Šance na postup si zkomplikovala jen Soča

25. březen 2010, 23:37

Kutná Hora - Club Deportivo futsalová liga postoupila do čtvrtfinálových bojů. Čtvrtfinále se hraje na dva zápasy s hrací dobou 2 x 15 minut. Rozhoduje brankový rozdíl celkově za oba zápasy. Pokud je shodný (např. 3:0 a 2:5), následuje pětiminutové prodloužení s počtem hráčů 3+1 a pravidlem náhlé smrti a případně pokutové kopy.

Restaurace Na Valech - Soča Suchdol 10:4 (7:1)

Soča nabuzená neuvěřitelně otočeným zápasem v předkole s celkem Kantor&spol. proti držiteli "Prezidentovy trofeje" sice začala aktivně, ošem góly padaly do její sítě. Nejprve se z pravé strany po zemi prosadil Sýs, po něm Vokoun po dlouhém Vlachově pasu nejprve hlavou orazítkoval břevno, přesto míč opakovanou hlavičkou do brány dostal - 2:0. Bratři Spáčilové rozebrali suchdolskou obranu a bylo to 3:0, dvakrát - po rohu a z rychlého brejku - se potom trefil Novotný a na 6:0 upravil Sýs. Teprve pak se prosadil Schwarz, když trefil skulinu mezi nohama Maliny - 6:1. Restaurace Na Valech měla zápas pod kontrolou a i když méně ostražitá obrana pustila ve druhém poločase suchdolské hráče do šancí, ze kterých vsítili tři góly, do odvety si nese velmi kvalitní náskok.
Branky a asistence: 2. Sýs (Jak. Spáčil), 6. Vokoun (Vlach), 7. Jan Spáčil (Jak. Spáčil), 9. Novotný (Ďoubal), 11. Novotný (Vlach), 12. Sýs (Vlach), 15. Jan Spáčil (Novotný), 18. Ďoubal (Jak. Spáčil), 28. Vlach, 30. Vlach (Novotný) - 13. A. Schwarz (D. Kuchař), 21. Pavlík (A. Schwarz), 24. Kopáček (P. Bříza), 29. Pavlík (A. Schwarz). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: Pavlík (S). Restaurace Na Valech: Malina - Vokoun, Vlach, Ďoubal, Sýs, Jan Spáčil, Jak. Spáčil, Novotný. Soča Suchdol: Hebr - B. Bříza, Kopáček, D. Kuchař, Langr, P. Bříza, Bohuňovský, Pavlík, A. Schwarz.

Freaks - VS35,- 2:1 (1:1)

V hledišti tentokrát fanoušci VS35,- prohráli a před svým soupeřem se museli sklonit i futsalisté z NoName baru. V 5. min. po rohovém kopu načal gólový účet T. Kozel, jenže za chvíli M. Šváb ve vyložené šanci prakticky z půl metru netrefil bránu VS35,-. A tak na druhé straně Thieme křižnou přihrávkou vyzval k vyrovnání Holuba - 1:1. V 17. min. se ve dvou dobrých pozicích ocitl T. Kozel, který nejprve po narážečce s Křelinou mířil do tyče a později po rohovém kopu minul bránu soupeře. Rozhodnutí přinesl až samotný závěr, kdy po nenápadné akci napřáhl Křelina a zacílil mezi nohy J. Kratochvíla - 2:1.
Branky a asistence: 5. T. Kozel (P. Kozel), 28. Křelina (M. Šváb) - 8. Holub (Thieme). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: Zeman (V). Freaks: M. Snížek - P. Kozel, T. Kozel, Skokan, Křelina, M. Šváb, J. Zelený. VS35,-: J. Kratochvíl - Černý, Jakoubek, Lebeda, Holub, Zeman, Thieme, Havlík, Trnka, Krejčí.

STS Chvojkovice Brod - Night club Palma 1:1 (1:1)

Lépe začal úřadující mistr soutěž, když B. Franc pověsil míč pod břevno - 1:0. Night club Palma odpověděl ještě v prvním poločase, kdy L. Zelený rozehrál trestný kop a na 1:1 srovnal Pospíšil. Zajímavý zápas přinesl dramatické mementy před oběma brankami i po změně stran. V 19. min. Böhm nastřelil jen tyč branky Palmy, na druhé straně L. Zelený přihrál do vyložené šance Mar. Hubáčkovi, který nastřelil jen gólmana Peroutku. Dvě minuty před koncem zastavila konstrukce chvojkovické brány ránu Pospíšila a na druhé straně B. Franc přestřelil. Oba celky si tak do odvety ponesou stejné šance na postup do semifinále.
Branky a asistence: 5. B. Franc (Dostál) - 9. Pospíšil (L. Zelený). Rozhodčí: Mucha - Karlovský. Bez karet. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - B. Franc, Hurt, Böhm, Kocourek, Čunderlík, Dostál, Kubát. Night club Palma: Mil. Hubáček - Malý, Pátek, Churavý, Kudláček, L. Zelený, Mar. Hubáček, Pospíšil.

Green bar - Teachers 2:3 (0:1)

V první půli si Teachers udržovali převahu, kterou korunovali gólem Auera. Po změně stran se ale před jejich branku začali více tlačit mladíci z Green baru a výsledkem byl vyrovnanácí gól Hrbka po samostatné akci - 1:1. V 17. min. vrátil vedení na stranu "učitelů" Jelínek, který po rychlém brejku doklepl Auerovo břevno - 2:1. I na tuto branku Green bar našel odpověď a Petr Váňa srovnal na 2:2. Vítěznou branku si Teachers schovali až na poslední minutu: J. Holík poslal dlouhý aut před branku soupeře, Jelínkovu teč hlavou T. Výborný ještě srihl vyškrábnout, na dorážku "pod víko" ale už nestačil - 2:3.
Branky a asistence: 16. Hrbek, 19. Petr Váňa (O. Votava) - 8. Auer (Jelínek), 18. Jelínek (Auer), 30. Jelínek. Rozhodčí: Mucha - Karlovský. Bez karet. Green bar: T. Výborný - Šafránek, Hrbek, M. Král, Petr Váňa, M. Votava, O. Votava, Hudec, J. Šrámek. Teachers: Potměšil - Hvězda, J. Holík, Auer, T. Šváb, Vodička, Třískala, Jelínek.

Odvety se hrají ve čtvrtek 1. dubna ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici v Kutné Hoře.