Ve zručské sportovní hale se Benago střetlo s kosovským mistrem

27. leden 2013, 20:31
(aktualizováno: 27. leden 2013, 20:38)

Zruč nad Sázavou Ve zdejší Sportovní hale Na Pohoří se uskutečnilo mezinárodní přátelské utkání ve futsale. Domácí FC Benago Zruč nad Sázavou, aktuálně druhý tým české nejvyšší soutěže, přivítal mistra kosovské futsalové ligy 2011, celek FC Feniks Drenas.

Feniks Drenas je bývalý kosovský mistr a aktuální vítěz národního poháru. "Je to náš partnerský klub, se kterým jsme začali užší spolupráci v roce 2011. Byli jsme tehdy v Kosovu na turnaji a oni nám nabídli přátelský zápas, jenž se odehrál v přímém přenosu prvního programu kosovské televize, což pro nás samozřejmě byla pocta. Zápas přímo v hale sledovalo skoro dva tisíce diváků. Byl to velmi silný zážitek, a tak jsme se rozhodli klukům nějak revanžovat," vysvětlil zručský kouč Beni Simitči, jak došlo k příjezdu Feniksu do České republiky.

Benago - Feniks Drenas 7:6 (6:3)

Pro přítomné diváky ve Sportovní hale Na Pohoří a mužstvo Benaga byl vzájemný zápas zajímavým zpestřením. Utkání zahájili lépe hosté, během druhé pětiminutovky prvního poločasu vedli 3:0. Domácí ve druhé části poločasu vsítili pět branek a vývoj zápasu otočili ve svůj prospěch. Do přestávky se ještě trefil Lištván a upravil na poločasových 6:3.

Ve druhé části hry zaúřadoval během třech minut dvakrát kanonýr hostů Mejzini a snížil stav utkání na jednobrankový rozdíl. Hostům z Drenasu se dokonce podařilo osm minut před koncem střetnutí vyrovnat. Když se zdálo, že utkání spěje k nerozhodnému výsledku, tak se prosadil před brankou Dumoshiho svou druhou brankou v utkání Azem Brahimi a rozhodl tak o vítězství domácího celku.

Branky a přihrávky: 10., 38. Azem Brahimi 2 (Amrani), 10., 19. Lištván 2 (Rodek 2), 11. Rodek (Amrani), 13. Holeček (Lištván), 16. Amrani - 7., 25., 28. Mejzini 3 (Alibegu), 5. Shpend Brahimi (Mejzini), 32. Alibegu (Brahimi), 6. vlastní (Váňa). Rozhodčí: Čikara, Vojnovič. Benago: Mareš (Kudrna) – Rodek, Váňa, Lištván, Amrani, Holeček, Brahimi, Kozák, Kvíčala. Trenér Beni Simitči. Feniks: Dumoshi (Mjekiqi) - Ajdini, Mejzini, Mulaku, Brahimi, Iballi, Alibegu, Rexhaj, Fazliu. Trenér Arton Hajdari. Vedoucí mužstva Imer Baxhaku.

"Tým z města Drenas byl v Česku celý týden. Odehrál přípravné utkání s druholigovým Betis Kadaň, v němž zvítězil 9:2. Dnes prohrál se zručským Benagem  6:7. V pondělí zakončí  trojlístek zápasů v pražském Edenu soubojem se Slavií," podotkl trenér Benaga a kosovský rodák Beni Simitči.

Text a foto: Josef Tůma