (Holub), 6. Thieme (Holub), 23. Zeman, 39. Thieme (Zeman), 46. Zeman (Holub), 48. Thieme (Zeman) - 8. A. Volenec (Červinka), 25. Černohlávek (Kakáček), 31. Černohlávek. Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: A. Volenec, Kakáček (oba Dřevo Tvrdík). ČK: 45. M. Veselý (Dřevo Tvrdík). VS35,-: J. Kratochvíl - Jakoubek, O. Černý, Holub, Krejčí, Trnka, Havlík, Thieme, Zeman. Dřevo Tvrdík: Petr Flégr - A. Volenec, Z. Volenec, Kakáček, Radil, Březina, Červinka, M. Veselý, Černohlávek.

Kantor&spol. - Soča Suchdol 8:9 (6:1)

V úvodu zápasu byli Suchdolští sice aktivnější v zakončování, ovšem přesněji mířil soupeř. Ve 2. min. M. Růžička ze střední vzdálenosti trefil po zemi přesně k tyči - 1:0. Na druhé straně Hebrova hlavička skončila v náručí Váchy, za chvíli Langr pálil vysoko nad. Ve 14. min. Blažek z trestného kopu ještě nastřelil jen břevno branky Soči, o chvíli později se vyznamenal gólman Novotný, který vychytal J. Moce po bleskovém protiútoku. Přihrávku M. Růžička ze strany ale Blažek uklidil do sítě a tým Kantor&spol. využil chvilkové ztráty koncentrace soupeře k dalším gólům: V 19. min. si J. Vančura s M. Růžičkou vychutnali Novotného, ve 20. min. Vrba zasunul míč do prázdné brány po dobré práci J. Vančury v pokutovém území a ve 21. min. zvýšil na 5:0 J. Růžička po rozehraném trestném kopu. Trefil se i Schwarz, jenže rozjetí Kantor&spol. si do přestávky vzali zpět pětigólový náskok, když J. Moc patou připravil gólovou pozici pro M. Růžičku - 6:1.

Diváci, kteří v poločasové přestávce opustili halu, mohou jen litovat. Druhý poločas totiž ovládli Suchdolští, skóre otočili a urvali postup do čtrtfinále! Hned z kraje druhé půle Pavlík připravil dva góly Langrovi, ve 32. min. Schwarz snížil na 6:4 a ve 36. min. se o kontatkní branku postaral Hebr po rohovém kopu - 6:5. Blažek ranou po zemi pak sice zdánlivě svůj tým uklidnil - 7:5, jenže ani ne za minutu se Schwarz prodral obranou a mířil k tyči - 7:6. Drama vrcholilo v poslední desetiminutovce: Dušínský ranou z půlky překvapil Váchu, který měl zakrytý výhled 7:7. Nepříjemná situace postihla Soču Suchdol ve 43. min., kdy se při rohovém kopu sám zranil gólman Novotný, který musel střídat. "Vahou těla jsem si při rozštěpu přisedl nohu a luplo mi v kyčelním kloubu. Bolest to byla nesnesitelná," popisoval svůj úraz. "Štve mě, že zápas nemůžu dochytat," přiznal. Mezi tyčemi ho nahradil Hebr a vedl si skvěle. Ve 44. min. sice fauloval J. Růžičku a J. Vančura z pokutového kopu upravil na 8:7, ovšem žádný další míč za svá záda nepropustil. Na druhé straně faul Blažka na Pavlíka potrestal z penalty Schwarz - 8:8 a o postupu Suchdola rozhodl pohotově Langr, kterému ve 48. min. ideálně nahrál P. Bříza. Na výsledku už nic nezměnil ani křečovitý nápor hráčů v černém.

Branky a asistence: 2. M. Růžička (Vácha), 17. Blažek (M. Růžička), 19. J. Vančura (M. Růžička), 20. Vrba (J. Vančura), 22. J. Růžička (M. Růžička), 24. M. Růžička (J. Růžička), 39. Blažek (J. Vančura), 44. pok. kop J. Vančura - 23. A. Schwarz, 26. Langr (Pavlík), 28. Langr (Pavlík), 32. Schwarz, 36. Hebr (Pavlík), 40. Schwarz, 42. Dušínský, 45. pok. kop Schwarz, 48. Langr (P. Bříza). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: Pavlík (Soča). Kantor&spol.: Vácha - J. Růžička, J. Moc, Blažek, M. Růžička, J. Vančura, Vrba, R. Poul. Soča Suchdol: Novotný (43. Hebr) - B. Bříza, D. Kuchař, Kopáček, Dušínský, P. Bříza, Langr, Pavlík, A. Schwarz, Hebr.

Další program

Čtvrtfinále se hraje na dva zápasy s hrací dobou 2 x 15 minut. Rozhoduje brankový rozdíl celkově za oba zápasy. Pokud je shodný (např. 3:0 a 2:5), následuje pětiminutové prodloužení s počtem hráčů 3+1 a pravidlem náhlé smrti a případně pokutové kopy.

První zápasy čtvrtfinále, čtvrtek 25. března: Restaurace Na Valech - Soča Suchdol (od 19.30 hodin), Freaks - VS35,- (od 20 hodin), Night club Palma - STS Chvojkovice Brod (od 20.30 hodin), Teachers - Green bar (od 21 hodin).

Všechna utkání Club Deportivo futsalové ligy se hrají ve sportovní hale Bios v Puškinké ulici v Kutné Hoře.