Ve Vysokém Mýtě Zručští prohráli

29. srpen 2009, 09:03

Vysoké Mýto - Na začátek nové futsalové sezóny futsalisté FC Benago Zruč nad Sázavou zavítali na horkou půdu do Vysokého Mýta. Oba soupeři si zopakovali čtvrtfinále z loňského play-off, kdy na palubovce Nejzbachu skončil zápas stejným výsledkem!

V. Mýto - Zruč n. S. 3:2 (0:0)

Utkání začalo opatrně z obou stran. Benago mělo míč častěji pod kontrolou. Domácí zase hrozili z rychlých protiútoků a hlavně přesných přihrávek brankáře Gerčáka. Ten se dokonce dostal i ke střele v 7. min, která jen těsně minula branku. V 10. min naopak přešlo Benago rychle do brejku a po ose Pešír, Štorc se dostal před branku Stojaník, ale jen těsně na míč nedosáhl. Tím začal tlak hostů. V následné minutě měl tutovku Aleš Štorc, ale sám před Gerčákem nezakončil přesně a míč skončil v jeho náručí. Hned na to Habaj trefil tyč a další dvě velké šance opět zlikvidoval gólman domácích. Největší šanci v úvodním dějství měl nakonec Caio De Oliveira, který sebral míč domácím při vyběhnutí brankáře, ale přes celé hřiště branku netrefil. Poločas tedy skončil 0:0.

Druhý poločas načal hned zkraje skvělé představení obou mužstev. Již po 13 vteřinách se domácí ujali vedení po rychlé kombinaci zakončenou Formánkem, ale po dalších deseti vteřinách už bylo srovnáno, když Štorc přihrál Pešírovi a ten lehce přehodil nohy brankáře – 1:1. Pešír měl pak další přležitost ke skórování, ale nedal. V 26. min domácí opět rychle rozehráli od postraní čáry a nastřelený míč tečoval do vlastní branky Müller -2:1. V 30. min vyběhl brankář Benaga Marián Krajč na vyhozený míč pro útočníka Nejzbachu a nešťastně se s ním srazil a místo něho musel nastoupit Jan Klíma, který se k zápasu dostavil až v průběhu druhé půle. Ve 32. min už začalo představení rozhodčích. Beni Simitči se dostal ke střele, trefil tyč a odražený míč chtěl zasunout do prázdné branky. Jenže zezadu dostal „čistou kosu“. Hala ztichla a i rozhodčím mlčely píšťalky! Penalta proti domácím? To přeci nejde! Pak se střídaly útoky na obě strany. Diváci byli ve varu. Hrál se skvělý futsal, kde jen rozhodčí dělali neuvěřitelné chyby, včetně první žluté karty pro Pešíra za mluvení na lavičce, které slyšel jen rozhodčí!!! Ve 34. min vyrazil Klíma prudkou střelu domácích před sebe a žádný obránce nezareagoval včas a tak za domácí pohodlně zvýšili Vágner na 3:1. Benago se poté začalo ještě víc tlačit k brance domácích, ale v páteční večer nebyla nakloněna štěstěna k Benagu. Další (již třetí) tyč trefil Beni, pak by tentýž hráč sám před skvělým Gerčákem, Filinger nezasunul z blízka míč k levé tyči, Štorc s Agem Simitči měli míč na brankové čáře, Stojaník nedorazil prudkou přihrávku snad z půl metru do prázdné branky, Pešír sám u branky… nic z toho se nepodařilo zužitkovat. Až opět Pešír poslal míč konečně do sítě. To už bylo do konce zápasu pouze 1:08. Zruč hrála s vysunutým Klímou, ale domácí si závěr pohlídali.

Smutné vyvrcholení zápasu bylo, že si rozhodčí usmysleli tři vteřiny před koncem vyloučit po druhé žluté kartě Tomáše Pešíra za faul, který se před tím neodpískal ze strany domácích… Konec 3:2 pro domácí.

"To, co chvílemi předváděli rozhodčí, nemělo s ligovým futsalem nic společného. Tím nechci svádět prohru jen na ně. Naše šance byly obrovské, domácí brankář nás prostě vychytal. Za týden v pátek od 20 hod nás čeká mistr ligy Era-pack Chrudim a tohle vše se musí rozumně probrat a připravit se na další těžký zápas," shrnul utkání vedoucí zručského mužstva Petr Kubálek.

Branky a asistence: 21. Formánek (Novotný), 26. Michalec (Vágner), 34. Vágner - 21. Pešír (Štorc), 39. Pešír (Štorc). Rozhodčí: Linhart - Skřítecký. ŽK: Unger, Lištván - Filinger, Pešír. ČK: 40. Pešír (B). Diváků: 190. V. Mýto: Gerčák, Horyna - Lištván, Chadima, Štancl, Jelínek, Novotný, Formánek, Münzberger, Michalec, Unger, Vágner. Zruč n. S.: Krajč, Klíma - A. Simitči, Habaj, Štorc, Filinger, Oliveira, Müller, Pešír, Stojaník, B. Simitči.