Titul vychytal Tomáš Výborný

22. duben 2010, 23:29

Kutná Hora - Dvěma zápasy ve čtvrtek vyvrcholila Club Deportivo futsalová liga. V souboji o třetí místo tým VS35,- vymazal třígólové vedení Restaurace Na Valech a nakonec rozhodl o bronzových medailích v penaltové loterii. Hráči se museli ale pořádně modlit: Držitel prezidentovy trofeje pro vítěze základní části totiž nastřeloval jednu tyč Manusovy brány za druhou. Ve finále Trakotorka vykročila dobře za obhajobou, ovšem Green bar ještě v první půli skóre otočil a když brankář Tomáš Výborný kryl tři pokutové kopy, mohl se radovat z titulu.

Restaurace Na Valech - VS35 3:4 pok. kopy (0:2)

Gólmani se činili na obou stranách, zpočátku přece jen více strážce branky VS35,- Lukáš Manus. Ten si navíc výborně postavil tyče, hned tu první v 11. min. nastřelil Jak. Spáčil. Trnkovu ránu zastavila boční síť, udeřilo ale na druhé straně: Sýs na sebe navázal dva obránce, udělal prostor Novotnému, který ovšem z čisté šance vytěžil jen roh. Po něm už skóre otevřel Vlach - 1:0. Ještě do přestávky obrana VS35,- neudržela Ďoubala a byla z toho branka na 2:0. Když krátce po změně stran Ďoubal potrestal nepřesnou rozehrávku soupeře, zdálo se být o držiteli bronzu rozhodnuto. Jenže houževnatý tým VS35,- se zdaleka nevzdal. Nejprve Holub vyhrál vzdušný souboj s brankářem Vokounem a ve 36. min. Lebeda po nezištné přihrávce od Thiemeho korigoval na 2:3. Tyč Manuse zachránila ve 39. min. po nápřahu Jak. Spáčila a s futsalisty v bílém to vypadalo hodně zle ve 41. min., kdy Trnka neunesl nepřesné rozhodování sudích a za protesty byl vyloučen. Jenže i v oslabení dokázali jeho spoluhráči srovnat: Restaurace Na Valech dohrávala s vyčepraným limitem faulů, ovšem Vlach si pomohl nedovoleným zákrokem a Zeman si vynutil prodloužení - 3:3.

V něm mohla rozhodnout Restuarace Na Valech, ovšem Sýs a po něm i Jakub Spáčil trefili opět jen tyče Manusovy brány! A tak ke slovu přišly pokutové kopy: Za VS35,- uspěli Holub, Zeman a Lebeda, za Restuaraci Na Valech Vlach a Ďoubal, ale poslední střelec Sýs selhal.

"Čtvrté místo je pro nás malinko zklamání," přiznal Radim Vlach z celku, který dokázal vyhrát základní část soutěže. Jeho tým přitom v souboji o třetí místo vedl už 3:0. "Přestali jsme hrát, chybou bylo, že jsme se soustředili na ubránění výsledku," přemítal. Od Restaurace Na Valech se v posledním zápase sezony odvrátilo štěstí, o čemž svědčí řada nastřelených tyčí, včetně těch dvou v prodloužení. "Bohužel jsme to nezvládli. A penalty? To už je o štěstí," uzavřel Radim Vlach.

Naopak na lavičce VS35,-, který si dal za cíl postup do play-off, vypukla radost z bronzových medailí. "V konkurenci letošních týmů, které mají určitou kvalitu, je třetí místo úžasné," dělil se o radost suverénně nejlepší střelec týmu Filip Thieme. Jeho tým se dokázal vypořádat s třígólovým vedením soupeře. "Měli jsme hodně štěstí, soupeř nastřelil i mnohokrát tyč," upozornil. Pokutové kopy prý VS35,- speciálně netrénovala. "Já penalty kopat nemůžu, trefím vždy akorát praporek. Kluci to za mě vzali a jsem rád," usmíval se. V nejdůležitějším zápase sezony chyběl VS35,- generální manažer Ondřej Havlík. Myslel si snad na finále? "To ne, jen má angínu, fandil na dálku," omlouval ho Filip Thieme, který spěchal slavit do NoName baru. "Už se nám chladí šampaňské, ve třetí místo jsme doufali hodně," těšil se kanonýr.

Branky a asistence: 16. Vlach (Sýs), 19. Sýs (Ďoubal), 27. Ďoubal - 32. Holub (Zeman), 36. Lebeda (Holub), 45. pok. kop Zeman. Pokutové kopy: Holub ano, Vlach ano, Zeman ano, Ďoubal ano, Lebeda ano, Sýs ne. Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: Lebeda. ČK: 41. Trnka. Diváků: 50. Restaurace Na Valech: Vokoun - J. Růžička, Vlach, P. Novotný, Jak. Spáčil, J. Horký, Ďoubal, Sýs. VS35,-: Manus - Lebeda, Thieme, Zeman, Krejčí, Jakoubek, Trnka, Černý, Holub.

STS Chvojkovice Brod - Green bar 2:5 (1:3)

Finále začal obhájce loňského titulu skvěle. Soupeře přitlačil, chybu gólmana T. Výborného při rozehrávce ještě nepotrestal, ale Franc se v 7. min. prosadil z úhlu - 1:0. Ovšem uhlídat ji nedokázaly. Jiráskovu ztrátu míče potestal J. Šrámek a ve 13. min. Hudcovu střelu nešťastně tečoval do vlastní sítě Čunderlík. Od této chvíle převzali otěže hráči Green baru: Ještě do přestávky M. Král našel skulinu u tyče Peroutkovy brány - 1:3. Po autovém kopu zvýšil ve 35. min. M. Votava na 4:1 a tři minuty před koncem Traktorku vzkřísil druhou brankou Čunderlík - 2:4. Green bar navíc dohrával s vyčepraným limitem faulů a nabídl soupeři tři delší pokutové kopy. Jenže France, Čunderlíka i Böhma fantasticky vychytal Tomáš Výborný! Zápas pak uzavřel v poslední minuty sympolicky nejlepší hráč soutěže po všech stránkách Petr Váňa: Po Čunderlíkově žluté kartě sice neproměnil pokutový kop, ovšem z dorážky upravil na konečných 2:5.

Chvojkovice začaly finálový zápas dobře. "Pak jsme ale odešli, asi jsme to podcenili," přemýšlel o příčinách prohry STS Chvojkovice Brod manažer Jaroslav Klíma. "Přizpůsobili jsme se tempu, nic jsme nehráli a pak nám to tam začalo padat po chybách obránců," pokračoval. Traktorku také musí mrzet zahozené pokutové kopy za akumulované fauly. "Mezi sebou máme takové šutéry a bohužel ani jeden penaltu neproměnil. Mohli jsme vyrovnat i vyhrát, bohužel," zakončil smutně manažer poraženého finalisty.

Hrdinou posledního zápasu sezony se stal gólman Tomáš Výborný. Ten zlikvidoval tři pokutové kopy soupeře za akumulované fauly. "Začali jsme špatně, ale pak se nám to povedlo. Začali jsme hrát a lépe bránit. A penalty? To je o štěstí, to není žádné umění," usmíval se. Nejlepším hráče soutěže se stal Petr Váňa. Ten má na svém kontě nejvíce bodů, gólů i asistencí. "Gólman zachytal super, podržel nás. Můžeme mu akorát poděkovat, chytil tři penalty," chválil Tomáše Výborného a dodal: "Finále bylo vyrovnané. V základní části jsme Chojkovice dvakrát porazili 5:1, asi nás podcenily. Finále bylo super," hledal slova. A oslavil Green bar titul hned ve čtvrtek večer? "Oslavu si schováme spíše až na sobotu," naznačil Petr Váňa.

Branky a asistence: 7. Franc, 47. Čunderlík (J. Dostál) - 11. J. Šrámek, 13. Hudec, 18. M. Král (Petr Váňa), 35. M. Votava (Hudec), 50. Petr Váňa. Rozhodčí: Mucha - Karlovský. ŽK: Čunderlík - M. Votava. Diváků: 50. STS Chvojkovice Brod: Peroutka - Klíma, Z. Hurt, Kocourek, B. Franc, Böhm, D. Jirásek, J. Dostál, Čunderlík, Kubát, Vanta. Green bar: T. Výborný - M. Votava, Petr Váňa, O. Votava, M. Král, Jan Veselý, Hudec, J. Šrámek.