Kocourkovy dva bleskové výpady ukončily Palmě sezonu

2. duben 2010, 00:17

Kutná Hora - Club Deportivo futsalová liga měla na programu odvety čtvrtfinále. Restaurace Na Valech podle předpokladů bez větších potíží dokráčela do semifinále, zato ostatní tři zápasy přinesly vzrušující podívanou. Už v prvním duelu večera Holub rozhodl o postupu VS35,- až v prodloužení "zlatým gólem". Teachers ve druhém poločase přenechali palubovku Green baru, na což doplatili vyřazením a tuhý boj mezi STS Chvojkovice Brod a Night club Palma utnul až Martin Kocourek dvěma góly v rozmezí několika vteřin.

Freaks - VS35,- 2:4 pp (1:1, 2:3)

Na straně Freaks byla přece jen větší fotbalovost, pro VS35,- zase mluvily bojovnost a nasazení. P. Kozel šikovně prostrčil míč mezi nohama gólmana Manuse, vedení Freaks mohl pojistit v 7. min. M. Šváb, jenže tvrdou ranou orazítkoval jen břevno. Před přestávkou tlak Freaks citelně sílil, ovšem hráči VS35,- mnohdy i se štěstím přežili, navíc Lebeda po autu těsně před sirénou srovnal na 1:1. Druhý poločas už byl o poznání vyrovnanější a daleko více se osmělila VS35,- V 18. min. na své polovině začal akci Thieme, Holub míč posunul a Trnka ho zavěsil pod břevno - 1:2. Skokan pak opět trefil jen tyč Manusovy brány, na druhé straně ale na 3:1 zvýšil Holub, který důrazně sledoval balón. VS35,- ale brzy vyčerpala limit faulů a Freaks se otevřela šance z pokutových kopů. Ve 27. min. Skokan pálil jen do gólmana, ve 29. min. T. Kozel z další penalty už uspěl - 2:3. Hrdinou okamžiku se stal ve 29. min. Manus, který zlikvidoval další pokutový kop T. Kozla. Kdyby kapituloval, z postupu by se zřejmě radoval soupeř. Takto utkání dospělo do prodloužení, do kterého musely oba celky nastoupit pouze se třemi hráči v poli. Více prostoru svědčilo VS35,- a Holub ani ne po dvou minutách nastavení po rohovém kopu trefil semifinále pro hráče v bílém.
Branky a asistence: 5. P. Kozel (J. Zelený), 19. pok. kop T. Kozel - 15. Lebeda (Trnka), 18. Trnka (Holub), 26. Thieme (Holub), 32. Holub (Lebeda). Rozhodčí: Daniel Mucha. ŽK: Holub (VS35,-). Freaks: M. Snížek - M. Šváb, J. Zelený, Skokan, T. Kozel, P. Kozel, Křelina. VS35,-: Manus - O. Černý, Lebeda, Jakoubek, Holub, Thieme, Zeman, Trnka, Krejčí. První zápas: 2:1, postupuje VS35,-.

Restaurace Na Valech - Soča Suchdol 6:0 (3:0)

I když se suchdolská Soča snažila hrát aktivně, vítěz základní části měl z prvního čtvrtfinálového zápasu "nahráno". Navíc do poločasové přestávky držitel prezidentské trofeje pro nejlepší tým základní část vedl 3:0 a v zápase už šlo je o to, zda Petr Malina udrží čisté konto. Gólman Restuarace Na Valech ale fantastickými zákroky přiváděl soupeře k šílenství a zcela zaslouženě si vychutnal radost z vychytané nuly.
Branky a asistence: 5. P. Novotný (Jak. Spáčil), 13. P. Novotný (Jan Spáčil), 14. Sýs (Jak. Spáčil), 17. Ďoubal (Sýs), 25. P. Novotný (Sýs), 27. Jak. Spáčil (Jan Spáčil). Rozhodčí: Daniel Mucha. Bez karet. Restaurace Na Valech: Malina - J. Růžička, Ďoubal, Vlach, Jak. Spáčil, Vokoun, Sýs, P. Novotný, Jan Spáčil. Soča Suchdol: Hebr - B. Bříza, D. Kuchař, Kopáček, Dušínský, Langr, P. Bříza, Bohuňovský, Jos. Vančura, Pavlík. První zápas: 10:4, postupuje Restaurace Na Valech.

Teachers - Green bar 1:3 (1:1)

Tachers stejně jako vloni nepřekonali čtvrfinále, když do odvety šli s jednogólovým náskokem. Jenže se rozjížděli zvolna a ve 3. min. Potměšila pořádně protáhl kanonýr Petr Váňa. V 8. min. se M. Král protáhl u postranní čáry a z těžkého úhlu "procedil" balón pod břevno brány Teachers - 0:1. Na tuto branku "učitelé" ještě odpověděli: Ve 12. min. Potměšilův dlouhý výhoz Jelínek hlavou jemně tečoval za záda T. Výborného. Druhý poločas už patřil Green baru. Ve 21. min. si do sítě našla cestu Hudcova teč a ve 28. min. se Šafránkovi vyplatil důraz na útočné polovině - 1:3. Teachers vrhli všechny síly do útoku, výsledkem byla ale jen pohotová střela Vojt. Vondry, kterou zastavilo břevno branky Green baru.
Branky a asistence: 13. Jelínek (Potměšil) - 8. M. Král, 21. Šafránek (O. Votava), 28. Šafránek. Rozhodčí: Daniel Mucha. Bez karet. Teachers: Potměšil - Hvězda, Třískala, Vojt. Vondra, T. Šváb, Vodička, J. Holík, Jelínek, Valtr. Green bar: T. Výborný - Hudec, J. Šrámek, Šafránek, O. Votava, Petr Váňa, M. Král, Hrbek, Jan Veselý. První zápas: 3:2, postupuje Green bar.

Night club Palma - STS Chvojkovice Brod 1:3 (1:0)

Poslední zápas večera byl nejtvrdší ze čvrtfinálových soubojů. Ve 4. min. Pospíšil sice z brejku poslal balón k tyči, ale hráči obou celků bojovali doslova o každý centimetr palubovky. Vedení Palmy mohl ve 13. min. pojistit Mar. Hubáček, jenže mířil jen do tyče. Úřadující mistr začal druhý poločas o poznání aktivněji a Čunderlík v 16. min. propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Kluci z Night clubu těsně střežili chvojkovického kanonýra Bedřicha France, ovšem Traktorka ukázala, že není celkem jednoho muže: Futsalovou parádu si Kocourek schoval na 28. minutu: Nejprve po rohovém kopu upravil na 2:1 a prakticky hned z rozehrání Palmu dorazil parádním gólem z nemožného úhlu - 1:3.
Branky a asistence: 4. Pospíšil (Kudláček) - 16. Čunderlík (B. Franc), 28. Kocourek (B. Franc), 28. Kocourek (B. Franc). Rozhodčí: Daniel Mucha. ŽK: L. Zelený - Čunderlík. Night club Palma: Mil. Hubáček - Mar. Hubáček, L. Zelený, Pospíšil, Churavý, Kudláček, Lev. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - B. Franc, Kocourek, Z. Hurt, Čunderlík, Böhm, D. Jirásek, Vanta. První zápas: 1:1, postupuje STS Chvojkovice Brod.

Další program

První zápasy semifinále (hrané 2 x 25 minut) - čtvrtek 8. dubna: Restaurace Na Valech - STS Chvojkovice Brod a Green bar - VS35,-.