Filinger a Klíma dotáhli Benago do čtvrtého zápasu

26. březen 2010, 23:21

Zruč nad Sázavou - S náskokem dvou zápasů ve čtvrtfinálové sérii play-off první ligy přijeli v pátek večer do zručské haly futsalistsé Nejzbachu Vysoké Mýto. Pokud si Benago chtělo udržet šanci na semifinále, muselo bezpodmínečně vyhrát. Jenže začátek se lépe povedl hostům.

Zruč n. S. - V. Mýto 6:2 (4:2)

Zručští se rozjížděli přece jen pomaleji. I když se snažili tvořit hru, na brankáře L. Gerčáka dlouho nevyslali žádnou střelu. Hosté naopak trestali okénka v obraně: Ve 2. min. si naběhl volný Lištván a Klíma se nestačil dostatečně přemístit - 0:1. O pár minut později stejný hráč přidal i druhou branku Nejzbachu a s Benagem to vypadalo hodně zle. Obzvlášť, když od 12. minuty hrálo s vyčerpaným limitem faulů. Jenže k obratu domácí nastartoval Filinger z trestného kopu, o tři minuty později před zručským kanonýrem podklouzl Jelínek a uvolnil mu tak cestu k vyrovnávací brance - 2:2. Před tím ale vytasil jeden z mnoha výtečných zákroků gólman Klíma, který zneškodnil šanci Formánka. Obrat ve vývoji skóre Zručští dokonali před přestávkou: V 18. min. se Fitzel zbavil svého strážce a strhl vedení na stranu domácích - 3:2. Hodně důležitou branku přidal pár vteřin před přestávkou A. Simtči, který špičkou kopačky usměrnil do sítě Fichtnerovu přihrávku - 4:2.

Druhou půli Zruč n. S. začala vyloženou šancí Štorce, který ale před brankou L. Gerčáka nedosáhl na balón. Dopředu se ale tlačili hosté, které přiváděl k zoufalství skvělý brankář Klíma. Na něm si vylámal "zuby" hlavně J. Gerčák a nebo Novotný. Vysoké Mýto se odhodlalo ke hře bez brankáře a Benago se snažilo atakovalo ze své poloviny prázdnou bránu. Čtyři minuty před koncem se definitivně rozhodlo: Štorc zachytil nepřesnou přihrávku Lištvána a do prázdný brány upravil na 5:2. O chvíli později Klíma vyrazil Váchovu střelu a tím vyslal do brejku Filingera - 6:2.

"Takto se má bojovat," zdůraznil na začátku svého hodnocení zručský trenér Beni Simitči. "Vysoké Mýto na větším hřišti není tak úspěšné," naznačil a pokračoval: "Parametry haly Nejzbachu neodpovídá zápasům první ligy ve 21. století a proto doma získává hodně bodů. Dokázali jsme, že jsme techničtější mužstvo než soupeř a na větším hřišti to dokážeme využít." Přesto byl začátek ze strany domácích vlažnější. "Věřil jsem, že zápas otočíme," podotkl kouč. "Jakmile jsme dali první gól, dostali jsme se do tahu," dodal.

Cesta do semifinále pro Benago vede pouze přes středeční vítězství doma. "V případném pátém zápase ve Vysokém Mýtě se už nebude hrát na krásu a věřím, že bychom postoupili. Počkejme ale nejprve na čtvrtý zápas. Pokud ho zvládneme, věřím, že postoupíme dál," řekl Beni Simitči, který se bude muset obejít bez Marcela Rodka zřejmě až do konce sezony. "Má přetržené a nebo natržené vazy v kotníku a to bude na delší dobu," vysvětlil.

Čtvrtý zápas by se měl hrát ve Zruči n. S. ve středu 31. března od 20 hodin. Je ale možné, že se odehraje až na Velikonoční pondělí. "Svaz nám nabídl přímý přenos v televizi," vysvětlil trenér Benaga, který ocenil i výkon Jana Klímy v bráně. "Dnes dokázal, proč je pro nás tak důležitý," uzavřel.

Branky a asistence: 11. Filinger, 14. Filinger (Štorc), 18. Fitzel (Müller), 20. A. Simitči (Fichtner), 36. Štorc, 37. Filinger (Klíma) - 2. Lištván (Novotný), 5. Lištván. Rozhodčí: Kaštánek - Mráz. ŽK: Müller, Filinger (oba Zruč). Zruč n. S.: Klíma - A. Simitči, Filinger, Štorc, Fitzel - Müller, Oliveira, D. Rada, Fichtner. Trenér Beni Simitči. Vysoké Mýto: L. Gerčák - Lištván, Formánek, J. Gerčák, Novotný - J. Vágner, Uher, Vácha, Jelínek (Michalec, Münzberger). Trenér Roman Páral.